Yoga Eğitmenlik Sertifika Programı - İstanbul Yoga Merkezi - Meraklısı İçin
Yoga Eğitmenlik Sertifika Programı

İstanbul Spor - Sağlıklı Yaşam İstanbul Yoga Merkezi

Yoga Eğitmenlik Sertifika Programı

Türkiye'de hem Hindistan'daki Vivekananda Yoga Üniversitesi'nin, hem de ABD'deki Yoga Bharati'nin (Yoga Alliance onaylı) Yoga Eğitmenliği Sertifikalarını alabileceğiniz tek eğitim programı İstanbul Yoga Merkezi tarafından düzenlenen Yoga Eğitmenlik Sertifika Programı'dır. Hayallerinizi gerçekleştirmek veya kariyerinizde bir değişikliğe yönelmek istiyorsanız bu eğitim programına katılabilirsiniz.

Program İçeriği:

Bu programlar, sağlıklı insan yoga eğitmenliği sertifika programıdır. Eğitim programını başarıyla tamamlayanlar, sağlıklı çocuk, sağlıklı erişkin ve sağlıklı ileri yaş yoga seansları düzenleyebilmektedir. Her iki programa katılmak ve iki sertifika almak isteyenler, İstanbul Yoga Merkezi'nde düzenlenen 250 saatlik programa katılmalıdır.

Program 7 adımdan oluşmaktadır. Sertifikaları alabilmek için programın tamamına katılım zorunludur. Tüm dersler Türkçe'dir.

Program başlangıcı ve okuma listeleri: Program, tanışma ve kurs katılımcısına, teorik bölümlerin anlatıldığı powerpoint sunumların bulunduğu bir kitap ve pratik bölümlerin adım adım anlatıldığı bir kitabın teslim edilmesiyle başlar. Katılım sözleşmesi imzalanır ve İstanbul Yoga Merkezi'ne teslim edilir. Zorunlu okunması gerekli kitapların listesi verilir. Bu kitaplar 2 ay içinde okunmalıdır.

1. Yoga Felsefesi bölümleri (50 saat): Vivekananda Yoga Üniversitesi tarafından yetkilendirilmiş Ayça Gürelman tarafından verilmektedir. Tüm örgün eğitimin en az %70'ine katılım mecburiyeti vardır.

2. Yoga Uygulama bölümleri (88 saat):  Ayça Gürelman ve diğer Türk eğitmenler tarafından Türkçe verilmektedir.

3. Anatomi, fizyoloji bölümleri (12 saat örgün eğitim + 7 saat grup çalışması): Anatomi fizyoloji eğitimi, bir tıp doktoru tarafından verilmektedir. içeriği görmek için tıkla.  Tüm örgün eğitimin en az %70'ine katılım mecburiyeti vardır. Ayrıca, zorunlu okuma listesinde bulunan anatomi fizyoloji kitabı ile grup çalışması yapılmaktadır.

4. Ödev teslimi (36 saat): Eğitimin 1. haftasının sonunda, teorik yoga konularından birinin seçilmesi ve eğitimden sonraki 5 ay içinde, okunması zorunlu ve seçmeli kitaplardan da faydalanarak 20 sayfalık bir ödevin teslim edilmesi gerekmektedir.  Ödev Türkçe hazırlanmaktadır. Vivekananda Yoga Üniversitesi sertifikası istemeyenler, bu ödevi hazırlamak zorunda değildir.

 

5. Yazılı ve Sözlü Sınavlar (12 saat): Sözlü sınav uygulama bölümünden, yazılı sınavsa felsefe bölümünden oluşmaktadır. Bu sınavları veremeyen kişilere İstanbul Yoga Merkezi'nin düzenlediği bir katılım belgesi verilmektedir.  Sınavı geçemeyenlere, sınavlara tekrar katılma hakkı verilmektedir. Sınavlar türkçedir.

6. Yoga seanslarına katılım (20 saat): İstanbul Yoga Merkezi'nde düzenlenen yoga seanslarına 6 ay içinde 20 seansa katılım gerekmektedir.

7. Saha uygulaması (25 saat): Saha çalışmasında, katılımcılar 25şer saat yoga eğitmeni olarak ders verecek ve saha raporlarını İstanbul Yoga Merkezi'ne gönderecektir.

Yoga Alliance Sertifikası için, saha çalışmalarının 5 saati İstanbul Yoga Merkezi'nde düzenlenmesi zorunluluğu vardır.

Tüm bu çalışmayı başarı ile tamamlayan katılımcılar Swami Vivekananda Yoga Universitesi'ne ait uluslararası geçerliliği olan Yoga Eğitmenliği Sertifikası (YICC) ve Yoga Bharati (Yoga Alliance onaylı TTC) Eğitmenlik Sertifikası almaya hak kazanmaktadır.

Bu kurs 12560 kez görüntülendi.

İstanbul Yoga Merkezi Hakkında

Ayça Gürelman uzun senelerdir internet üzerinden yaptığı yoga ile ilgili yayınlarına, yoga organizasyonları, ve eğitimlerini sonucunda 2011 yılında İstanbul Yoga Merkezi'ni, 2013 yılında ise Purnam Yayınları'nı kurmuştur.

İstanbul Yoga Merkezi, Hindistan kökenli kadim yoga felsefesini bir yaşam tarzı olarak hayatınıza yansıtmayı hedefliyor. Bedensel, duygusal, akılsal, zihinsel ve ruhsal seviyelerde uyum, denge ve huzur için yapılan çeşitli yoga uygulamaları bu merkezde sizleri bekliyor. İstanbul Yoga Merkezi, Vivekananda Yoga Üniversitesi tarafından önerilen bütünsel yoga anlayışını benimsiyor ve uygulatıyor.

İstanbul Yoga Merkezi, yoganın  uygulanma sebeplerinin bilinmesinin yararlı olduğuna inanır, bu nedenle de, yoga felsefesinin bilimsel alt yapısı zaman zaman verilir. İstanbul Yoga Merkezi aynı zamanda Vivekananda Yoga Üniversitesi Türkiye koordinasyon merkezi, Yoga Bharati Sivil Toplum Örgütü Türkiye gönüllüsü, ve Green Yoga Vakfı üyesi olarak hizmet vermektedir.

İletişim Bilgileri
Adres: Bağdat Caddesi Kantarcı Rıza Sokak Köseoğlu Apartmanı No: 5 D: 3 Erenköy / İstanbul
(Divan pastanesinin sokağından girince, soldan 3. bina)
Tel: 216. 368 8482 - 532. 357 3858

İstanbul Yoga Merkezi tarafından düzenlenen Yoga Eğitmenlik Sertifika Programı , yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Spor - Sağlıklı Yaşam kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir