Çilek Takı Yapımı - Blog - Meraklısı İçin
Çilek Takı Yapımı

Çilek Takı Yapımı

Bahar geliyor. Şu son soğuk günleri de atlatalım artık içimiz kıpır kıpır olacak, çiçeklere, böceklere kavuşacağız. Ruhumuz canlanacak, rengarenk giyinmeye takıp takıştırmaya başlayacağız ve kendimizi sokaklara atacağız :) Soğuktan evden çıkamadığımız şu günleri de baharda uçuş uçuş elbiselerimizin üzerine takacağımız takıları yaparak geçirsek ya? Hem de kendi tasarımımız olacak. Belki de takı tasarlama işini geliştirip bundan para bile kazanabilirsiniz. Eğer böyle bir düşünceniz varsa 'Meraklısı İçin Takı Tasarımı' yazımıza da bir göz atın derim :) 

Çilek mevsimi gelip de gerçeğine kavuşana kadar gelin kendimize çilekli bir takı yapalım. Bunun için bize bolca kırmızı düğme gerekecek. Kolayca oluşturacağınız bu çilekleri takı haline getirmeseniz de, süslü yemek masalarınızın dekorasyonunda kullanabilirsiniz ya da kapı girişinize çiçeklerden bir minik çelenk yapabilirsiniz. Hayal etmesi size kalmış, eminim bir çok varyasyon bulabilirsiniz. Şimdi gelelim yapılışına ve kullanacağımız malzemelere.

çilek takı

Malzemeler

  • Bir sürü kırmızı düğme
  • Yeşil alüminyum tel 1/16 inç kalınlığında, çilek başına yaklaşık 4 inç uzunluğunda bir ip gerekir.
  • Takı yapımında kullanılan ince kerpeten
  • Zincirler
  • Zincir bağlantı malzemesi
  • Kulağa takabilmek için klipsler
  • Yeşil keçe yada kullanmak istediğiniz bir kumaş
  • Çilek taçını şeklinde bir şablon çizin
  • Makas

Malzemeleri hobi malzemesi satan dükkanlardan kolayca bulabilirsiniz. 

Yapılışı

1.Adım

Yeşil keçe kumaşınıza çilek taçlarını çizin ve dikkatlice kesin. Sonra bu yaprakların tam ortasından iki küçük delik açmanız gerekiyor. 

takı yapımı

2.Adım

Teli şekildeki gibi kıvırıp küçükten büyüğe doğru resimdeki gibi düğmeleri sıralayın. Üst düğme yine daha küçük olmalı, sonrasında şeklin çileğe benzeyip benzemediğine bir bakın :) En sonuna yeşil keçeden yaptığınız yaprağı yerleştirin ve teli şekildeki gibi kıvırın. İki telin bir ucunu bir çöp şiş yardımıyla düzgün bir yuvarlak olacak şekilde kıvırıyorsunuz. Bir mandal yardımıyla diğer teli de bu kancanın etrafına doluyorsunuz. Ya da takı kerpeteniniz varsa bu işlemi onunla yapabilirsiniz. Daha sonra çileğin taç yapraklarını düğmelerin üzerine gelecek şekilde yapıştırabilirsiniz. Yapacağınız takıya göre ne kadar çileğe ihtiyacınız varsa aynı işlemleri uygulayarak devam edin.

düğmelerden takı yapımı

çilek takı yapımı

3.Adım

Yüzük yapmak için kolay bir şekilde halka oluşturmak için parmağınızın genişliğinde bir şey bulun. Yaklaşık 8 cm kırmızı alüminyum telden bir parça kesin. İkiye katlayın ve yukarıda yaptığımızın tersine şekildeki gibi büyükten küçüğe düğmeleri dizin. tellerin ucunu parmağınız genişliğinde bulduğunuz silindirin etrafında bir tur döndürün. Sonra telin bir ucunu çileğin tabanında bir kaç sefer dolayın ve sağlamlaştırın. İşte bu kadar :)  Çocuklarınız veya kendiniz için eğlenceli bir bahar takısı olacak. 

yüzük yapımı

3122 kez okundu.

Son Blog Yazıları

Scrapbooking'i Keşfedin

Scrapbooking'i Keşfedin

Scrapbooking'in tam anlamını açıklayacak olursak; kişiye çeşitli kaynaklardan gelen çeşitli bilgi ve materyalleri ya da kişinin anılarını, geçmişini toplama ve organize etme biçimi diyebiliriz.

7/10/2017
1 Yaş Doğum Günü Partisi İçin Öneriler

1 Yaş Doğum Günü Partisi İçin Öneriler

Bebeğiniz artık 1 yaşında ve şimdi parti zamanı! :) Anneler için ilk yıl zaman çok çabuk geçer ve bu nedenle bebeğinin 1 yaş günü partisi çok daha özel olur.

6/14/2017
Düğün Davetlileri İçin El Yapımı Hediyelik Önerileri

Düğün Davetlileri İçin El Yapımı Hediyelik Önerileri

Hayalinizdeki vintage ve doğal düğün konseptlerine yakışacak, kolayca ve uygun fiyata kendiniz hazırlayabileceğiniz hediyelik önerilerimiz var. Bakalım beğenecek misiniz :)

6/1/2017
Lucid Rüya - Bilinçli Rüya Deneyimi

Lucid Rüya - Bilinçli Rüya Deneyimi

Lucid dream (aklı başında/bilinçli rüya) görme, adından da anlaşılabileceği gibi rüyalarınızı bilinçli olarak gözlemleme ve / veya kontrol etme becerisidir. Rüyalarınızı rüyada olduğunuzu bilerek ve yaşadığınız her şeyi gerçek gibi hissettiğinizi bir anlık düşünün, şahane bir şey olurdu değil mi?

5/26/2017
Venedik Hakkında İlginç Detaylar

Venedik Hakkında İlginç Detaylar

Köprüleriyle, kanallarıyla, maskeleriyle ve tarihi dokusuyla zaman içinde romantizmin temsili haline gelen Venedik hakkında pek bilinmeyen detaylar.

5/16/2017
Youtube'da İzleyici Kitlesi Oluşturma

Youtube'da İzleyici Kitlesi Oluşturma

Vlogunuzu YouTube'da yayınlamaya hazır mısınız? Bir YouTube kanalı başlatmak ve buna devam etmek hem eğlenceli hem de kârlı olabilir. Kaliteli YouTube videoları oluşturmak ve etkileşim halinde olan izleyici kitlesi oluşturmak istiyorsanız, biraz planlama, uygulama ve pazarlama yapmanız gerekli. Yazımızda bahsedeceğimiz ipuçlarını ve teknikleri takip ederseniz, vloggerlık kariyerinizi başarıya götürebilirsiniz.

4/28/2017
Vloggerlık Nedir? Nereden Başlanmalı?

Vloggerlık Nedir? Nereden Başlanmalı?

Eğer hala video içeriği oluşturmak için bir şeyler yapmıyorsanız, muhteşem bir fırsatı kaçırıyorsunuz demektir. Video kullanan bloggerlar büyük bir kitleyi cezbetmek ve kendilerini rakiplerinden ayırmak için önemli bir avantaja sahip oluyor. Videolar sayesinde takipçileri ile çok daha samimi ve gerçekçi bir iletişim kurabiliyorlar.

4/18/2017
Eğlenceli Pop-up Kartlar

Eğlenceli Pop-up Kartlar

Zaman zaman masal kitaplarında ya da davetiye ve tebrik kartlarında pop-up resimli sayfalara rastlamışsınızdır. Yaşımız kaç olursa olsun böyle 3 boyutlu bir tasarım ile karşılaştığımız zaman hoşumuza gider ve yüzümüzü gülümsetir. Bu yazımızda bir pop-up kitabı da, basit bir kartı da nasıl oluşturacağınızı anlatacağız.

4/11/2017
Mutfakta Organik Boya Üretimi

Mutfakta Organik Boya Üretimi

Evdeki malzemelerimizle üretebileceğimiz neler var neler.. Şimdi bunlara bir yenisini daha ekliyoruz; organik, soft renkli, doğal mı doğal boyalar. Aldığınız portakallar çürük çıktı veya dolapta yumuşadıysa, ıspanaklarınız pancarlarınız dolapta çok beklediyse sakın çöpe atmayın! Pek de sağlıklı bulmadığımız gıda boyalarının yerine, işte size organik gıda boyası malzemesi :)

4/6/2017
Dekorasyonda Beton Trendi

Dekorasyonda Beton Trendi

Dekorasyon trendlerinde uzun bir süredir doğal malzemeler ön plana çıkıyor. Ahşap kasalar, paletler, metal plakalar derken şimdi de beton brütler ve saksılar sardı dört bir yanımızı.

3/30/2017

Önceki blog yazıları

İlginizi çekebilir