Sualtı Fotoğrafçılığı Eğitimi - Galata Fotoğrafhanesi - Fotoğrafçılık Kursları - İstanbul - Meraklısı İçin
Sualtı Fotoğrafçılığı Eğitimi

İstanbul Fotoğrafçılık Kursları Galata Fotoğrafhanesi

Sualtı Fotoğrafçılığı Atölyesi

Galata Fotoğrafhanesi, sualtı fotoğrafçılığının Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden Ateş Evirgen in bilgi ve deneyimlerini aktaracağı Sualtı Fotoğrafçılığı Atölyesi ile farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Sualtı fotoğrafçılığına doğru bir başlangıç yapmak isteyen katılımcılar 5 saatlik teorik oturumların ardından bu atölye kapsamındaki partnerimiz Ege Barakuda Dalış Merkezi tarafından Çeşme veya Seferihisar'da düzenlenecek sualtı fotoğrafçılığı dalış pratiklerine katılabileceklerdir. (Dalış pratikleri Mayıs ayında başlayacaktır. Bu konudaki ayrıntılı bilgiyi aşağıda, EGE BARAKUDA DALIŞ MERKEZİ İLE DALIŞ PRATİKLERİ başlığı altında bulabilirsiniz.)

Atölye Gün ve saatler : 19-20 OcakPerşembe-Cuma 19.00 - 21.30

Atölye Eğitmeni: Ateş Evirgen

Katılımcı Sayısı: 15 kişi (En çok), 6 (En az)

Meraklısı İçin'e özel %25 indirimle 200 TL+KDV yerine 177 TL'dir.
Öğrenciler İçin %25 indirimle 160TL+KDV yerine 150 TL.
 

Atölyeye Katılım Koşulları': Temel fotoğraf eğitimi almış olmak, atölyeye katılım için yeterlidir.

Katılım Belgesi : Sualtı Fotoğrafçılığı Atölyesi'nin teorik bölümünü tamamladıktan sonra dalış pratiklerini gerçekleştirenlere Sualtı Fotoğrafçılığı Atölyesi Katılım Belgesi verilecektir.

Atölye İçeriği;

 • Sualtında dijital fotoğrafçılığın avantajları
 • Sualtı kabinleri(Housing ler)
 • DSLR kamera kabinleri
 • Kompakt kamera kabinleri
 • Sualtı flaşları
 • Dahili sualtı flaşları
 • Harici sualtı flaşları
 • Sabit ışıklar
 • Flaşların bölümleri
 • Sualtında flaş kullanımı
 • Dijital dosya formatları
 • Sualtında net fotoğraf çekmek
 • Sualtı fotoğrafçılığında kompozisyon
 • Sualtı fotoğraf ekipmanının korunması
 • Sualtı fotoğrafçılarının uyması gereken etik kurallar

Önemli Not : Atölyeye katılmak için temel fotoğraf bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi nde temel fotoğraf eğitimi alanlarla, diğer Akademide ki diğer fotoğraf atölyelerine daha önce katılmış olanlar bu atölyeden % 20 lik indirimle yararlanabileceklerdir.

EGE BARAKUDA DALIŞ MERKEZİ İLE DALIŞ PRATİKLERİ

Dalış Pratikleri, Ege Barakuda Dalış Merkezi (EBDM) nin dönemsel organizasyonlarına bağlı olarak Çeşme ya da Seferihisar'da hafta sonları yapılacaktır.

Sualtı Fotoğrafçılığı Atölyesi'nin katılımcıları dalış pratiğini sezon boyunca diledikleri zaman gerçekleştirebileceklerdir.

EBMD ile yapılacak dalış pratiğinin iki günlük bedeli 160 TL'dir. En az 8 kişiden oluşan gruplarda bu fiyat % 25 indirimli olacaktır. Bu ödemeler EBMD'ye yapılacaktır.

Yukarıdaki fiyata dalış ekipmanlarının kullanımı (tüp, dalış kıyafeti, palet vs.) ile her iki günün teknede yenecek öğle yemekleri dahildir.

Dalış pratiğinin yapılacağı bölgeye şehirlerarası ya da şehir içi ulaşım ile konaklama ve öğle yemeği dışındaki yemekler organizasyonumuza ve fiyatlarımıza dahil değildir.

Dalış pratiği sırasında kullanılacak fotoğraf ekipmanlarını satın almak ya da kiralamak için bizimle bağlantı kurabilirsiniz. (Ortalama bir sualtı fotoğraf ekipmanı setinin satın alma bedeli ortalama 2000 TL + KDV dir. Benzer bir setin bir hafta sonu kiralama bedeli ise 150 TL + KDV dir.)

EBDM ile yapılacak dalış pratiklerinin organizasyonundan Galata Fotoğrafhanesi sorumlu değildir ancak yol gösterici olarak kabul edilebilir.

http://www.egebarakuda.com

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sualtı Fotoğrafçılığı Atölyesi ne katılmak için yüzme ve dalış bilgisi ya da sertifikasına sahip olmak gerekiyor mu?
Hayır, her ikisi de gerekmiyor. Yalnızca temel fotoğraf bilgisine sahip olmanız yeterli. Atölye sürecinin sonunda uygulamaya geçmek istediğiniz takdirde eğitmenimizin de yönlendirmesiyle eksiklerinizi tamamlayabilir ya da sadece teorik bilgiyi almakla yetinebilirsiniz.

Yalnızca Sualtı Fotoğrafçılığı Atölyesi ne katıldığımda, katılım belgesi alabilecek miyim?
Katılım belgesi almak için dalış pratiğini de yapmış olmanız gerekmektedir.

Atölyeye ve dalış pratiğine katılıp, aynı zamanda sualtı fotoğraf ekipmanı kiraladığımda bunun toplam maliyeti ne olacaktır?
İki günlük atölye, iki günlük dalış pratiği ve ekipmanın iki günlük kira bedeli toplam 460 TL + KDV'dir.

Bu kurs 5682 kez görüntülendi.

Galata Fotoğrafhanesi Hakkında

galata-fotografhanesi.png

2004 yılında kurulan Galata Fotoğrafhanesi, bugüne kadar düzenlediği atölyeler ve etkinliklerle 1000'den çok amatör ve profesyonel fotoğrafçının gelişimine katkıda bulundu. 2007 yılından itibaren Fotoğraf Vakfı ile ortak çalışmalar yürüten Galata Fotoğrafhanesi çok yönlü fotoğraf eğitiminin yanı sıra sergiler, söyleşiler, belgesel film gösterimleri, geziler ve festivallerle şehrin kültür hayatında etkili biçimde yer aldı.

Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi
 
İstiklal Caddesi, Gazeteci Erol Dernek Sokak, No: 7, D: 4, Kat: 3 Beyoğlu / İstanbul
 
+90 212 292 10 02
+90 530 614 24 54

www.galatafotografhanesi.com

Galata Fotoğrafhanesi tarafından düzenlenen Sualtı Fotoğrafçılığı Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Fotoğrafçılık Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir