Makaron Yapım Kursu - Atölye FUL - Meraklısı İçin
Makaron Yapım Kursu

İstanbul Yemek Kursları Atölye FUL

Makaron Yapım Kursu

Tarihi 16. yüzyıla dayanan makaronlar Fransız Kralı II.Henry ile evlenen Catherine de Medici'in şefinin hazırlamasıyla ortaya çıktılar ve yüzyıllardır damak zevkimize hitap etmeye devam ediyorlar.

Atölye Ful tarafından düzenlenen Makaron Yapım Kursu kapsamında Fransız pastacılığının meşhur lezzeti ve en aranan damak zevki olan makaron ile ilgili tüm teknikleri, sırları, ve püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Badem, yumurta akı ve şeker ile hazırlanmış dışı gevrek içi yumuşak malzemelerin arasına, çikolata, kahve, çilek, vanilya, fındık ve fıstık gibi çeşitli dolgu malzemeleri konularak makaronlar hazırlanıyor. Bu kursa katıldıktan sonra misafirlerinize klasik tatlar yerine, kendi yaptığınız makaronları ikram edebileceksiniz. Enfes aroması ve kokusuyla çay saatlerinizin ve davetlerinizin vazgeçilmezi olacak bu sevimli tatlar ellerinizde şekillenmeyi bekliyorlar…

Tüm kurs malzemeleri Atölye Ful tarafından sağlanmaktadır. Kurs süresi yaklaşık 3 saattir.

Makaron Kurs Programı

  • Bademle şekerin muhteşem buluşması
  • İç dolgunun hazırlanması
  • Makaron hazırlamanın püf noktaları
  • Renk bilgisi
  • Makaron sıkma tekniği
  • Rengarenk nefis makaronların hazırlanışı

Eğitim bitiminde herkes kendi süslediği  makaronları yanında götürüp, sevdikleriyle paylaşabilir.

Kurs bitiminde makaron tarifleri ve ''Katılım Belgesi'' verilmektedir.

Kurs gün ve saat bilgileri;

Bu kursa kayıt yaptırarak ödemesini gerçekleştiren ziyaretçilerimiz ile Atölye Ful iletişim kuracak ve kursa katılım için randevu sistemiyle gün ve saat belirlenecektir. Kaydınız gerçekleştikten sonra belirlenen bir günde kursa katılabilirsiniz.

Başka bir tarihte katılmak isteyen ziyaretçilerimiz ile Atölye Ful iletişim kuracak ve kursa katılım için randevu sistemiyle gün ve saat belirlenecektir. Kaydınız gerçekleştikten sonra belirlenen bir günde kursa katılabilirsiniz.

Makaron Yapım Kursu Meraklısı İçin ziyaretçilerine özel %50 indirimle 150 TL yerinde sadece 75 TL!

Bu kurs 22728 kez görüntülendi.

Atölye FUL Hakkında

Hayalinizde canlandırdığınız nikah şekeri veya kurabiyeleri, düğün pastası veya doğum günü pastasını Atölye FUL 'a anlatıp gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Pastadan kurabiyeye her şey, kişiye özel ve sipariş üzerine yapıldığı için, hem taze, hem de çok lezzetlidir. Gıda ürünlerimizin hiç birinde katkı maddesi kullanılmaz.

Bu doğrultuda 2010 yılında başlayan pasta tasarım serüveni, ürünleri tüm sevgisiyle yapan Ful Hoca'nın becerisi sayesinde kısa zamanda çok yol almıştır. Ful Hocamız 5-10 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılan 11.Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerinde Süslü Kutlama Pastası dalında 3. olarak başarısını bronz madalya ile taçlandırmıştır.

FUL ÖZOK Kimdir?

Ful Özok, 2010 yılında kurduğu Atölye FUL'u kısa sürede bilinen bir marka haline getirmiş, sanatçı yönünü pasta tasarımı ve mutfak atölyelerine yoğunlaştırarak bugüne kadar binlerce kursiyere eğitim vermiştir.

5-10 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılan 11.Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerinde Süslü Kutlama Pastası dalında 3. olmuştur.

Halen İstanbul Aydın Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak da görev yapmaktadır.

Ayrıca aşağıdaki videomuzda, Atölye Ful'e misafir olduğumuz bir gündeki izlenimlerimizi ve Ful Özok ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi izleyebilirsiniz.

Adres: Büyükdere Cad. No:58/13 Osman Apt. MECİDİYEKÖY / İSTANBUL

Telefon: 0 212 212 50 60 -  0212 212 28 88

Web: www.atolyeful.com

 

Atölye FUL tarafından düzenlenen Makaron Yapım Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Yemek Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir