Türk Sanat Müziği Üslûp ve Tavır Dersi - Dönüşüm Atölyesi - Müzik Kursları - Meraklısı İçin
Türk Sanat Müziği Üslûp ve Tavır Dersi

İstanbul Müzik Kursları Dönüşüm Atölyesi

Türk Sanat Müziği Üslûp ve Tavır Dersi

Bu eğitimin amacı Türk Müziği eserlerini düzgün üslûp ve tavırla "kontrollü ses" çıkararak okumak. 

Maalesef ki verilen eğitimlerde şan dersine çok yüklenildiğinden ötürü ne şarkı, şarkı gibi ne de türkü, türkü gibi okunamıyor ve buna bağlı olarak opera ağzıyla icralar türüyor. Bunun ana sebeplerinden birisi de "üslûp ve tavır" eksikliği, çünkü konservatuvarlarda üslûp ve tavra fazla değinilmiyor. Bu eğitimi alacak öğrencimiz de Klâsik bir şarkıyı Klâsik üslûpla, Neo Klâsik bir şarkıyı da Neo Klâsik bir üslûpla okumayı hedeflemelidir. 

Başlangıçta kişinin ses aralığına ve rengine bakılır. Yapılan tespitlerin ardından şan egzersizleri yapılarak düzgün nefes ve ses çıkarmaya çalışılır. Bir iki aylık dersten sonra(bu süre öğrencinin durumuna göre değişkenlik gösterir) kişinin seçmiş olduğu eserler üzerinde belli "birkaç metotla" çalışılmalar başlar; Şarkılar üzerinde, öncelikle entonasyon hatasının ve detonasyonun giderilmesi için çalışılır, akabinde "solistlik"e yönelik çalışmalara geçilir. 
Hocamızın onayını alan ve arzu edenler, sene sonundaki gösterimizde sahne alabileceklerdir.

Eğitim Süresi: 
İlk birkaç aylık Şan Eğitimi süresince ayda 4 hafta, haftada 1 gün - 1 saattir.

Solistlik Eğitimine geçildiğinde ise ayda 4 hafta,  haftada 1 gün - 2 saattir.

Eğitmen: Adem Tay

Katılım ücreti aylık 350 TL'dir. (KDV Dahil)

Bu kurs 6867 kez görüntülendi.

Etiketler

Dönüşüm Atölyesi Hakkında

donusum-atolyesi.jpg Dönüşüm Atölyesi kendini, isteyerek geleceğiniz, yola zaten gönüllü çıktığınız ve aradığınızı nihayetinde bulacağınız, bulduğunuzda ise aslında "kendinizle" karşılaşacağınız bir eğitim merkezi olarak tanımlıyor. Bir çok enstrüman, sanat dalı ve kişisel gelişim üzerine eğitim veren atölyede, çeşitli dönemlerde ve farklı sürelerde gerçekleşen; çocuklardan yetişkinlere farklı yaş gruplarına yönelik özel ve grup dersleri yapılıyor.

Dönüşüm Atölyesi'nde sunulan eğitimlerden bazıları; Yaratıcı Drama, Oyunculuk ve Bilinçaltı Terapi Teknikleri'dir.

İletişim Bilgileri
Adres: Mecidiyeköy Mh. Selâhattinpınar Cd. Darcan Sk. 28/C Mecidiyeköy / Şişli - İstanbul
Tel:
0541 216 46 16

www.donusumatolyesi.net

Dönüşüm Atölyesi tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği Üslûp ve Tavır Dersi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Müzik Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir