23 Nisan'da tek günlük Çigong Atölyesi - Zendo Akademi - Psikoloji - Kişisel Gelişim - Meraklısı İçin
23 Nisan'da tek günlük Çigong Atölyesi

İstanbul Psikoloji - Kişisel Gelişim Zendo Akademi

23 Nisan'da tek günlük Çigong Atölyesi

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çi enerjisiyle ve neşesiyle kutlayacağız.

Çigong'un kökeni uzakdoğuya dayanır en az 5.000 yıllık bir geçmişi olan Kadim Çin Tıbbı bilgeliğidir. Çi, (Ki ya da prana) "yaşam enerjisi", Gong ise "Yol" veya "Yöntem" anlamına gelir. Çigong'un anlamı "Yaşam Enerjisini kullanma yolu" olarak özetlenebilir.

Çigong insanın iç güçlerini geliştirmek amacıyla ortaya konmuş uygulamalı bir bilim ve sanattır. Yapılan çalışmalarla ruh-beden-zihin uyumunu dengelemek, yaşam enerjisini yükseltmek, yönlendirmek ve tüm bedenlerimize yayarak şifalandırmak amaçlanır. Böylece tüm sistemlerin ve duyuların işlevleri iyileşir, bedenin içiyle dışı arasında uyum kurulur. Kullanılmış enerji atılır, taze saf enerji alınır ve tüm bedende aktive edilir. Çigong derin karın solumasıyla ve esnek, yumuşak, akışkan hareketler aracılığıyla, bedenimizdeki yaşam enerjisinin akışını düzenler, yaşam enerjisini özel noktalara yoğunlaştırır, enerji kanalları ve organ sistemlerini daha etkin besleyerek sağlıklı yaşam kalitemizi artırır. 
Çigong ile yorulmayacak, terlemeyecek, aksine dinlenmiş, rahatlamış ve enerjinizi yükselmiş hissedeceksiniz. 
Çigong, Çin'de 1989 yılından bu yana tıbbı tedavi yöntemi olarak resmi kabul görmüş ve çoğu üniversitenin müfredatına alınmıştır. 1996 yılında ise Çin hükümeti tarafından Ulusal Sağlık Planı'nın bir parçası olarak ele alınmıştır.

Tarih: 23 Nisan Çarşamba Saat : 14:00-16:00 
Etkinlik yeri : Moda iskelesinin solundaki yeşil alan
Eğitim bedeli : 40 TL 
Tüm seviyeler için uygundur. 
6 yaşından büyük çocuklarımız da katılabilirler. Çocuklar için ücretsizdir. 
Atölye en az 4 kişinin katılımıyla yapılacaktır. 
Katılım için ön kayıt yaptırılmasını rica ederiz. 

Bu kurs 1537 kez görüntülendi.

Zendo Akademi Hakkında

Zendo Akademi, kadim felsefe ve psikoloji öğretilerinin bedensel ve zihinsel çalışmalar ile uygulamada deneyimlenerek bireylerde zihinsel farkındalığa dönüştürülmesini amaçlayan bir eğitim kurumudur. Felsefe, psikoloji, metafizik, enerji beden ve anatomi alanlarındaki bilgi ve deneyimleriyle, disiplinlerarası çalışmanın sinerjisiyle, beden-zihin-ruh bütünleşmesine rehberlik eden bir interaktif gelişim merkezidir.

İletişim Bilgileri: Caferağa Mah. Moda cad. Gürel apt no 106 kat 1 d.1 34710 Kadikoy

Telefon: 0555 255 50 08 / 0535 369 85 78

Zendo Akademi tarafından düzenlenen 23 Nisan'da tek günlük Çigong Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Psikoloji - Kişisel Gelişim kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir