Ümit Gürel ile Klinik Refleksoloji Eğitimi - Zendo Akademi - Spor - Sağlıklı Yaşam - Meraklısı İçin
Ümit Gürel ile Klinik Refleksoloji Eğitimi

İstanbul Spor - Sağlıklı Yaşam Zendo Akademi

Ümit Gürel ile Klinik Refleksoloji Eğitimi

14-16-21-23-28-30 Ekim
Salı ve Perşembe günleri 
saat 11:00-16:00 arasında

6 gün, 30 saat 
1500 TL, PEŞİN ÖDEMELERDE 1250 TL 

Eğitim sonunda katılımcılara MSM EĞİTİM KURUMLARI onaylı KLİNİK REFLEKSOLOJİ KATILIM BELGESİ verilecektir.

"Klinik Refleksoloji" nedir , ne işe yarar ve nasıl çalışır?

Klinik Refleksoloji, sempatik ve parasempatik sinir sistemini ayak ve eldeki ilgili nokta ve bölgelerden uyararak beynimize haber yollayan masaj tekniğidir. Beynimiz refleksolojiyi yapan kişinin gönderdiği mesajlara göre sorunlu organ sistemin yenilenmesi için gerekli müdahaleyi kan ve lenf sistemi aracılığı ile gerçekleştirir. Böylece somut ve kalıcı yararlar sağlar.

Yaklaşık 12.000 yıllık bir geçmişi olan refleksolojinin ilk uygulama yerlerinin eski Mısır ve Çin olduğu bilinmektedir. Doğuda geleneksel olarak varlığını sürdüren Refleksoloji, Batı'ya 20. yüzyılda Amerikalı Dr. William H. Fitzgerald tarafından taşındı ve Modern Tıp tarafından tamamlayıcı tıp yöntemlerinin en önemlilerinden biri olarak kabul görerek, tüm dünyada uygulamaları yaygınlaşmıştır. 

"Klinik refleksolojinin" deneyimlere göre en çok sonuç aldığı rahatsızlıklar hangileridir? 

 • Bel - Boyun Fıtığı ( Ameliyat aşamasına gelmemiş)
 • Kireçleme
 • Postür Bozukluğu (Skolyoz-Kifoz-Lordoz) 
 • Felç/İnme-Motor gerilik-Yürüme Bozuklukları
 • Zihinsel Yetersizlikler(MR)
 • Çocuklarda boy uzamasını destekleyici tesir
 • Otizm-Asperger-Rett Sendromu Serebral Palsi (CP)
 • Hidrosefali-Mikrosefali-Lizansefali
 • Konuşma Problemleri (Kekemelik,Geç Konuşma vb)
 • Multiple Sklerosis (MS)    
 • Huzursuz bacak - Düşük ayak
 • Karın bölgesi ağrı-şikayetleri
 • Alt ıslatma
 • Adet düzensizlikleri-Regl ağrıları-üreme sistemi ile ilgili problemler
 • Uyku problemleri 
 • Düşük-Yüksek Tansiyon
 • Panik atak
 • Hiperaktiviteye bağlı bozukluklar
 • Depresyon
 • Bağışıklık sisteminin zayıflığına bağlı rahatsızlıklar

Neden "Klinik refleksoloji"?

Refleksoloji , anlaşılması diğer medikal masajlara oranla kolay ve deneyim ile kısa zamanda gelişebilen, medikal alan ile el ele çalışan bir zanaattır. 
Klinik Refleksoloji diğer birçok refleksoloji eğitimlerinden farklı olarak size bilgiyi klinik deneyim bilgisi ile birlikte sunar. Rahatsızlıklar ile ilgili bilgilendirdiği gibi bu patolojilere klinik refleksoloji açısından nasıl müdahale edilmesi gerektiğini öğretir. Hangi rahatsızlıklarda geçmiş deneyimlerde nasıl sonuçlar alındığını ve beklemeniz gereken olası süreci tanıtır. 

Refleksolog , klinik refleksolojiden nasıl gelir sağlar?

Refleksoloji basit akut durumlarda bağışıklığı ve sistemi güçlendirerek yada ihtiyaca göre rahatlatarak hızlı etki gösterebilir. Ancak refleksologların deneyimleri refleksolojiden yararlanmayı talep edenlerin daha çok kronik şikayet içinde olup batı tıbbından istediği sürede ya da yeterlilikte sonuç alamamış olan hastalardır. Bu sebeple 3 ay ve üstü ,haftada en az iki kez olarak, 20 ila 30 dakika arası , kısa refleksoloji seansları vererek bedenin iç bilgi akışını değiştirmek gerekir. Ancak bu seansların bedelleri diğer terapilere göre uygun ücretli olduğundan ve ödenen bedel süreye yayıldığından alıcılar tarafından kabul görmektedir. Ödenen miktar küçük olmakla beraber alıcı sürekliliği ve çokluğu refleksologa sürekli ve tatmin edici bir gelir sağlamaktadır. İyilik sürece yayıldığından alıcı yararı aşamalı olarak deneyimlemektedir.
Avrupa ülkelerinde klinik refleksoloji sigorta kapsamı içerisinde olup yakın zamanda ülkemizde sigorta kapsamı içerisine alınması beklenebilir. Bu durum gerçekleştiğinde deneyimli refleksologların ve kliniklerinin işlerinin daha da büyüyeceği rahatlıkla öngörülebilir. Nitekim kabul edilen kanun ile refleksologlar 2015 yılı itibari ile devlet hastanelerinde görev almaya başlayacaklardır. Zira refleksoloji batı tıbbı tarafından uzun yıllardır klinik deneylerin verdiği sonuçlar nedeni ile kabul görmüş ve geliştirilmiştir. 

Kimler "Klinik Refleksoloji" kurslarına katılmalı?

Kurslarımızdan bu zanaat üzerinden hayat kurmayı hedefleyen dostlarımız kadar sevdiklerine sürekli şifa sağlamak isteyen bambaşka meslek gurubundan kişiler de yararlanmaktadır. 

Kısaca; "Klinik Refleksoloji" almakta olduğu olumlu sonuçlar sayesinde ülkemizde de batılı ülkelerinde uzun yıllardır olduğu gibi hızla kabul görmekte ve talebi artmaktadır. 

MEB yetkili kurumu olan MSM Eğitim işbirliği ve bünyesinde verilen altı günlük "klinik refleksoloji" kursları ve daha sonrasında destekleyici ve geliştirici kursları alarak kendiniz için yepyeni bir iş imkanının kapılarını aralayabilirsiniz. Bu kapının ardındaki olasılıklar, sizin bu zanaatı saygı ve sevgi ile yaşamınıza ne ölçüde katacağınıza bağlıdır. 

Eğitim süresince saat başı 10 dk kısa molalar ile 30 dakikalık uzun molalar verilecektir. İçecek ve yiyecek ikramları ve çalışmada kullanılacak malzemeler ücrete dahildir.

KONTENJAN : Minimum 5 - Maksimum 10 kişi

Eğitmen: Ümit Arhan Gürel (0 541 669 00 66)

Ümit Arhan Gürel
MAKROBİOTİK, SHİATSU VE KLİNİK REFLEKSOLOJİ EĞİTMENİ

San Fransisko da İngilizce, Londra'da Güzel Sanatlar eğitimi aldı. Anadolu Aydınlanma bünyesinde Doğu ve Batı Felsefeleri, Estetik ve Mitler üzerine 10 yılı aşan çalışmaları oldu. ‘'Sürekli Farkındalık'' üzerine devam eden 20 yılı aşkın çalışmalarını ve Boston'daki enstitüden aldığı ‘'Meridyen ve Chi-gong'' çalışmalarını halen sürdürmektedir. Massachusetts Khushi Enstitüsünde Makrobiotik konusunda en kapsamlı eğitim olan ‘' Makrobiotik Leadership'' ve ‘'Shiatsu Teknikleri'' programlarına katılmış olup halen bu konularda danışmanlık ve eğitim vermektedir. Hindistan'da bulunan Natural Acupuncture School'da Akupunktur eğitimi alarak, gönüllü olarak Hindistan'da ihtiyacı olan hastalara akupunktur ile tedaviler uygulamıştır. Hint ustalardan refleksoloji eğitimi görüp Türkiye'deki uygulamaları sırasında Psikoakademi eğitim kurumundan klinik refleksoloji eğitimini tamamlamıştır.

Bu kurs 5262 kez görüntülendi.

Etiketler

Zendo Akademi Hakkında

Zendo Akademi, kadim felsefe ve psikoloji öğretilerinin bedensel ve zihinsel çalışmalar ile uygulamada deneyimlenerek bireylerde zihinsel farkındalığa dönüştürülmesini amaçlayan bir eğitim kurumudur. Felsefe, psikoloji, metafizik, enerji beden ve anatomi alanlarındaki bilgi ve deneyimleriyle, disiplinlerarası çalışmanın sinerjisiyle, beden-zihin-ruh bütünleşmesine rehberlik eden bir interaktif gelişim merkezidir.

İletişim Bilgileri: Caferağa Mah. Moda cad. Gürel apt no 106 kat 1 d.1 34710 Kadikoy

Telefon: 0555 255 50 08 / 0535 369 85 78

Zendo Akademi tarafından düzenlenen Ümit Gürel ile Klinik Refleksoloji Eğitimi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Spor - Sağlıklı Yaşam kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir