Senaryo Kursları - SinePlus Akademi - Sinema Kursları - Meraklısı İçin
Senaryo Kursları

İstanbul Sinema Kursları SinePlus Akademi

Senaryo Kursları

Senaryo Kurs Grubu; herhangi bir alanda senaryo yazmak isteyen, yazdığı senaryoyu daha profesyonel bir şekilde elden geçirmek isteyen, film izlemeyi, yazmayı ve hayal kurmayı seven herkes için uygundur.

Kurs Grubu'nda; Temel Senaryo, Plus Senaryo kursları ve Plus Uygulamalar atölyesi bulunur.

Temel Senaryo Kursu'nda, senaryo yazmanın biçimsel ve kuramsal yönlerini anlatılırken, Plus Senaryo Kursu'nda ise size verilen ileri düzey programla uzmanlaşır, ihtiyacınız olan pratiği de yaparsınız. Plus Uygulama Atölyesi'nde de hikayenizi (dizi, uzun metraj film) senaryo danışmanımız desteğiyle proje dosyası hazırlanmış şekilde hayata geçirirsiniz. Hem teorik hem de pratik eğitim baz alınarak oluşturulan eğitim programı ve kur sistemi, çoklu zeka kuramına göre şekillendiğinden, size en uygun eğitim programını SinePlus Akademi'de almış olursunuz.

Senaryo Kurs Grubu'nun temel seviye kursudur. Toplam 10 ders ve ders başı 3 saatten oluşur. Kursun kontenjanı 8 kişidir.
Derslerde, senaryoda biçim, hikaye oluşturma, sahneleme teknikleri ve kahramanın yolculuğu üzerinde durulur. Kurs boyunca derslerde yazma alıştırmaları yapılır ve ödevler verilir. Ders notlarınız, size özel ayrılan online alanda depolanır. Kurs sonunda başlangıç seviyesinden temel bilgi ve tecrübe seviyesine kadar gelmeniz hedeflenir.

Kursun sonunda her katılımcıdan bir kısa film senaryosu yazması beklenir.

 • Eğitimlerimize katılımda herhangi bir ön şart ve yaş sınırlaması yoktur. Sadece 16 yaşının altındaki katılımcılar için aile onayı beklenir.
 • Eğitimlerimizle ilgili tüm eğitim materyali SinePlus Akademi tarafından sağlanır.
 • Tüm ders notları sizin için ayrılmış özel alanlarda online olarak depolanmaktadır. Eğitim sırasında size verilecek özel şifreyle ders notlarına erişebilirsiniz.
 • Eğitimlerimiz modern sınıflarda akıllı tahta, bilgisayar ve televizyon gibi teknolojik aygıtlarla yapılır.
 • Eğitimlerimize en az %70 oranında katılım zorunludur. Devamsızlık yapan öğrencilerimize ücret iadesi ve başarı sertifikası verilmez.
 • Eğitiminizin ilk 2 dersi içerisinde başka bir eğitime geçme hakkınız bulunmaktadır.
 • Kaçırdığınız eğitimlerle ilgili ücretsiz telafi dersleri alabilirsiniz. Bu hakkınız her kurs için 2 derstir.
 • Eğitiminizi dondurup 1 yıl içerisinde istediğiniz zaman kaldığınız yerden başka dönemdeki ve aynı konudaki eğitiminize devam edebilirsiniz.
 • SinePlus eğitmenleri, "Eğitimde açıklık" ilkesini savunduklarından eğitiminiz bitse dahi sürekli eğitmenlerimize ulaşabilir, projeleriniz hakkında fikir danışabilirsiniz.
 • Mezun olan tüm öğrencilerimiz SinePlus Akademi ekipmanlarını indirimli kiralayabilir, projeleri için danışmanlık hizmetinden yararlanabilir ve asistan alabilirler.
 • Eğitimlerimize katıldığınız andan itibaren sonraki tüm hayatınız boyunca SinePlus Akademi bünyesinde verilen ücretsiz seminer ve workshoplar hakkında bilgilendirilirsiniz.

Hafta İçi Grubu
24 Kasım'dan İtibaren
Her Pazartesi-Çarşamba  
19.00-22.00
(4 Hafta, Haftada 2 Gün)

Hafta Sonu Grubu
20 Aralık'tan İtibaren 
Her Cumartesi
11.00-14.00
(8 Hafta, Haftada 1 Gün)

Bu kurs 2318 kez görüntülendi.

SinePlus Akademi Hakkında

SinePlus Akademi, eğitimde 7 yıllık birikimi arkasına alan tecrübeli ve dinamik kadrosuyla Film Yapım ve Yönetmenlik, Senaryo, Kamera Oyunculuğu, Kurgu/Montaj, After Effects, Film Analizi ve Yapımcılık kurs grupları ile Türkiye'de ilk kez 3 alanda Online Sinema Eğitimleri, Kurumsal Sinema Eğitimleri, sayısız workshop ve seminerler vermek üzere Haziran 2014'te eğitimlerine başlıyor!

SinePlus Akademi'nin tüm eğitimlerinde hem teorik hem de pratik eğitim baz alınarak oluşturulan eğitim programı, çoklu zeka kuramına göre şekillenmekte, her öğrenci kendisine en uygun programı bu sayede alabilmektedir. Sinema alanında eğitimin hiçbir zaman bitmeyeceğini savunan SinePlus Akademi, sadece eğitim sırasında değil, sonrasında da öğrencilerine destek vermeyi ilke edinmiştir. Bu amaçla oluşturulan ve sosyal bir kulüp olan Plus Sinemacılar'a her eğitimde belirlenen PLUS ROZETlerden 3 tane toplayan öğrencilerimiz katılabilmekte ve SinePlus Akademi'nin renkli ve dinamik dünyasındaki müthiş avantajlardan faydalanabilmektedir. Ayrıca oluşturulan proje gruplarıyla sektöre adım atma fırsatını yakalayabilmektedirler.

Sınıf içi verilen eğitimlerin dışında online ve kurumsal eğitimlerle de Türkiye'nin her yerine ulaşmayı hedefleyen SinePlus Akademi'de, sinemaya ilgi duyan, gerek hobi olarak ilgilenen gerekse de profesyonel olarak sektörde çalışmak isteyen herkes için uygun bir eğitim vardır. İdeal Filmler Ofisi Film Yapım ve Prodüksiyon'un bir markası olan SinePlus Akademi, Prodüksiyon Hizmetleri ve Sinema Eğitimlerini bünyesinde birlikte bulundurur ve öğrencilerine bu alanda da unutulmaz bir deneyim yaşatır.

İletişim Bilgileri
Adres: Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 Kat:3 Daire:9 Mecidiyeköy/Şişli/İstanbul
Tel: 0850 520 00 66

SinePlus Akademi tarafından düzenlenen Senaryo Kursları, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Sinema Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir