Çinli Şifu Wing Cheung ile Tai Chi Çigong Shibashi Eğitimi - Zendo Akademi - Psikoloji - Kişisel Gelişim - Meraklısı İçin
Çinli Şifu Wing Cheung ile Tai Chi Çigong Shibashi Eğitimi

İstanbul Psikoloji - Kişisel Gelişim Zendo Akademi

Çinli Şifu Wing Cheung ile Tai Chi Çigong Shibashi Eğitimi

Hem fiziksel hem ruhsal olarak herkesin kolayca öğrenip uygulayabileceği ve etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir o kadar etkili bu çalışmayı sizde öğrenmek istemez miydiniz? O halde Zendo Akademi tarafından düzenlenen Çinli Şifu Wing Cheung ile Tai Chi Çigong Shibashi Eğitimi'ne davetlisiniz.

Tai Chi Qigong Shibashi, Tai Chi felsefesine dayanıp aynı zamanda Yang tarzı Tai Chi'nin en etkili 18 hareketini barındıran bir Qigong çalışmasıdır .Yaparken keyif verip, derin gevşeme sağlayan nazik, güzel ve akıcı bir çalışmadır. Sallanan, dalgalanan ve esnek hareketlerle kan dolaşımı ve sindirimi güçlendirir. Göğüs egzersizi ve kontrollü nefesler akciğer sağlığı ve astıma iyi gelmektedir. Çalışmanın genel etkisi kaslarımızda biriken zihinsel stres ve fiziksel gerginlikleri rahatlatmaktır. Dünyada 10 milyondan fazla uygulayanı vardır.

Tai Chi Qigong Shibashi'nin faydaları:

 • Genel sağlığınızı dengeler ve hastalıkların daha çabuk iyileşmesine destek olur.
 • Enerji, çeviklik ve esnekliğinizi arttırır.
 • Kas ve eklemlerinizi gevşetip, güçlendirir
 • Kilonuzu kontrol eder
 • Ruh, beden ve zihni dengeler
 • Stresi düşürür
 • Konsantrasyon ve sezgisel kabiliyetleri geliştirir
 • Duyguları kontrol eder
 • Öğrenmesi kolaydır.

Tai Chi Çigong Shibashi, Professor Lin Hou-Sheng tarafından 1979 yılında oluşturulmuş bir Tai Chi ve Çigong çalışmasıdır. Professor Lin çok bilinen bir Çigong ustası, bilim adamı ve usta şifalandırıcıdır. En bilinen ünvanları Şanghay Çin Tıbbı Koleji Profesörü, Çin Çigong Araştırma Enstitüsü Müdürü ve Uluslararası Doğal Tedaviler Derneği'nin Onursal Başkanlığıdır.

Usta Lin de, Çin de çok bilinen bir üstaddır ve Çin de onun üzerinde kitabı yayınlamıştır. 1980'de cerrahi müdahelelerde kullanmak üzere sadece Çigong ile, hiçbir anestezik madde veya akupunktur iğnesi kullanmadan, sadece "çi" enerjisi ile, başarılı bir anestezi tekniği bulmuştur. Çigong ile ilgili yaptığı bilimsel çalışmalar, Ünlü Nature dergisinde (S. 275, 1978) yayınlanmıştır. Usta Lin aynı zamanda Çin'de yönetimin yüksek kademelerinde olan kişilere, başta Başkan Jiang Zemin olmak üzere, çigong tedavisi uygulamıştır.

Tai Chi Çigong Shibashi, Tai Chi felsefesine dayanıp aynı zamanda Yang tarzı Tai Chi Chuan'ın en etkili hareketlerini barındıran bir Çigongdur. 18 hareketin doğru nefes teknikleri ile senkronize etmek üzerinde durur.

Sifu Wing Cheung kimdir?
Sifu (Usta / Eğitmen) Wing Cheung, 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonasında Tai Chi dalında Şampiyonu olduğu gibi Tai Chi, Qigong & Feng Shui Enstitüsü'nün de kurucusudur. Savunma sanatlarına karşı olan derin ilgisi, ilk olarak 6 yaşında babası tarafından Shaolin Kung Fu'su eğitimi alarak başlamıştır. Büyük Usta Cheung ise kung fu ve tai chi üstadlığının yanı sıra iyi bir kick box üstadıdır ve 1969'da Kanton Bölgesi Kick Box Şampiyonasını kazanmıştır. 1994'de ciddi bir trafik kazası geçirdikten sonra Sifu Cheung ünlü bir Çigong üstadı olan Usta Wu Jian Hua'dan yardım almıştır. Usta Wu Şanghay Qigong Araştırma Enstitüsü'nden Profesör Lin Hou-Sheng'in mesai arkadaşıydı. O zamandan beri Sifu Cheung Usta Wu tarafından akupresür, geleneksel Çin tıbbı teorileri ve farklı Çigong tekniklerinin eğitimini almıştır. Geçtiğimiz 15 yıl boyunca da dünyayı gezip farklı hocalardan tai chi, çigong ve diğer içsel teknikleri öğrenmiştir. Aynı zamanda da neurofeedback, biofeedback ve quantum feedback gibi tekniklerin araştırma ve gelişmelerine çokça vakit harcamıştır. Sifu Cheung hayatını çi nin mucizelerini dünyada yaygınlaşmasına adamıştır. O şimdi artık bir çigong şifacısı, feng shui (çi/enerji nin nasıl evin içinde ve çevresinde düzgün bir şekilde akıp yaşayanlara sağlık ve iyi şans getirmesi gerektiğini araştıran öğreti) danışmanı ve tai chi ve çigong eğitimi veriyor. Workshopları sayesinde dünyada yüzlerce tai chi çigong eğitmeni yetiştirmiştir.

Eğitimin içeriği:

Bölüm 1 - Tai Chi duruşları ve Çigong mod gereklilikleri: Bu bölümde öğrenilecek bilgi ve beceriler tüm çigong, taiçi stillerine olduğı gibi günlük yaşantıya dahi adapte edilebilir.

 • Tai Çi duruş gereklilikleri.
 • Çigong mod gereklilikleri.
 • Wuji duruşu (çigong dinelmesi).
 • Tai chi ve çigong prensip ve teorileri.
 • Toplu çalışmalarda faydayı arttırmak için çi alanı oluşturma.

Tarih & Saat: 10 Mayıs 10:00 – 13:00
Ücret: €60

Bölüm 2 – İçsel Simya (Nei Dan): Bu enerji yoğunlaştırma çalışması (meditatif çigong) en az 5.000 yıllık geçmişi var. Geçmişte bu daha ruhsal deneyimler için çalışılırmış. Fakat başlangış ve orta seviye çalışmaları özellikle sağlık, uzun ömür ve beyin potansiyelini geliştirmek için çok etkilidirler. Başlangıç Seviyesi – yeterince Jing (cinsel enerji, böbrek/su enerjisi) elde edip, genel sağlık, canlılık, nefes etkinliği ve zihinsel berraklık sağlamak için alt Dan Tien'i geliştirmek.
Tarih & Saat: 10 Mayıs 14:00 – 17:00
Ücret: €60

Bölüm 3 – Tai Çi Çigong Sıbasi:

 • 18 hareketin ayrıntıları.
 • 1. Ve 2. Bölümde öğrenilenllerin nasıl hareketlere adapte edileceği.
 • Bu formu çalışırken neijing (içsel güç) arttırmayı öğrenmek.

Tarih & Saat: 11 Mayıs 10:00 – 16:00
Ücret: €110

Bölüm 4 – İsteğe bağlı Eğitmenlik Sınavı (Bireysel Değerlendirme): Çigong Sibasi eğitimi vermek ve kayıtlı eğitmen olarak listelenmek isteyenler eğitim sonunda bir sınavdan geçmeliler. Sınavın amacı, tüm öğrencilerin bütün konsept ve teknikleri tamamıyla anladıkları ve başkalarına öğretebilme yeterliliğine sahip olduklarından emin olmak. Sınavı başarıyla gerçenlere eğitmenlik sertifikası verilecektir. Başarılı olanlar Eğitmenler Sayfası'nda diğer uluslararası eğitmenler arasında isim ve iletişim bilgilerini yayınlayabilirler.
Ön Koşul: Çi ve Çigong konseptine aşina öğrenciler. Öğrenciler tüm 18 formu hatırlayıp yapabilmelidir.
Tarih & Saat: 11 Mayıs 16:00 – 17:00
Sınav:
A) Sıbasi'nin ilk setini yapmak
B) Eğitim esnasında öğrenilmiş değişik teknikleri tekrarlamak
C) Başkalarının formlarını düzeltmek
Ücret: €60

Bölüm 1+2+3 Ücreti: 28 Şubat 2014'den sonra: €210
30 Nisan 2014'den sonra €230

Katılımlar kontenjanla sınırlıdır. katılmak isteyenlerin ya istedikleri eğitimlerin ücretlerinin tamamını, ya da katılacakları eğitimlerin %25'ini depozit olarak yatırmaları gerekmektedir.

Bu kurs 4070 kez görüntülendi.

Zendo Akademi Hakkında

Zendo Akademi, kadim felsefe ve psikoloji öğretilerinin bedensel ve zihinsel çalışmalar ile uygulamada deneyimlenerek bireylerde zihinsel farkındalığa dönüştürülmesini amaçlayan bir eğitim kurumudur. Felsefe, psikoloji, metafizik, enerji beden ve anatomi alanlarındaki bilgi ve deneyimleriyle, disiplinlerarası çalışmanın sinerjisiyle, beden-zihin-ruh bütünleşmesine rehberlik eden bir interaktif gelişim merkezidir.

İletişim Bilgileri: Caferağa Mah. Moda cad. Gürel apt no 106 kat 1 d.1 34710 Kadikoy

Telefon: 0555 255 50 08 / 0535 369 85 78

Zendo Akademi tarafından düzenlenen Çinli Şifu Wing Cheung ile Tai Chi Çigong Shibashi Eğitimi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Psikoloji - Kişisel Gelişim kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir