8 -12 Yaş Arası Çocuklar İçin Mandala Atölyesi - Dönüşüm Atölyesi - Çocuklar İçin Kurslar - Meraklısı İçin
8 -12 Yaş Arası Çocuklar İçin Mandala Atölyesi

İstanbul Çocuklar İçin Kurslar Dönüşüm Atölyesi

8 -12 Yaş Arası Çocuklar İçin Mandala Atölyesi

Teknolojiye doğan çocuklarımızın yaratıcılıklarını destekleyecek bir saat geçirmesini ister misiniz?

Günümüzde hızlı yaşam temposu ve koşulları nedeniyle çocuklarımız, doğadan, sanattan uzak zaman geçiriyor ve özgünlüklerini yeterince ifade etme imkânına sahip olamıyorlar. 

Mandala çizmek hem çocuklar için hem de yetişkinler için eğlenceli ve rahatlatıcı bir aktivitedir. Farkındalığı ve konsantrasyonu arttıran "Mandala", aynı zamanda özgüven duygularını da arttırır.

Genel olarak mandala, kişinin özgür iradesiyle kendi sembolleriyle çizim yapması veya şekilleri belli bir düzene göre boyamasıdır.

Çocuklar, mandala çizim sürecinde duyguları ve hayal gücü ile bağlantı halinde olur.

Bu çalışma ile yaratıcılıklarını ortaya koyarak, özgün olma şansı yakalar, ayrıca odaklanma problemi yaşayan çocuklarda dikkat sürelerinin uzamasında da yarar sağladığı düşünülmektedir.

Mandala çizmek için yetenekli olmak gerekmez; Önemli olan simetriye veya görsel güzelliğe takılmadan, sağ beyin aktive edilerek çalışılmasıdır.

Bu çalışmada kullanılan malzemeler atölyemizce temin edilir. Mandala Atölyesi'nde 8 -10 kişilik gruplarla çalışılır. Atölyenin açılması katılımcı sayısına bağlıdır.

Atölyemiz 26 Haziran Cuma günü 2 ayrı grupla gerçekleşiyor.

1. Grubun saati: 14:00-15:00 arası
2. Grubun saati: 15:30-16:30 arası

Atölyenin kişi başı ücreti: 50TL

Atölyenin Yürütücüsü: Ada Özer
Yer: Dönüşüm Atölyesi

Ada Özer Kimdir?
Ada Özer, sevginin gücüne inanan, sınıf öğretmeni bir anne. Kişisel gelişim ve dönüşüm sürecinde hayatına giren mandalayı, çocuklara duyduğu sonsuz güvene dayanarak onlarla tanıştırmaya karar verdiğinden beri, her seferinde minik ellerin kocaman yüreklerine hayranlık duymakta.
Kendisi hâlâ yolcu ve çocuklardan öğreneceği çok şey var...

Bu kurs 2463 kez görüntülendi.

Etiketler

Dönüşüm Atölyesi Hakkında

donusum-atolyesi.jpg Dönüşüm Atölyesi kendini, isteyerek geleceğiniz, yola zaten gönüllü çıktığınız ve aradığınızı nihayetinde bulacağınız, bulduğunuzda ise aslında "kendinizle" karşılaşacağınız bir eğitim merkezi olarak tanımlıyor. Bir çok enstrüman, sanat dalı ve kişisel gelişim üzerine eğitim veren atölyede, çeşitli dönemlerde ve farklı sürelerde gerçekleşen; çocuklardan yetişkinlere farklı yaş gruplarına yönelik özel ve grup dersleri yapılıyor.

Dönüşüm Atölyesi'nde sunulan eğitimlerden bazıları; Yaratıcı Drama, Oyunculuk ve Bilinçaltı Terapi Teknikleri'dir.

İletişim Bilgileri
Adres: Mecidiyeköy Mh. Selâhattinpınar Cd. Darcan Sk. 28/C Mecidiyeköy / Şişli - İstanbul
Tel:
0541 216 46 16

www.donusumatolyesi.net

Dönüşüm Atölyesi tarafından düzenlenen 8 -12 Yaş Arası Çocuklar İçin Mandala Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Çocuklar İçin Kurslar kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir