Tai Chi Qigong Shibashi ve İçsel Simya Çalışması - Spor - Sağlıklı Yaşam - İstanbul - Aktiffelsefe Kadıköy Kendini Tanı Atölyesi - Meraklısı İçin
Tai Chi Qigong Shibashi ve İçsel Simya Çalışması

İstanbul Spor - Sağlıklı Yaşam Aktiffelsefe Kadıköy Kendini Tanı Atölyesi

Tai Chi ve İçsel Simya Çalışması

2-3 Kasım haftasonunda sağlık, zindelik ve farkındalığınızı arttırmak için her yaştan herkesin kolayca öğrenip uygulayabileceği bu yöntemi siz de öğrenmek ister misiniz?

Tai Chi Qigong Shibashi, Tai Chi felsefesine dayanıp aynı zamanda Yang tarzı Tai Chi’nin en etkili 18 hareketini barındıran bir Qigongdur .Yaparken keyif verip, derin gevşeme sağlayan nazik, güzel ve akıcı bir çalışmadır. Sallanan, dalgalanan ve esnek hareketlerle kan dolaşımı ve sindirimi güçlendirir. Göğüs egzersizi ve kontrollü nefesler akciğer sağlığı ve astıma iyi gelmektedir.

Çalışmanın genel etkisi kaslarımızda biriken zihinsel stres ve fiziksel gerginlikleri rahatlatmaktır.

Dünyada 10 milyondan fazla uygulayanı vardır.

  • Genel sağlığınızı dengeler ve hastalıkların daha çabuk iyileşmesine destek olur.
  • Enerji, çeviklik ve esnekliğinizi arttırır.
  • Kas ve eklemlerinizi gevşetip, güçlendirir
  • Kilonuzu kontrol eder
  • Ruh, beden ve zihni dengeler
  • Stresi düşürür
  • Konsantrasyon ve sezgisel kabiliyetleri geliştirir
  • Duyguları kontrol eder
  • Öğrenmesi kolaydır.

PROGRAM AKIŞI:

Bölüm 1Temel Qigong bilgisi ve Duruşları: 2 Kasım Cumartesi 10:00–13:00

Bölüm 2– İçsel Simya (Nei Dan): 2 Kasım Cumartesi 14:00–17:00

Bölüm 3– Tai Chi Qigong Shibashi: 3 Kasım Pazar 10:00–16:00

14-70 yaş aralığındaki sağlıklı bireylerin katılımına açıktır. Önceden tai chi, yoga veya herhangi bir spor dalı ile ilgilenmiş olma koşulu yoktur. Pratikler için rahat kıyafetler ve uygun ayakkabı ile gelmenizi tavsiye ederiz.

Katılım ücreti: 150 TL tam, 120 TL öğrenci ve emekli. Kontenjan 20 kişidir.

Ön kayıt için son tarih 25 Ekim Cuma! 

Eğitmen hakkında: 1976 İsviçre doğumlu Ayhan Güler, Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı okumuş Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden de mezundur .2009 yılına kadar çeşitli firmalarda üst düzey yöneticilik yapmıştır. Yarı profesyonel müzisyenliğin yanı sıra enerji çalışmaları, ileri Pranik Şifa, Pranik Psikoterapi, Psikolojik Kinezyoloji eğitimleri almış ve 2009 yılından itibaren sürekli olarak İzmir’de bir Biorezonans merkezinde terapist olarak çalışmaktadır. Master Ken Cohen'den ve Sifu Wing Cheung’dan eğitimler almıştır. Uluslararası Qi Gong Enstitüsü'ne kayıtlı eğitmendir.

Bu kurs 2052 kez görüntülendi.

Aktiffelsefe Kadıköy Kendini Tanı Atölyesi Hakkında

Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe 1989 yılında kurulmuş etkinliklerini evrensel ilkeleri doğrultusunda yapan, siyasi ve dini bir nitelik taşımayan felsefi-kültürel-gönüllü bir organizasyondur.

İnsanlığın felsefi, kültürel ve hümanist değerleri üzerine kurulmuş olan organizasyon, 24 yıldır bireyin ve toplumun gelişimi için binlerce kültürel, sosyal ve felsefi etkinlikler gerçekleştirmiştir.

Doğu ve batının felsefe ve psikoloji öğretileri ışığında karşılaştırmalı ve integral metodla bilgilerin yaşam içinde uygulanarak pratiğe geçirilmesine ve bireysel gelişime rehberlik eden bir felsefe okuludur.

Yukarıdaki ne ise, aşağıdaki odur. Kendini tanı, evreni tanıyacaksın.

Adres: Caferağa Mah. Moda cad. Gürel apt no 106 kat 1 d.1 34710 Kadikoy

Tel: 0216 336 36 11

www.aktiffelsefe.org

Aktiffelsefe Kadıköy Kendini Tanı Atölyesi tarafından düzenlenen Tai Chi ve İçsel Simya Çalışması, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Spor - Sağlıklı Yaşam kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir