Anthony Vincent Bova ile Eric Morris Metodu - Alt Kişilik Workshopu - Uniact Studio - Tiyatro - Oyunculuk Kursları - Meraklısı İçin
Anthony Vincent Bova ile Eric Morris Metodu - Alt Kişilik Workshopu

İstanbul Tiyatro - Oyunculuk Kursları Uniact Studio

Anthony Vincent Bova ile Eric Morris Metodu - Alt Kişilik Workshopu

Uniact Studio 6. kez Eric Morris metodu New York Resmi Temsilcisi ünlü oyuncu koçu Anthony Vincent Bova'yı Eric Morris Metodu - Alt Kişilik Workshopu'nda ağırlıyor. Workshopta Anthony Vincent Bova 3 gün boyunca "alt kişilik" çalışması yaparak Türk oyuncularla buluşacak.

Seçimsel bir yaklaşım olan ve sadece bu seçimsel yaklaşım üzerinden bir oyunculuk sistemi yaratabilen alt kişilik kavramında bu seçimsel yaklaşım Carl Jung'un teoremine dayanmaktadır. Eric Morris bu teoremi oyuncunun normal gerçekliğinin dışındaki birçok başka gerçekliği yaratmasını sağlayacak biçimde başkalaştırmış ve oyunculuk tekniği haline getirmiştir. Düzenlenecek workshopta, aktörler bu seçimsel yaklaşımı deneyimledikleri süre boyunca alt kişiliklerinin farkına varacak, keşfedecek, monolog ya da sahnelerine uygulayabilecekler.

Anthony Vincent Bova hakkında

20 yılı aşkın süredir özellikle Amerika'da en gözde Hollywood oyuncularının oyuncu koçluğunu yapan Eric Morris'in yaratmış olduğu özel tekniğin New York temsilcisi Anthony Vincent Bova, kurucusu olduğu ‘Bova Actors Workshop' ile Times Square ‘Ionica Theater'da halen sanat direktörlüğü görevini yürütmekte ve 2014'te yayınlanacak ilk kitabını yazmaktadır. Tükiye'de yılda 2 defa Uniact Studio'da Eric Morris metodonun eğitimlerini veren Anthony Vincent Bova ülkemizden sayısız oyuncu ile çalışmıştır

Anthony Vincent Bova Türkiye Referansları
Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Selma Ergeç, Burçin Terzioğlu, Burcu Kara, Cansu Dere, Esra Akkaya, Azra Akın, Esra Dermancıoğlu, Kıvanç Kasabalı, Murat Yıldırım, Sedef Avcı, Serkan Altınorak, Berrak Tüzünağaç, Sinem Kobal, Esra Akkaya, Saadet Işıl Aksoy, Ayça Erturan, Şükrü Özyıldız, Ayla Algan, Bahçeşehir Üniversitesi

Eric Morris Metodu hakkında

Çağımızın en önemli tiyatro kuramcılarından biri olarak kabul edilen Eric Morris'in geliştirdiği ve onun adıyla anılan  'Eric Morris Metodu' hızlı oyunculuk çözümleri ve uzun kuramsal konuşmalarla oyuncunun kafasını karıştırmak yerine eğitimciye bağlı olmaksızın kendi tarzını oluşturmasını amaçlıyor. Morris metodu, yalnızca 'yapan' değil, 'olan', 'oynayan' değil, 'gerçek yaşamdan an ve anlar oluşturan' bir oyunculuk yaratmayı hedefliyor. Metodda, öncelikle oyuncuların kendilerini ifade etmelerine engel olacak ne varsa ortadan kaldırılırken, işçilik kısmında ise oyuncuya oynadığı karakteri nasıl ‘gerçek' yapacağı anlatılıyor.

Eric Morris metodu Yurt Dışı Referansları

Jack Nicholson, Greg Mullavey, Sue Lyon, Michael Parks, Linda Crystal, Teri Garr, Arnold Schwarzenegger, Johnny Depp ve Matthew Fox

Anthony Vincent Bova ile Eric Morris Metodu - Alt Kişilik Workshopu 16-17-18 Mayıs 2014 günleri, 10:00 - 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Katılım ücreti 1100 TL'dir.

Bu kurs 2858 kez görüntülendi.

Uniact Studio Hakkında

Uniact Studio sadece sürekli eğitimleri ile değil, kısa süreli konuk eğitmenlerin ağırlandığı workshoplarıyla da oyunculuk meraklılarına hizmet veriyor. Oyunculuk eğitiminin yanı sıra Diksiyon ve Şan gibi yan dallarda da sertifikalı eğitimlere katılabilirsiniz.

Derya Alabora, Celal Kadri Kınoğlu, zeynep Eronat, Nursel Köse, Ergün Demir, Zeynep Aydemir, Gökçer Genç, Sinem Soner, İrfan Atasoy, Çiğdem Kiziroğlu, ve Alp Köksal Uniact Studio kadrosunda bulunan alanında uzman eğitmenlerden.

İletişim Bilgileri
Adres: İstiklal Cad. No:153 Beyoğlu/İstanbul
Tel: +90 212 252 65 52

Uniact Studio tarafından düzenlenen Anthony Vincent Bova ile Eric Morris Metodu - Alt Kişilik Workshopu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Tiyatro - Oyunculuk Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir