Kurdela Nakışı Kursu - Türk Kültürüne Hizmet Vakfı - El Sanatları - Meraklısı İçin
Kurdela Nakışı Kursu

İstanbul El Sanatları Türk Kültürüne Hizmet Vakfı

Kurdela Nakışı Kursu

Kurdela Nakışı ahşap, seramik, pano, konfeksiyon, mefruşat gibi pek çok alanda dekoratif süsleme olarak kullanılan ve Batı kültüründen esinlenilmiş popüler bir el sanatı. Kumaş üzerinde farklı renklerde kurdelaların nakışı için özel iğneler ve kurdelalar kullanılmakta. Kurdela Nakışı Kursu'na katılarak siz de bu el sanatının tekniklerini, püf noktalarını öğrenebilir ve birbirinden güzel el işleri yapabilirsiniz.

Kurdela Nakışı Kursu Caferağa Medresesi'nde Rakibe Kalkan eğitmenliğinde verilmektedir.

Kurdela Nakışı dersleri Perşembe günleri 11:00-14:00, Cumartesi günleri 10:30-13:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

1 Aylık Eğitim Ücreti 175 TL'dir.

Bu kurs 4655 kez görüntülendi.

Türk Kültürüne Hizmet Vakfı Hakkında

Kuruluş amacı Millî kültürümüzün korunması, geliştirilip yüceltilmesi, iç ve dış Dünya'ya tanıtılması ile Kültür sahasında hizmet sunan kurumlarla,   işbirliği yaparak milli kültürümüzün  bürokrasi çarklarına takılmasını aşmaktır. Bu anlayışı tamamlayan bir başka nokta Türk, medeniyet ve kültür hayatının çok önemli temel taşlarından biri olan Vakıf anlayışının doğurduğu sorumluluğu taşımak, taşıyabilmek ve buna talip olmak  hedefidir.

1985 yılında Türk Kültürüne Hizmet Vakfı,   Kültür Bakanlığının teşvik ve desteği ile kurulmuştur. Vakıfmızın kuruluşundan itibaren  bu amaç ve hedefler doğrultusunda  Kültürümüzün birçok alanında hizmetlerini sürdürmektedir. Yayınlar, Taşınmaz Kültür Varlıklarının Restorasyonu, Geleneksel El Sanatları Atölye Çalışmaları, Araştırmalar, Panel, Konferanslar, Geleneksel Sahne Oyunları, Ödül Törenleri gibi konularda yapmış olduğu çalışmalarla Vakfımız  bir anlamda işbirlikleri oluşturmuş, öncülük ve koordinatörlük  statülerini Vakıf anlayışı içinde yürütmüştür.

Vakfıız, Mimar Sinan'ın 400'ncü yıldönümü vesilesiyle 1989 yılında restore ettirdiği Caferağa Medresesini bugün Türk El San'atları Kültür Merkezi olarak  değerlendirmektedir. Gerek merkezde, gerekse Caferağa Medresesinde; Hat-Tezhip- Minyatür- Osmanlıca - Ebru - Porselen Süsleme - Kumaş Desenleme - Ahşap Boyama-Takı -Kuyumculuk- Resim- Seramik- Mozaik- Serbest Fırça Desenleme - Ud- Ney-Gitar  gibi san'at dallarında atölye çalışmaları yapılmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Küçük Ayasofya Mah. Akburçak Sokak No11 Sultanahmet 34122 Fatih - İstanbul
Tel: 212 513 36 01 - 02
Faks: 212 259 27 85
www.tkhv.org

Türk Kültürüne Hizmet Vakfı tarafından düzenlenen Kurdela Nakışı Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. El Sanatları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir