Rhinoceros Kursu - Çizim - Tasarım Kursları - İstanbul - Cad İstanbul - Meraklısı İçin
Rhinoceros Kursu

İstanbul Çizim - Tasarım Kursları Cad İstanbul

Rhinoceros Kursu

- Programın arayüzünü anlama

- Programın genel tanıtımı, komut girme seçenekleri, kaydetme, import-export işlemleri. Ayrıca menü yerleşimleri ve buton açıklamaları  

- Menülere Giriş Programın menü gruplarından Edit ve View menü grubunun detaylı açıklamaları. Çizimdeki objelerin renk kodlamaları, layerlar, çeşitli gruplandırma işlemleri Nesne seçme, çoklu seçim, seçilenleri gizleme ve geri getirme, çizime resim ekleme gibi temel işlemler.

- Menüler, Curve & Surface Curve Menüsü, Bu menüde çizgiler oluşturma, çizgiler üzerinde düzenlemeler Nokta işlemleri, 2D şekiller oluşturma ve bunları düzenleme, çizgilerden yüzeyler oluşturma işlemleri Snap, Ortho, Planar, OSnap menülerinin detaylı olarak incelenmesi

- Surface Menüsü, Bu menüde, çeşitli yüzey oluşturma seçenekleri, yüzey oluşturulacak bölüme göre izlenecek yöntemler Yüzeyler üzerinde düzenlemeler, çizgi-yüzey ilişkileri Layer değişimleri ve renklendirme seçenekleri  

- Menüler, Solid & Transform Solid Menüsü, Bu menüde, katı model oluşturma işlenecektir. Çeşitli katı modelleme örnekleri, katıların birbiri arasındaki etkileşimler, katılar üzerinde çeşitli düzenlemeler Birleştirme, çıkarma ve iki katının kesişimlerini alma bahisleri işlenecektir.

- Transform Menüsü, Bu menüde, oluşturulan çizim yada nesnelerin taşınması, kopyalanması, çoklu kopyalama, başka bir nesneye hizalama, Çeşitli doğrusal olmayan taşıma yöntemleri ve klonlama işlemleri işlenecektir.

- Menüler, Tools & Dimension Tools Menüsü, Bu menüde, programla ilişkili çeşitli araçların anlatımı işlenecektir.

- Komut kısayolları, Digitize bağlantısı yapılması, ve programın genel ayarlarının yapılması gösterilecektir.

- Dimension Menüsü, Bu derste, yapılan nesnelerin ölçülendirilmesi, ölçeklendirilmesi, yapılan modelin kurallı teknik resminin çıkarılması, Çizime yazı ekleme, ve yazıcıya gönderme işlemleri işlenecektir.

- Menüler, Analyze, Lights, Render Options & Material Analyze Menüsü, Bu derste, oluşturulan çizim yada nesneler hakkında çeşitli teknik bilgilerinin alınması, örneğin, yüzey alanları hesaplaması, yada yüzey hakkındaki teknik bilgilerin çıkartılması, Hacimsel nesnelerin ağırlık merkezlerinin bulunması, Herhangi bir çizginin uzunluğunun çıkartılması, Bir yay'ın radius ölçümleri gibi oluşturduğumuz objeler hakkında bilgileri nasıl alabileceğimiz işlenecektir.

- Aydınlatma, Material ve Render Ayarları Menüleri, Tamamladığımız projemizin sunumu için gereken aydınlatma, materyal kaplama ve render ayarları uygulanacaktır.

- Programla ilgili işlerinizi kolaylaştıran az bilinen püf noktaları.

- Genel Tekrarlar, Soru-Cevaplar, Pratik Uygulamalar Son olarak, programda öğretilen konuların genel bir tekrarı, kursiyerlerin takıldığı noktaların cevaplanması ve her kursiyerin doğaçlama uygulamaları işlenecektir.

Bu kurs 4407 kez görüntülendi.

Cad İstanbul Hakkında

Misyonumuz eğitim danışmanlık alanında kaliteli hizmet veren,bilişim sektöründe saygı ve güvenle anılan "lider" eğitim firması kimliğimizi bunca yıl olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda da titizlikle korumaktır. Bu misyonu tam anlamıyla gerçekleştirmek için bugün ulaştığımız düzeyi aşarak, uluslararası boyutlardaki mükemmelliği norm alan bir eğitim kuruluşu haline gelmeyi amaçlamaktayız. Açıklama Sürekli yenilenen yüksek standartlı, kaliteli ve bilgi çağına adaptasyonu güçlü eğitimler sunarak bireysel ve kurumsal müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, onların güncel eğitim ihtiyaçlarını kalite kavramının sınırlarını zorlayarak karşılamaktır.Kurumumuz, bilgiye açık herkese açıktır.

İletişim Bilgileri

Autodesk Yetkili Eğitim Ve Sertfikasyon Merkezi

Barbaros blv. no:37 Beşiktaş / ISTANBUL

TEL : 0 212 227 01 27

GSM : 0 530 829 9449

cadistanbul.com

Cad İstanbul tarafından düzenlenen Rhinoceros Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Çizim - Tasarım Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir