Tai Chi Çigong ile Doğal Sağlık ve Şifa Kampı - Zendo Akademi - Psikoloji - Kişisel Gelişim - Meraklısı İçin
Tai Chi Çigong ile Doğal Sağlık ve Şifa Kampı

İstanbul Psikoloji - Kişisel Gelişim Zendo Akademi

Tai Chi Çigong ile Doğal Sağlık ve Şifa Kampı

14-15 Haziran hafta sonunda Kadıköy'den sadece 1,5 saat mesafede yeşil ve mavinin göbeğinde doğa enerjileri ve Çigong çalışmaları ile şifalanmaya davetlisiniz. Kadim Çin bilgeliğinin enerji ve hareketli meditasyon tekniklerinden "İksir tarlası"-Dan Tien nefesi , Fragrant Çigong, Solar Çigong, Dinelme meditasyonları - Ağaç duruşları ve Kemik İliği arındırma ve İpek eğirme- 8 Brokar sistemlerini çalışacağız. Cumartesi akşamı dolunay ışığında özel bir Çigong meditasyonu deneyimleyeceğiz. Serpme köy kahvaltımız, doğal ve vejeteryan menülerle hazırlanmış lezzetli yemeklerimiz ve konforlu yataklarımızla bol oksijen ve chi dolu iki günün keyfini çıkaracağımız huzurlu çiftlik evimiz sadece bize ait olacak.

Tai Chi Çigong Kampına katılarak dengelenmeyi tüm bedeninizde, psikolojinizde, zihninizde ve ruhunuzda deneyimleyeceksiniz. Gerginliklerinizden arınacak , daha enerjik olacak, enerji akışı ve kan dolaşımınızı düzenleyecek, eklem ve kemiklerinizi güçlendirerek, toksinlerinizden arınacak, bağışıklık sisteminizi güçlendiren ve dikkat ve konsantrasyonunuzu arttıran teknikler öğreneceksiniz.

Kamp için güneş kremi, şapka, rahat, mümkünse pamuklu ve açık renk giysiler, rahat ayakkabılar tercih etmenizi öneririz.

Minimum 7, maksimum 9 kişi ile kamp yapılacaktır.

Yer: Oiki Oksijen Kamp / Gebze

KAMP PROGRAMI
14 Haziran Cumartesi
12:00 Kadıköy'de buluşma (Kadıköy Evlendirme Dairesi)
13:30 Oiki Oksijen Kamp'a varış
14:00 İlk ders - Tai Chi Çigong temel modlar ve "İksir tarlası" Dan Tien nefes çalışması
15:30 Çay saati
16:30 İkinci ders - "Fragrant Çigong" (Xiang Gong)
19:00 Yemek
21:00 Üçüncü ders –Dolunayda "Yin" dinelmesi ve "Wuji" meditasyonu
00:00 Uyku
15 Haziran Pazar
07:30 Topraklanma yürüyüşü, kulede meditasyon ve "Solar çigong"
08:30 Kahvaltı
11:00 Dördüncü ders : "Dinelme meditasyonları - Ağaç duruşları" (Yi Quan Zhan Zhuang) ve Kemik İliği arındırma (Xi Sui Jing) 13:30-15:00 Öğle yemeği
15:00 Beşinci ders : "İpek eğirme" - 8 Brokar (Ba Duan Jin)
17:30 Yola çıkış
19:00 İstanbul'a varış

Katılım bedeli : 380 TL

Katılım ücretine 14-15 Haziran Cumartesi-Pazar günleri boyunca, Kadıköy'den gidiş dönüş ulaşımı, konaklama, yemekler ve eğitimler dahildir. 2 ve 6 kişilik paylaşımlı odalar mevcuttur.

Eğitmen Başak Arpacıoğlu hakkında;
Mimar, felsefe ve psikoloji eğitmeni, eski voleybolcu Başak Arpacıoğlu kadim uzakdoğu öğretilerinin ve Çin tıbbının pratik uygulaması olan Tai Chi Chuan ve Çigong eğitimine 2003 yılında başladı. En büyük 10 Tai Chi Chuan ustasından biri olan Prof Xu Wei Sun’un öğrencisi olan ve Pekin Beden Eğitimi Üniversitesi Tai Chi Chuan doktoru Chen Yuanmin'dan aldığı yoğun eğitimler sonunda Tai Chi Chuan ve Çigong sertifikalarını aldı. Ta Chi Çigong eğitimine Sifu Wing Cheung ile devam etmektedir. Sifu Wing Cheung, Savunma ve şifa sanatları eğitimine 6 yaşında babası Büyük Usta Cheung ile Shaolin Kung Fu öğrenerek başlamıştır. 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonası Tai Chi şampiyonudur ve Tai Chi, Çigong & Feng Shui Enstitüsü'nün kurucusudur. Başak Arpacıoğlu, 12 senedir Uzakdoğu Felsefi Savaş Sanatları, Tai chi chuan, Çigong, Feng Shui, I Ching, Zen, Nefes, konsantrasyon ve meditasyon konularında seminerler ve atölyeler gerçekleştirmektedir. Tai Chi Qigong & Feng Shui Institute , The Qigong Institute ve Avrupa Tai Chi Platformu üyesidir.

Bu kurs 1580 kez görüntülendi.

Zendo Akademi Hakkında

Zendo Akademi, kadim felsefe ve psikoloji öğretilerinin bedensel ve zihinsel çalışmalar ile uygulamada deneyimlenerek bireylerde zihinsel farkındalığa dönüştürülmesini amaçlayan bir eğitim kurumudur. Felsefe, psikoloji, metafizik, enerji beden ve anatomi alanlarındaki bilgi ve deneyimleriyle, disiplinlerarası çalışmanın sinerjisiyle, beden-zihin-ruh bütünleşmesine rehberlik eden bir interaktif gelişim merkezidir.

İletişim Bilgileri: Caferağa Mah. Moda cad. Gürel apt no 106 kat 1 d.1 34710 Kadikoy

Telefon: 0555 255 50 08 / 0535 369 85 78

Zendo Akademi tarafından düzenlenen Tai Chi Çigong ile Doğal Sağlık ve Şifa Kampı, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Psikoloji - Kişisel Gelişim kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir