Zen Yolu ve TAO öğretileri - Zendo Akademi - Psikoloji - Kişisel Gelişim - Meraklısı İçin
Zen Yolu ve TAO öğretileri

İstanbul Psikoloji - Kişisel Gelişim Zendo Akademi

Zen Yolu ve TAO öğretileri

Zihnimizi nasıl yönetebiliriz? Bunun yanıtı Zen'de yatmaktadır

ZİHİN VE BEDEN BİR BÜTÜNDÜR.

Zihinlerimiz rahatsızsa, bedenimizin doğal işlevleri de bundan etkilenecektir.

Zihin sakin olduğunda, beden doğal olarak hareket edebilir.

Bunun sonucu olarak da hareketler özgürce ve kolay olarak gerçekleşir.

Hareket halindeyken sükuneti ve dinginliği korumak, Zen yolunun en büyük sırrıdır.

Zen budizm ruhsal gelişim yolları arasında başka benzeri olmayan bir aydınlanma yoludur. Dr. Suzuki'nin sözleriyle bu yol, "Zihnimizi kanıların, yargıların, kararların zorbaca baskısından kurtarmak ve kitaplardan edinilecek bilgilerle değil de kişisel yaşantılardan çıkan gerçeklere dayanarak, gerçekle zihnimiz arasına hiç bir aracı koymadan ortaya çıkabilecek gerçeğin ne türlü bir gerçek olacağına aldırmadan, gerçeklerin üstüne üstüne yürümektir; şimdiye kadar gözlerimizi kapadığımız gerçeklere gözlerimizi açmaktır."

Bu atölyede ZEN zihni ve An'da kalma sanatını, Tao'nun hareketteki uygulaması olan Tai Chi Çigong ile bütünleştirerek Özümüzle daha derin bağlar kurmayı deneyimleyeceğiz.

Minimum 5 maksimum 15 kişi

Takvim: 1-2-3 Ağustos 2014

Ücret: 330TL  ( 7 Temmuz'a kadar erken kayıtta indirimle 260 TL)
Eğitim Mekanı: Tiyatro Medresesi, Şirince, İzmir 

3 günlük eğitim, 2 gecelik konaklama ve yemekler dahildir.

EĞİTMEN BAŞAK ARPACIOĞLU HAKKINDA

Zendo Akademi'nin kurucu eğitmeni, mimar, felsefe ve psikoloji eğitmeni, eski voleybolcu Başak Arpacıoğlu kadim uzakdoğu öğretilerinin ve Çin tıbbının pratik uygulaması olan Tai Chi Chuan ve Çigong eğitimine 2003 yılında başladı. En büyük 10 Tai Chi Chuan ustasından biri olan Prof Xu Wei Sun'un öğrencisi olan ve Pekin Beden Eğitimi Üniversitesi Tai Chi Chuan doktoru Chen Yuanmin'dan aldığı yoğun eğitimler sonunda Tai Chi Chuan ve Çigong sertifikalarını aldı. Tai Chi Çigong eğitimine Sifu Wing Cheung ile devam etmektedir. Sifu Wing Cheung, Savunma ve şifa sanatları eğitimine 6 yaşında babası Büyük Usta Cheung ile Shaolin Kung Fu öğrenerek başlamıştır. 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonası Tai Chi şampiyonudur ve Tai Chi, Qigong & Feng Shui Enstitüsü'nün kurucusudur.

Başak Arpacıoğlu, 12 senedir Uzakdoğu Felsefi Savaş Sanatları, Tai chi chuan, Çigong, Feng Shui, I Ching, Zen, nefes, konsantrasyon ve meditasyon,  konularında seminerler ve atölyeler gerçekleştirmektedir. Uluslararası Tai Chi Qigong & Feng Shui Institute'ın sertifika verme yetkisine sahip 80 eğitmeninden biridir , The Qigong Institute ve Avrupa Tai Chi Platformu üyesidir. Ayrıca 14 senedir Aktiffelsefe Kadıköy'de felsefe, psikoloji, mitoloji, semboloji, bireysel gelişim, yaşam yönetimi konularında seminerler vermektedir ve yönetim kurulu başkanıdır.

Bu kurs 3856 kez görüntülendi.

Zendo Akademi Hakkında

Zendo Akademi, kadim felsefe ve psikoloji öğretilerinin bedensel ve zihinsel çalışmalar ile uygulamada deneyimlenerek bireylerde zihinsel farkındalığa dönüştürülmesini amaçlayan bir eğitim kurumudur. Felsefe, psikoloji, metafizik, enerji beden ve anatomi alanlarındaki bilgi ve deneyimleriyle, disiplinlerarası çalışmanın sinerjisiyle, beden-zihin-ruh bütünleşmesine rehberlik eden bir interaktif gelişim merkezidir.

İletişim Bilgileri: Caferağa Mah. Moda cad. Gürel apt no 106 kat 1 d.1 34710 Kadikoy

Telefon: 0555 255 50 08 / 0535 369 85 78

Zendo Akademi tarafından düzenlenen Zen Yolu ve TAO öğretileri, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Psikoloji - Kişisel Gelişim kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir