Temel Fotoğraf Atölyesi - Lotus Sanat - Meraklısı İçin
Temel Fotoğraf Atölyesi

İstanbul Fotoğrafçılık Kursları Lotus Sanat

Temel Fotoğraf Atölyesi

Fotoğraf öğrenmeye iyi bir başlangıç yapabilmeniz amacıyla geliştirilip, az sayıda katılımcı ile yürütülen, içeriği ve uygulama ağırlıklı yapısı ile başka kurumlarda benzeri olmayan bir fotoğrafçılığa giriş eğitimi hazırladık.

Temel Fotoğraf Atölyesi katılımcılarımızın fotoğraf makinası kullanıcısı olmanın ötesine geçmesini, temel fotoğraf bilgileri ve kavramları ile donanmalarını, temel konulara özgü fotoğraf çekim tekniklerine hakim olmalarını, bilgilerini uygulamaya dönüştürmelerini sağlıyoruz.

Atölye katılımcılarımızın fotoğraf makinası kullanımlarını pekiştirmelerini, fotoğrafça görme ve çekme deneyimlerini geliştirebilmelerini sağlamak için uygulama gezisi yanı sıra, hem dersleri uygulamalı yürütüyor hem de verilen ödevler yoluyla uygulama yapmalarını sağlıyoruz.

Atölyemiz; 5 günde 13 saat ders ve 1 günlük uygulama gezisi ile tamamlanıyor.

Fotoğraf yolculuğuna uzmanlaşarak devam etmek isteyenleri ise farklı konu ve fotografik tercihleri dikkate alarak hazırladığımız workshop'larımıza bekliyoruz.

Atölyemizin ilk 2 dersini, öncelikle, makinanızı doğru ve verimli kullanmanızı sağlamak için ayırdık ve uygulamalarla yürütüyoruz. Dolayısıyla; ilk dersten itibaren fotoğraf makinanız ile katılmalısınız.
3. hafta fotoğrafın ana öğesi ışığı tanıyıp, doğru kullanabilmenizi sağlayacak bilgileri öğreniyorsunuz.
4.hafta fotografik tercihlerinizi ve bakışınızı etkilemeyi sağlayacak bir girişle başlayıp fotoğraf felsefesi çerçevesi oluşturarak, kompozisyon yaklaşımlarını ve tercihlerini aktarıyoruz.
5.haftada ise yaygın olarak fotoğraflanan bazı konulara ve durumlara ilişkin fotoğraf çekim tekniklerine giriş yapıyor, fotografik tercihlerinizi netleştirmenize destek oluyoruz. Makinalarınızı yanınızdan ayırmamalısınız, çünkü her hafta uygulamalar yapıyoruz.

Hangi marka ve model makina, ekipmanı alacağınıza karar veremiyorsanız "fotoğraf makinası ve ekipmanı seçim" etkinliğimize ücretsiz olarak katılabilir veya bizimle iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Bu kurs 1727 kez görüntülendi.

Lotus Sanat Hakkında

Lotus Sanat; başta fotoğraf, sinema, resim, müzik, tiyatro, ebru sanatları olmak üzere sanatsal etkinlikler (sergi, gösteri, film gösterimi, söyleşi, vb.) gerçekleştirmektedir. Etkinliklerin temel amacı; sanatsal üretimlerin izleyiciye, sanatsevere ulaşmasını sağlamanın yanı sıra tartışma ortamları da yaratarak sanatın gelişmesine katkı sağlamaktır.

Lotus Sanat; özellikle yetişkinlere yönelik sanat ve hobi eğitimleri gerçekleştirmekte. Eğitim çalışmaları yoluyla sanatın ülkemizde gelişimine ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Lotus Sanat; fotoğraf deneyimlerini geliştirmek isteyen ilgililere yönelik, uygulama amaçlı fotoğraf çekim gezileri organize etmektedir. Bu geziler aracılığı ile ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerinin, kültürel değerlerinin, insanımızın yaşam biçimlerinin ve koşullarının görüntülenmesi de hedeflenmekte.

Lotus Stüdyo; firmaların gereksinim duyduğu tanıtım fotoğraf ve film çekimlerini, özenli ve özel yaklaşımla portre fotoğraf çekimlerini gerçekleştirmekte, web ve grafik hizmetleri üretmekte.

Lotus Sanat; 2008'den bu yana, kurumsal bir yaklaşımla ve butik tarzda çalışmalar gerçekleştiriyor.

İletişim Bilgileri

Söğütlüçeşme Caddesi, Söğütlüçayır Sokak No:14 Dilek Apt. D:9 

Tel: 0  216  449 97 97

lotussanat.com

Lotus Sanat tarafından düzenlenen Temel Fotoğraf Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Fotoğrafçılık Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir