Sertifikalı Yaşam Koçluğu Eğitimi - Psikoloji & Kişisel Gelişim - İstanbul - Kişisel Gelişim Online - Meraklısı İçin
Sertifikalı Yaşam Koçluğu Eğitimi

İstanbul Psikoloji - Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim Online

Sertifikalı Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam koçluğu nedir?

Kelime anlamı olarak koçluk "coaching"; birini, bir yerden bir yere götürme anlamına gelir. Koçluk; istenen performansa ulaşmak için, koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Kişilerin var olan potansiyellerini ortaya çıkararak, ulaşılabilir hedeflere ve olasılıklara odaklanan bir öğrenme ve gelişim sürecidir. Koçluk; doğru sorular ile kişilerde farkındalık yaratma sanatıdır.

Koçluğun Amacı

Danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Koçluk bir gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır. Koçluk; bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamında, gelişimi hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir.

Koçluk, ilk olarak 60'lı yılların sonunda ABD'de bütün bir kurumun daha etkin çalışması için çalışan örgütsel gelişim danışmanlarının yürüttükleri projelerin parçaları olarak kurumun içindeki liderlerle birebir çalışmaları ile başladı denebilir. Yani koçluk kavramı aslında organizasyonel gelişim çalışmalarının entegre bir parçası idi. 80'li yıllarda Thomas Leonard koçluğu daha geniş kitlelerin de yararlanacağı bir biçimde yapmaya ve profesyonel koçlar yetiştirmeye başladı.

Koçluk Türkiye'de son bir kaç yıldır yaygınlaşmaya başlamış bir yöntemdir. Günümüzde pek çok konuda koçluk çeşidi vardır. Bunlardan bazıları; yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, ebeveyn koçluğu, aile koçluğu, ilişki koçluğu, sporcu koçluğu, satış koçluğudur.

Sertifikalı Koçluk eğitimi sonunda uzmanlaşabileceğiniz başlıca koçluk dalları:

Yaşam koçluğu
İlişki koçluğu
Kariyer koçluğu
Yönetici koçluğu
Öğrenci koçluğu
Sporcu koçluğu
Satış koçluğu
Politika  koçluğu

Bu kurs 4516 kez görüntülendi.

Kişisel Gelişim Online Hakkında

Kişisel Gelişim Online 2011 yılında  kuruldu. Başta yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, nlp, hipnoz ve kuantum olmak üzere, bütün kişisel gelişim eğitimlerini online olarak veren ilk ve tek kurumdur.

Online Kişisel Gelişim İnternet portalı yardımıyla,Online kişisel gelişim eğitimleri, evinizin-işyerinizin keyifli bir noktasında almak size iyi gelecek istediğiniz kişisel gelişim derslerine, bulunduğunuz yerden, size uygun zamanlarda, canlı sınıflarda, tam zamanlı olarak katılıp, telekonferans yöntemiyle eğitimlerinizi alabilecek, online olarak formlarınızı takip edecek ve kısa bir sürede, yol, yer ve zaman sorunu yaşamadan eğitimlerinizi tamamlayabileceksiniz.

İletişim Bilgileri

0850-500 20 00
0532-174 39 92

www.kisiselgelisimonline.com.tr

Kişisel Gelişim Online tarafından düzenlenen Sertifikalı Yaşam Koçluğu Eğitimi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Psikoloji - Kişisel Gelişim kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir