Film Analizi Kurs Grubu - SinePlus Akademi - Sinema Kursları - Meraklısı İçin
Film Analizi Kurs Grubu

İstanbul Sinema Kursları SinePlus Akademi

Film Analizi Kurs Grubu

Film Analizi Kurs Grubu; film izlemeyi, yorumlamayı ve hakkında konuşmayı seven, bir filmi her yanıyla çözümlemek isteyen ve dünya sinema tarihine daha da yakından bakmak isteyen herkes için uygundur.

Kurs Grubu'nda; Temel Film Analizi ve Plus Film Analizi kursları bulunur. Temel Film Analizi Kursu'nda dünya sinema tarihine kronolojik olarak bakılarak ve belirli akımlardan filmler izleyerek bu filmlerin nasıl analiz edileceklerini öğrenip, daha bilinçli bir sinema izleyicisi olacak, Plus Film Analizi Kursu'nda belirli yönetmenlerin filmlerine daha detaylı olarak eğilerek bir film eleştirisi yazabilecek teorik ve teknik bilgiye sahip olacaksınız. Hem teorik hem de pratik eğitim baz alınarak oluşturulan eğitim programı ve kur sistemi, çoklu zeka kuramına göre şekillendiğinden, size en uygun eğitim programını SinePlus Akademi'de almış olursunuz.

Film Analizi Kurs Grubu'nun temel seviye kursudur. Toplam 10 ders ve ders başı 3 saatten oluşur. Kursun kontenjanı 8 kişidir.
Derslerde, bir filmin analizi yöntemleri, film okuma hakkında ipuçları, kronolojik olarak Dünya Sinema Tarihi'ne bakış ve analizleri konuları üzerinde durulur. Kurs boyunca, derste anlatılacak filmlerin derse gelmeden izlenmesi gerekir.

Ders notlarınız, online olarak size ayrılmış alanda depolanmaktadır. Ayrıca tüm ders notları, kurs sonunda size teslim edilir. Kurs sonunda başlangıç seviyesinden temel bilgi ve tecrübe seviyesine kadar gelmeniz hedeflenir. Kursun sonunda en az 2 tane film analizi metni yazmanız beklenir.

 • Eğitimlerimize katılımda herhangi bir ön şart ve yaş sınırlaması yoktur. Sadece 16 yaşının altındaki katılımcılar için aile onayı beklenir.
 • Eğitimlerimizle ilgili tüm eğitim materyali SinePlus Akademi tarafından sağlanır.
 • Tüm ders notları sizin için ayrılmış özel alanlarda online olarak depolanmaktadır. Eğitim sırasında size verilecek özel şifreyle ders notlarına erişebilirsiniz.
 • Eğitimlerimiz modern sınıflarda akıllı tahta, bilgisayar ve televizyon gibi teknolojik aygıtlarla yapılır.
 • Eğitimlerimize en az %70 oranında katılım zorunludur. Devamsızlık yapan öğrencilerimize ücret iadesi ve başarı sertifikası verilmez.
 • Eğitiminizin ilk 2 dersi içerisinde başka bir eğitime geçme hakkınız bulunmaktadır.
 • Kaçırdığınız eğitimlerle ilgili ücretsiz telafi dersleri alabilirsiniz. Bu hakkınız her kurs için 2 derstir.
 • Eğitiminizi dondurup 1 yıl içerisinde istediğiniz zaman kaldığınız yerden başka dönemdeki ve aynı konudaki eğitiminize devam edebilirsiniz.
 • SinePlus eğitmenleri, "Eğitimde açıklık" ilkesini savunduklarından eğitiminiz bitse dahi sürekli eğitmenlerimize ulaşabilir, projeleriniz hakkında fikir danışabilirsiniz.
 • Mezun olan tüm öğrencilerimiz SinePlus Akademi ekipmanlarını indirimli kiralayabilir, projeleri için danışmanlık hizmetinden yararlanabilir ve asistan alabilirler.
 • Eğitimlerimize katıldığınız andan itibaren sonraki tüm hayatınız boyunca SinePlus Akademi bünyesinde verilen ücretsiz seminer ve workshoplar hakkında bilgilendirilirsiniz.

Hafta İçi Grubu
25 Kasım'dan İtibaren
Her Salı-Perşembe 
19.00-22.00
(4 Hafta, Haftada 2 Gün)

Hafta Sonu Grubu
3 Ocak'tan İtibaren 
Her Cumartesi
14.30-17.30
(8 Hafta, Haftada 1 Gün)

Bu kurs 3851 kez görüntülendi.

SinePlus Akademi Hakkında

SinePlus Akademi, eğitimde 7 yıllık birikimi arkasına alan tecrübeli ve dinamik kadrosuyla Film Yapım ve Yönetmenlik, Senaryo, Kamera Oyunculuğu, Kurgu/Montaj, After Effects, Film Analizi ve Yapımcılık kurs grupları ile Türkiye'de ilk kez 3 alanda Online Sinema Eğitimleri, Kurumsal Sinema Eğitimleri, sayısız workshop ve seminerler vermek üzere Haziran 2014'te eğitimlerine başlıyor!

SinePlus Akademi'nin tüm eğitimlerinde hem teorik hem de pratik eğitim baz alınarak oluşturulan eğitim programı, çoklu zeka kuramına göre şekillenmekte, her öğrenci kendisine en uygun programı bu sayede alabilmektedir. Sinema alanında eğitimin hiçbir zaman bitmeyeceğini savunan SinePlus Akademi, sadece eğitim sırasında değil, sonrasında da öğrencilerine destek vermeyi ilke edinmiştir. Bu amaçla oluşturulan ve sosyal bir kulüp olan Plus Sinemacılar'a her eğitimde belirlenen PLUS ROZETlerden 3 tane toplayan öğrencilerimiz katılabilmekte ve SinePlus Akademi'nin renkli ve dinamik dünyasındaki müthiş avantajlardan faydalanabilmektedir. Ayrıca oluşturulan proje gruplarıyla sektöre adım atma fırsatını yakalayabilmektedirler.

Sınıf içi verilen eğitimlerin dışında online ve kurumsal eğitimlerle de Türkiye'nin her yerine ulaşmayı hedefleyen SinePlus Akademi'de, sinemaya ilgi duyan, gerek hobi olarak ilgilenen gerekse de profesyonel olarak sektörde çalışmak isteyen herkes için uygun bir eğitim vardır. İdeal Filmler Ofisi Film Yapım ve Prodüksiyon'un bir markası olan SinePlus Akademi, Prodüksiyon Hizmetleri ve Sinema Eğitimlerini bünyesinde birlikte bulundurur ve öğrencilerine bu alanda da unutulmaz bir deneyim yaşatır.

İletişim Bilgileri
Adres: Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 Kat:3 Daire:9 Mecidiyeköy/Şişli/İstanbul
Tel: 0850 520 00 66

SinePlus Akademi tarafından düzenlenen Film Analizi Kurs Grubu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Sinema Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir