Serra Yılmaz ve Luca Nicolaj ile Oyunculuk Workshopu - Uniact Studio - Tiyatro - Oyunculuk Kursları - Meraklısı İçin
Serra Yılmaz ve Luca Nicolaj ile Oyunculuk Workshopu

İstanbul Tiyatro - Oyunculuk Kursları Uniact Studio

Serra Yılmaz ve Luca Nicolaj ile Oyunculuk Workshopu

Uniact Studio verdiği uzun süreli oyunculuk eğitimlerinin yanı sıra Türkiye ve yurtdışından alanında uzman eğitmenlerle gerçekleştirdiği oyunculuk workshoplarıyla da eğitim veriyor. Bu workshopların amacı oyunculuk öğrencilerini ve sanatçıları farklı kültürlerden ünlü sanatçı ve uzman eğitmenlerle buluştururken aynı zamanda güçlü sanatsal birliktelikler oluşturmak.

Daha önce Anthony Vincent Bova, Meltem Cumbul, Nursel Köse, Andreas Schmidt, Gianluca Enria gibi bilinen isimlerle eşsiz workshop çalışmalarına imza atan Uniact Studio, şimdi de meraklıları Serra Yılmaz ve Luca Nicolaj ile Oyunculuk Workshopu'na davet ediyor.

Toplam 3 gün sürecek olan bu workshop 21 - 22 - 23 Şubat tarihlerinde, 12:00 - 18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

3 günlük katılım ücreti 550 TL'dir

Eğitmenler hakkında;

Luca Nicolaj

25 Aralık 1957 Roma doğumlu olan Luca Nicolaj eğitimine çağdaş dans ile başlamış, Roma, Almanya ve Paris'te devam etmiştir. 1987'de Théâtre de l'Écrou kumpanyasında Tennessee Williams metinlerinden oluşan "Yaşlı Timsah'ın Gözyaşları" ile  ilk yönetmenliğini yapmıştır. Aynı yıl Paris'te kendi yazdığı "Azorlardan gelen Antisiklon" isimli piyesi sahneye koyar. Sonrasında 3 yıl boyunca Sevilla'da şair Luis Cernuda'nın eserlerinden esinlenen "Zamanı gelmeden" isimli piyesi Fransız Dışişleri Bakanlığı ve Andalucia Drama Merkezi iş birliği ile sahneye koyar. Çok sayıda yönettiği ve sahnelediği piyes mevcuttur. "Mosè, principe del deserto", (Roma, 1991/2005), "Apriti cielo!" (Porto Ercole, 2000), "E basta!" (Roma, 2001), "Ojos de lago" (Sevilla, 2005). "El alma en un hilo" (İspanya, 2011) bunlardan bazılarıdır.

Serra Yılmaz

13 Eylül 1954'de İstanbul'da doğan Serra Yılmaz sanat hayatına Dostlar Tiyatrosu'nda başlamış ve Fransa'da Universite de Caen'de Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Uzun yıllar dramaturg, oyuncu ve genel sanat yönetmeni olarak önemli başarılara imza atmış, daha sonra Rainer Werner Fassbinder'in "Diğerlerinin adı Ali" adlı oyunu sahneye koyarak Şehir tiyatrolarında yer almıştır. İtalyan Sinema dünyasında da tanınan Sanatçı Türkiye'de oynadığı bir çok film ile "En iyi Kadın Oyuncu" ödülleri, Fransa'da 2007'de Palmes Académiques nişanıyla şövalyelik unvanı, İtalya'da 2007'de Ordine della Stella della Solidarieta nişanı almıştır. Ayrıca 2011 Venedik Film Festivalinde "İlk Yapıt" kategorisinde jüri üyesi olarak görev almıştır. Serra Yılmaz kısa süre önce 46. Sinema Yazarları Derneği Onur ödülüne de layık görülmüştür.
 

Bu kurs 3598 kez görüntülendi.

Uniact Studio Hakkında

Uniact Studio sadece sürekli eğitimleri ile değil, kısa süreli konuk eğitmenlerin ağırlandığı workshoplarıyla da oyunculuk meraklılarına hizmet veriyor. Oyunculuk eğitiminin yanı sıra Diksiyon ve Şan gibi yan dallarda da sertifikalı eğitimlere katılabilirsiniz.

Derya Alabora, Celal Kadri Kınoğlu, zeynep Eronat, Nursel Köse, Ergün Demir, Zeynep Aydemir, Gökçer Genç, Sinem Soner, İrfan Atasoy, Çiğdem Kiziroğlu, ve Alp Köksal Uniact Studio kadrosunda bulunan alanında uzman eğitmenlerden.

İletişim Bilgileri
Adres: İstiklal Cad. No:153 Beyoğlu/İstanbul
Tel: +90 212 252 65 52

Uniact Studio tarafından düzenlenen Serra Yılmaz ve Luca Nicolaj ile Oyunculuk Workshopu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Tiyatro - Oyunculuk Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir