Yaratıcı Drama Kursu - Tiyatro Kursları - İstanbul - Beşiktaş Sanat Merkezi - Meraklısı İçin
Yaratıcı Drama Kursu

İstanbul Tiyatro - Oyunculuk Kursları Beşiktaş Sanat Merkezi

Yaratıcı Drama Kursu

Drama hayatın provasıdır.

Yaratıcı drama kursu grup dersi olarak haftada bir gün 90 dakika yapılmaktadır.

Drama, çocuğu geliştiren yetiştiren başlı başına bir eğitim alanıdır. Drama ile oyun iç içedir. Drama oyunun pek çok özelliğini barındırır. Oyun, çocuk için yemek, içmek kadar önemlidir. Oyun; çocuğun çevresiyle ilgi kurmasını, duygularını dışa vurmasını, deneyim kazanmasını, eğlenmesini, dinlenmesini, rahatlamasını ve problemlerini çözmesini sağlar. Drama; bireyler arasında dolaysız bir iletişim ve etkileşim sağlar. Drama bir olayı, oyunu, yaşantıyı tiyatro tekniklerinden yararlanarak, geliştirerek canlandırmaktır.

Yaratıcı drama bir grup çalışması içinde, öğrencilerin bir yaşantıyı, bir kavramı, ders ünitelerinden belli konu ya da temaları yaşayarak, canlandırarak, oynayarak öğrenmelerini sağlayan bir süreç, eğitsel bir ortamdır. Bu arada eski bilgiler yeniden gözden geçirilir, sorgulanır, yeni bilişsel ve duyuşsal örüntüler içinde pekiştirilir. Drama sürecinde çocuk; gözlem, deneyim, duygu ve bilgilerini canlandırarak yaşar.

Eğitmen: Genco Çağlar

Genco Çağlar 1979 yılında İstanbul'da doğmuştur. Küçük yaşlarda İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde çocuk oyunlarında ve müzikallerde görev almaya başlamıştır. İlköğrenimini tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda bale eğitimi görmüştür. Liseden sonra Akademi İstanbul Tiyatro bölümünden mezun olmuş, daha sonra da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal bölümünde eğitim hayatını tamamlamıştır. Bugüne Kadar İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde, İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda, Mydonese Showland'te, Tiyatro Çisenti ekibinde, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, Zakoğlu Tiyatrosu'nda ve Duru Tiyatro'da birçok oyunda görev almıştır.

Bu kurs 7023 kez görüntülendi.

Beşiktaş Sanat Merkezi Hakkında

2002 yılında kurulan Beşiktaş Sanat Merkezi kursu (BSM), resim ve müzik kurslarında, uzman kadrosuyla, atölye disiplini çerçevesinde sanatsal etkinlikler eğitimi veren, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı bir kuruluştur.

Kursumuzda kişinin sanat eğitimi alması onun doğaya karşı daha duyarlı olmasını, sanat eserlerinden haz almasını sağlayarak yaşadığı çevreye olan farkındalığını artırmaktadır. Bu ilkeyi benimseyen kursumuzda amacımız, yetişen ve yetişmiş kuşaklara sanatın yaşamdaki yerini ve önemini anlatıp, var olan potansiyellerini geliştirerek yaratıcı yanlarını ortaya çıkarmaktır.

İletişim Bilgileri

Telefon : 0 (212) 258 87 09

Fax : 0 (212) 258 87 16

Gsm : 0 533 500 41 43 - 0 549 258 50 50

Adres : Çırağan Caddesi, Tokatlı Apt. 73/1 Beşiktaş - İSTANBUL

besiktassanatmerkezi.com

Beşiktaş Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Yaratıcı Drama Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Tiyatro - Oyunculuk Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir