Temel Mutfak Yemek Kursu - Yemek Kursları - İstanbul - Chef's İstanbul - Meraklısı İçin
Temel Mutfak Yemek Kursu

İstanbul Yemek Kursları Chef's İstanbul

Temel Mutfak Yemek Kursu

Temel Mutfak Yemek Kursu, "hiç yemek yapmasını bilmeyen" ve "mutfakla yeni tanışan" yetişkinler içindir.

Temel mutfak yemek kursunda Eğitmen Şefi Gülhan Kara ile birlikte çorbadan tatlıya her derste 4 farklı çeşitle farklı pişirme tekniklerini öğreniyor 4 haftanın sonunda "yemek pişirme" mantığını çözüyorsunuz. Ne kadar ve ne zaman tuz kullanmalı? Zeytinyağı mı tereyağı mı? Nasıl kullanılır? Baharat çeşitlerinden ocak ve fırın ısılarına, bıçak kullanımından pişirme kapları ve araçlarına kadar hepsini öğreniyor ve pratik mutfak bilginizi uygulamalı olarak geliştiriyorsunuz.

Kurs Hakkında

Her kursiyerin çalışma tezgahı, 2 göz ocağı, bıçak seti, doğrama tahtası ile bir istasyonu vardır ve tek kişi çalışır. Eğitmen şefle birlikte hazırlar, keser, doğrar, pişirir ve tadarsınız. Pişirdiğiniz yemeklerinizi evinize götürmek için yanınızda kapaklı gıdaya uygun saklama kaplarınızı getirmeniz gerekmektedir. 
Türk mutfağından çorbalar, pilavlar, et, balık, tavuk yemekleri ve tatlıların yapıldığı 4 hafta süresince pişirilecek ve kullanılacak tüm malzeme (önlük, bone, eldiven) atölye tarafından temin edilmektedir.


Saat: 10:00 -14:00 arası
Kurs süresi: Toplam 4 hafta
Kurs ücreti: 600 TL  + KDV

Kayıtlar başlamıştır!

Bu kurs 19535 kez görüntülendi.

Chef's İstanbul Hakkında

Chef's İstanbul Mutfak Atölyemizi 2004 yılı Ekim ayında hizmete açtık düzenli kurs programlarımıza başladık. Konusunda uzman eğitmen şeflerimizle başlattığımız uygulamalı Yemek ve Pastacılık Kurslarımızın yanı sıra Çikolata, El yapımı ekmek, Taze İtalyan makarnaları ve sosları, Akdeniz ve Türk mezeleri, Sushi gibi kurslar da eklendi.

Bu atölyeyi açarken iki amacımız vardı; 1. Yemek ve pastacılık alanındaki teorik ve pratik bilgi ihtiyacına cevap verebilmek; 2. Hobi olarak mutfağı seven insanların, rahatça hareket edebilecekleri bir atölye ortamında hem stres atmak, hem de yemek pişirme keyfini yaşayarak, hobilerini geliştirerek mutfağa girme konusunda cesaret kazanmalarını sağlamak.

İletişim Bilgileri

İnönü Caddesi Akar Palas No:14 Giriş-Zemin Kat Gümüşsuyu-Taksim İSTANBUL

Tel:0212.2447692 - 2447693

chefsistanbul.com

Chef's İstanbul tarafından düzenlenen Temel Mutfak Yemek Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Yemek Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir