Tssf ILS Cankurtaran Kursu - IDC - Meraklısı İçin
Tssf ILS Cankurtaran Kursu

İstanbul Mesleki Eğitimler IDC

Tssf ILS Cankurtaran Kursu

ILS Nedir?

ILS Dünyadaki iki ciddi oluşumun bir araya gelmesi ile oluşmuş ve bu sayede daha geniş bir alana yayılmış olan Uluslararası bir federasyondur. 
TSSF/ILS standartlarında yetiştirilen cankurtaranlar su becerilerinin yanında Temel İlk Yardım becerileri ile donatılarak acil müdahale yöntemlerini bilinçli bir şekilde uygulayabilir hale getirilmişlerdir. Geçmişte kazalara yapılan yanlış müdahale sonucu ortaya çıkan ölüm ve sakatlık oranlarında, bir buçuk yıllık kısa bir süreçte ciddi azalmalar gözlenmiştir. Bu TSSF/ILS anlayışının, eğitim kalitesinin ve donanımlı eğitmenlerinin büyük bir kazanımıdır.

Ülkemizde Uygulanan cankurtaran eğitimlerinin hedefi;

Deniz, göl, yapay ve doğal tüm iç sularda, kıyılarda, havuzlarda ve bu faaliyetlere birleşik olarak gerekli durumlarda, karada da gerçekleştirilebilecek su üstü ve sualtı arama kurtarma çalışmaları ile bu çalışmalar kapsamında kullanılacak cankurtarma ve ilkyardım tekniğinin, eğitiminin, çalışma ve uygulamalarının, kullanılacak yardımcı araç ve gereçlerin, sporcuların yetiştirilmesinin, çalışma yapılan yerlerde güvenliğin sağlanmasına ilişkin standartların belirlenmesi. Cankurtaranlık,büyük kişisel özveri,uzmanlık becerisi ve sorumluluk gerektirmektedir. Bu nedenle TSSF; Cankurtaran eğitimini yetkili olduğu tüm faaliyetleri içerisinde en önemli konulardan biri olarak ilan etmiştir.

CANKURTARAN BULUNDURMA ZORUNLULUĞU

Uluslar arası Mavi Bayrak Kriterleri'ne göre 2000 yılından itibaren Mavi Bayrak ödüllü plajlara getirilen cankurtaran bulundurulması zorunluluğu, cankurtaran eğitimi alanındaki hareketliliği de artırıyor. Birkaç yıl öncesine kadar yok denecek kadar az olan lisanslı cankurtaran sayısının artırılması konusunda "Cankurtarma Yönetmeliği" uluslar arası standartlara uyum çerçevesinde, cankurtaranlık konusunda bazı düzenlemeler getirdi ve "Turizm Bakanlığı Tesisler Yönetmeliği" havuz ve plajı olan otel ve diğer türizm işletmelerine cankurtaran bulundurmayı zorunlu hale getirdi

Merkez Ofis : Bahçelievler Mah. Demokrasi Bulvarı (Özsüt Fırın Üstü) 5053 Sok. Katlanır İş Merkezi Kat 1 Daire 5   Manavgat/Antalya
Telefon/Faks : 0242 742 55 60
Cep : 0532 618 48 53

İstanbul Şube : City Club Spor Kompleksi Akasya 08 Bahçeşehir
Organizasyon Sorumlusu : Faruk Pişkinsoy
Cep: 0 530 770 00 82

Bu kurs 3381 kez görüntülendi.

IDC Hakkında

IDC ofisi, Bayrampaşa ve civar semtlerin tek sualtı sporları merkezidir. On kişilik bekleme salonu, kursa kayıt ve bilgi işlem bölümü, bilgisayar destekli on kişilik modern dersliği, malzeme bakım onarım odası, kurumsal görüşmeler ve mülakat odası ile ihtiyacınız olan her türlü konforu ve kaliteyi size yaşatmak için dekore edilmiştir.

IDC'den eğitim almanın ve bir IDC dalıcısı olmanın size yaşatacağı ayrıcalıklardan biri olan IDC web sayfası www.istanbuldiving.com, dalış merkezleri arasında dünyanın tek sertifika sorgulama sistemine sahip web sayfasıdır.

IDC, dalış sektörüne girdiği günden bu yana organize ettiği kurslar ve etkinliklerde, sualtına gönül vermiş katılımcılarının güvenliğini birinci planda tutarak, kaliteli ekipman ve profesyonel ekibi ile dalış standartlarından ödün vermeden faaliyetlerine devam etmektedir.

İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Bahçelievler Mah. Demokrasi Bulvarı (Özsüt Fırın Üstü) 5053 Sok. Katlanır İş Merkezi Kat 1 Daire 5   Manavgat/Antalya
Telefon/Faks : 0242 742 55 60
Cep : 0532 618 48 53

İstanbul Şube City Club Spor Kompleksi Akasya 08 Bahçeşehir
Organizasyon Sorumlusu : Faruk Pişkinsoy
Cep: 0 530 770 00 82

idcgrup.com

IDC tarafından düzenlenen Tssf ILS Cankurtaran Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Mesleki Eğitimler kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir