Tai Chi Çigong Shibashi 2.set eğitimi - Zendo Akademi - Psikoloji - Kişisel Gelişim - Meraklısı İçin
Tai Chi Çigong Shibashi 2.set eğitimi

İstanbul Psikoloji - Kişisel Gelişim Zendo Akademi

Tai Chi Çigong Shibashi 2.set eğitimi

Önümüzdeki bayram tatilinde bir ömür boyu faydasını göreceğiniz bir doğal sağlık ve farkındalık sistemi öğrenerek beden-zihin-ruh sağlığınıza yatırım yapmak ister misiniz? 

Tai Chi Çigong Shibashi 2.set eğitimi 
6-7 Ekim 2014 Saat : 10:00 -17:00 

Tai Chi Çigong Shibashi, Professor Lin Hou-Sheng tarafından 1979 yılında oluşturulmuş öğrenmesi kolay, herkesin uygulayabileceği ve bir o kadar da etkili Tai Chi ve Çigong çalışmasıdır. 

Tai Chi Çigong Shibashi Tai Chi felsefesine dayanıp aynı zamanda Yang tarzı Tai Chi Chuan'ın en etkili hareketlerini barındıran bir Çigongdur. 18 hareketin doğru nefes teknikleri ile senkronize etmek üzerinde durur. Yaparken keyif veren, enerjinizi dengeleyen, derin gevşeme sağlayan nazik, güzel ve akıcı bir çalışma rutinidir.

Tai Chi Çigong Shibashi uygulayan kişinin genel sağlık ve dengelenmesini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Sallanan, dalgalanan ve esnek hareketlerle kan dolaşımı ve sindirimi güçlendirir. Göğüs egzersizi ve kontrollü nefesler akciğer sağlığı ve astıma iyi gelmektedir. Ve çalışmanın genel etkisi kaslarımızda biriken zihinsel stres ve fiziksel gerginlikleri rahatlatmaktır. Bu Çigong'u öğrenmek oldukça basittir. Dünyada 10 milyondan fazla uygulayanı vardır. Çin, Malezya ve Endonezya da ulusal sağlık egzersizi olarak kabul görmektedir.

Professor Lin çok bilinen bir Çigong ustası, bilim adamı ve usta şifalandırıcıdır. En bilinen ünvanları Şanghay Çin Tıbbı Koleji Profesörü, Çin Qigong Araştırma Enstitüsü Müdürü ve Uluslararası Doğal Tedaviler Derneğinin Onursal Başkanlığıdır. 1980 de cerrahi müdahelelerde kullanmak üzere sadece Çigong ile, hiçbir anestezik madde veya akupunktur iğnesi kullanmadan, sadece "Çi " (yaşam enerjisi) ile, başarılı bir anestezi tekniği buldu. Çigong ile ilgili yaptığı bilimsel çalışmalar, Ünlü Nature dergisinde (S. 275, 1978) yayınlanmıştır. Usta Lin aynı zamanda Çin'de yönetimin yüksek kademelerinde olan kişilere, başta Başkan Jiang Zemin olmak üzere, çigong tedavisi uygulamıştır.

Tai Chi Çigong Shibashi yapmak size neler kazandırır?

Genel sağlığınızı dengeler ve hastalıkların daha çabuk iyileşmesine destek olur.
Enerji, çeviklik ve esnekliğinizi arttırır.
Kas ve eklemlerinizi gevşetip, güçlendirir
Kilonuzu kontrol eder
Ruh, beden ve zihni dengeler
Stresi düşürür, rahatlamanızı sağlar. 
Konsantrasyon ve sezgisel kabiliyetleri geliştirir
Duyguları kontrol eder.
Öğrenmesi kolaydır.
Bedenimizdeki tüm meridyenlerde akan enerjileri dengeler. 
Denge kabiliyetini arttırır. 
Zhan Zhuang ( ayakta çigong) deneyimini derinleştirir.
Bedensel koordinasyonu geliştirir. 
Direnci arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. 

EĞİTİM İÇERİĞİ : 
• Tai Chi ve Çigong prensip ve teorileri;
• Tai Chi ve Çigong çalışmalarını geliştirmeye yönelik ileri düzey teknikler:
• Tai Chi Çigong Shibashi 2. Setdeki tüm 18 hareket
• Tai Chi duruşu;
• Çi hassasiyetini arttırmaya yönelik teknikler;
• Neijing (İçsel Güç) arttırmaya yönelik teknikler;
• İçsel Simya Meditasyonu (Başlangıç ve Orta Seviye)

Katılım Koşulları: Özel bir koşul yoktur. Fakat önceden 2. Set Shibashi incelemek faydalı olacaktır. İlgili video: http://youtu.be/sNFTMUiQbUU 

Shibashi 1.set eğitimini almamış kişiler de 2.set eğitimine katılabilirler. 

Bu eğitime katılan kişiler, 2-5 Nisan 2015 tarihlerinde workshoplar için tekrar İstanbul'da olacak Şifu Wing Cheung'un düzenleyeceği sertifikalı eğitmenlik eğitimine de katılarak seviyelerini ileri taşıyabilirler. 

14-70 yaş aralığındaki sağlıklı bireylerin katılımına açıktır. Önceden tai chi, çigong, yoga veya herhangi bir spor dalı ile ilgilenmiş olma koşulu yoktur. Rahat kıyafetler ve uygun ayakkabı ile gelmenizi tavsiye ederiz.

Katılım ücreti : 170 TL , Kontenjan 12 kişidir. 
Katılım belgesi verilecektir.

Eğitmen: Uğur Başak Arpacıoğlu

Bu kurs 2730 kez görüntülendi.

Etiketler

Zendo Akademi Hakkında

Zendo Akademi, kadim felsefe ve psikoloji öğretilerinin bedensel ve zihinsel çalışmalar ile uygulamada deneyimlenerek bireylerde zihinsel farkındalığa dönüştürülmesini amaçlayan bir eğitim kurumudur. Felsefe, psikoloji, metafizik, enerji beden ve anatomi alanlarındaki bilgi ve deneyimleriyle, disiplinlerarası çalışmanın sinerjisiyle, beden-zihin-ruh bütünleşmesine rehberlik eden bir interaktif gelişim merkezidir.

İletişim Bilgileri: Caferağa Mah. Moda cad. Gürel apt no 106 kat 1 d.1 34710 Kadikoy

Telefon: 0555 255 50 08 / 0535 369 85 78

Zendo Akademi tarafından düzenlenen Tai Chi Çigong Shibashi 2.set eğitimi , yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Psikoloji - Kişisel Gelişim kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir