Kendin Yap Projeleri ile Evinizi Düzenleyebileceğiniz Fikirler

Artık evlerimizi organize etmek ve düzenli tutmak bir ihtiyaç gibi geliyor olabilir. Tam da burada bazı kendin yap proje fikirleriyle yardımınıza koştuk!

Eski ayakkabı kutularından dekoratif saklama alanlarına…

Dolapları düzenli tutmaktan bahsetmişken, ilk aklımıza gelen eski ayakkabı kutuları oldu. Eski ayakkabı kutularını evinizdeki kumaşlarla ya da yeni alacağınız keten ve bej estetiğinize uygun kumaşlarla kaplayarak birer dekoratif kutuya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca ortalıkta dolanıp duran ve dağınıklık yaratan karmaşık kabloları, yemek fişlerini, kalemleri ve daha pek çok şeyi saklayabileceğiniz birer kutu görevini de görecektir. Bunları masanızın üzerinde dekoratif kutu olarak, açık dolaplarınızın içinde çekmece olarak ve istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

İpucu: Aslında bu proje için kumaşa ihtiyacınız da yok! Sevimli ve kaliteli kağıtlarla da ayakkabı kutularınızı kaplayabilir ve yeterince dekoratif görünmesini sağlayabilirsiniz.

Faber Castell gibi bir roll up kalemlik ama kendimiz yapıyoruz!

Bu tarz kendin yap projeleriyle uğraşırken etrafı dağıtmamak mümkün olmuyor. Bunun için de bir çözümümüz var! Hem dekoratif hem de daha toplu ve düzenli bir görünüm için bu ‘kalemlik’ fikri harika olabilir.

Tek ihtiyacınız olan bir kumaş ve kumaşı dikmek için ipler. Daha süslü bir şeyler istiyorsanız elbette kendi zevkinize göre farklı ipler, farklı kumaşlar da kullanabilirsiniz!

Antrenizden mi sıkıldınız?

Eve her girdiğinizde aldığınız o kocaman dolaplar canınızı sıkıyorsa daha minimal ve dekoratif fikirlerle biz buradayız! İhtiyacınız olan şey kasa! Evet yanlış duymadınız, kasa. Ama herhangi bir kasa değil. Bulduğunuz ya da bir şeyleri satın aldığınızda elinize geçen tahta kasaları hepimiz biliyoruz. İşte o kasaları, ister kendi ahşap renginde cilalayarak, ister evinizin havasına uygun şekilde boyayarak dekoratif ve minimal ayakkabılıklara dönüştürebilirsiniz.

Antresinin havasını değiştirmeye devam etmek isteyenlere zikzak askı…

O koca fortmanto dolabını evden çıkardıktan sonra ceketleri, kabanları nereye asacağız diye düşünmüş olabilirsiniz. Haklısınız… Bunun için de harika bir fikrimiz var. Bunda da ihtiyacınız olan şeyler ince uzun bir tahta. Bu tahtayı alıp, eşit parçalara böldükten sonra zikzak yapacak şekilde birleştirip bir de kabanlarınızı asmak için birer çıkıntı eklerseniz hem çok sade hem de evinizin havasına yenilik katacak bir askı oluşturmuş olursunuz.

Battaniyeni koyacağın sepeti kendin yap!

Jüt ipleri hepiniz duymuşsunuzdur, duymadıysanız da artık biliyorsunuz. Jüt iplerle neler yapılabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Oldukça geniş bir dünya ve pek çok fikire açık.

Son zamanlardaki evlerde sepet içine battaniye koyma trendiyle, jüt ip modasını yakalayıp bir araya getirin!

Jüt iplerle hasır sepetinizi hem istediğiniz boy hem de istediğiniz modelde yapabilirsiniz. Bunun için sadece jüt iplere ve ipi örmek için tığa ihtiyacınız olacak. Sonrası yaratıcılığınıza kalmış.

Bunlar gibi pek çok fikir aslında evinizde kullanmadığınız eşyaları değiştirerek ya da kullanım alanlarını değiştirerek de ortaya çıkabilir. Çöpe atmaktan sıkıldığınız yumurta kutuları, evdeki boş saksılarınız, kullanmadığınız bezler… Hepsi birer kendin yap projesine dönüşebilir.

Evinizdeki her şeyi yeniden kullanabilir ve eşyalarınıza yeni anlamlar yükleyebilirsiniz. Umarız bu yazıyı severek okumuşsunuzdur.