Hareketin TAO'su: Tai Chi Çigong Shibashi - Zendo Akademi - Psikoloji - Kişisel Gelişim - Meraklısı İçin
Hareketin TAO'su: Tai Chi Çigong Shibashi

İstanbul Psikoloji - Kişisel Gelişim Zendo Akademi

Hareketin TAO'su: Tai Chi Çigong Shibashi

TAİ CHİ ÇİGONG SHIBASHI ATÖLYESİ (Tai Chi Qigong Enstitüsü onaylı sertifika ile)

Tai Chi Çigong, kökenleri 4000 yıl öncesine dayanan kadim Çin bilgeliğinin bütünsel sağlık öğretisidir. Hareketli meditasyon, ayakta Zazen, Taoist yoga, enerjinin dansı olarak da adlandırılır. Tai Chi Çigong hem nefs terbiyesi için, hem bir sağlık sistemi olarak, hem de bir felsefi savaş sanatı olarak dünyada milyonlarca insan tarafından uygulanmaktadır.

Bu atölyede TAO felsefesinin (Birlik yolu) hareketteki uygulaması olan Tai Chi Çigong ile tüm evrende akış halindeki yaşam enerjisi "chi/ki/prana" farkındalığımızı arttırarak, içimizdeki dingin güç ile temasa geçecek, içeriden dışarı doğru beden-zihin hareketlerinde doğal akışı öğreneceğiz.

Katılımcıların deneyimleyecekleri ve kapasitelerini geliştirecekleri konular: Bedensel farkındalık, hareketteki doğallık, enerjinin akışı, dengelenme, doğal içsel gücün geliştirilmesi, doğru duruş /yerçekimi / alan, ritim, esneklik, derin gevşeme, boşluk /hareket, dinginlik, konsantrasyon, zihinsel stres ve fiziksel gerginlikleri rahatlatmak, An'da olmak, koordinasyon,  proprioseptive farkındalık ( bedeni iç gözle hissedebilme),kinestetik farkındalık, nefes-enerji-beden, bütünsel sağlık, uzakdoğu savaş sanatları ve beden sanatları arasındaki paralellikler.
Öğrenilecek bilgi ve beceriler tüm bedensel uygulamalara ve günlük yaşantıya adapte edilebilir.

Takvim: 27 Temmuz – 30 Temmuz 2014
Ücret: 440 TL  ( 1 Temmuz'a kadar erken kayıtta indirimle 370 TL)
4 günlük eğitim, 3 gecelik konaklama ve yemekler dahildir.
Minimum 5 maksimum 15 kişi
Eğitim Mekanı: Tiyatro Medresesi, Şirince, İzmir 

NOT:  1-2-3 Ağustos 2014'taki ikinci atölye ile birlikte erken kayıt halinde indirimle  toplam 770 TL yerine 600 TL   

Bu kurs 1218 kez görüntülendi.

Etiketler

Zendo Akademi Hakkında

Zendo Akademi, kadim felsefe ve psikoloji öğretilerinin bedensel ve zihinsel çalışmalar ile uygulamada deneyimlenerek bireylerde zihinsel farkındalığa dönüştürülmesini amaçlayan bir eğitim kurumudur. Felsefe, psikoloji, metafizik, enerji beden ve anatomi alanlarındaki bilgi ve deneyimleriyle, disiplinlerarası çalışmanın sinerjisiyle, beden-zihin-ruh bütünleşmesine rehberlik eden bir interaktif gelişim merkezidir.

İletişim Bilgileri: Caferağa Mah. Moda cad. Gürel apt no 106 kat 1 d.1 34710 Kadikoy

Telefon: 0555 255 50 08 / 0535 369 85 78

Zendo Akademi tarafından düzenlenen Hareketin TAO'su: Tai Chi Çigong Shibashi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Psikoloji - Kişisel Gelişim kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir