Teknobaz İstanbul Eğitimi - Tuğba Çanşalı Öğrenme Tasarımları - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
Teknobaz İstanbul Eğitimi

İstanbul Seminer Programları Tuğba Çanşalı Öğrenme Tasarımları

Teknobaz İstanbul Eğitimi

Teknolojinin, akıllı telefonların ve sosyal medyanın eğitim ve öğrenme amaçlı kullanımı konusundaki eğitimimiz Teknobaz, İstanbul'da.

Eğitimciler, STK çalışanları, İK yöneticileri ve çalışanları, öğretmenler ve öğrenme ortamı oluşturmaya ilgi duyanlar; teknolojinin eğitime entegre edilmesi ile ilgili pratik bilgiler kazanmak, eğitim ve sınıf uygulamalarında güncel teknolojileri oyunlarla uygulamak istiyorsanız bu eğitimi kaçırmayın.

Oyunlar ve teknoloji eğitimlerinize fark katsın. Günü birlik bir eğitim olan Teknobaz Eğitimi (Oyunbaz II), size aşağıdaki konularda ve daha bir çok farklı alanda bilgi ve deneyim sunacak.

 • Sosyal medya araçları ile eğitim etkinliklerini oyunlaştırma
 • Kelime Bulutu Oluşturucularını (Word Cloud Generator) ve eğitim amaçlı kullanımı
 • QR kodları ile merak uyandırıcı oyunlar
 • Yarışma ve ekip çalışması oyunları
 • Yaratıcılık, iletişim becerileri geliştirme amaçlı teknoloji araçları kullanımı
 • Video, fotoğraf, müzik gibi medya öğeleri ile hikaye anlatma araçları.

Saat 10.00-18.00 arasında bir gün sürecek eğitimde farklı uygulamaların oyunlaştırılarak eğitime nasıl uyarlanabileceğini deneyimleyerek öğreneceksiniz. Bununla birlikte eğitime katılan herkese Teknobaz Eğitimi Kitapçığı da verilecektir.

Eğitim 25 Haziran 2016 Cumartesi günü yapılacaktır. Katılım ücreti 250TL + KDV'dir.

Eğitim yeri: Mövenpick Hotel Büyükdere Caddesi, 4. Levent | 34330  İstanbul | Türkiye

Bu kurs 1470 kez görüntülendi.

Etiketler

Tuğba Çanşalı Öğrenme Tasarımları Hakkında

Biz, yeni çağın getirdiği güncel bilgileri yakından takip ederek, deneyimsel öğrenmeyi merkeze koyan, hem eğlenceli hem de eğitici oyunlar tasarlayan bir ekibiz. Biz öğrenmenin eğlenceli olduğuna ve en verimli öğrenmenin insanlar arasında etkileşimi sağlayarak gerçekleştiğine inanıyoruz. Bu felsefeyle kullandığımız sihirli araç ise  konuya, yere, zamana ve en önemlisi hedef kitleye özel hazırladığımız öğrenme oyunları. Yani siz kimsiniz derseniz biz öğrenmeyi keyifli hale getiren oyunbazlarız. 

Oyunlarımızın amacı nedir?

Huizinga'ya göre insan bir ‘'Homo Ludens'' tir yani ‘'oynayan''dır. Bu nedenle ciddiyet ve oyunu çocuksu görmek aslında sorgulanması gereken kavramlardır. Oyunun en eski çağlarda bile var olduğunu ve insanlara tüm toplumsal normların ve ilişkilerin oyunlarla öğretildiğini hatırlamalıyız.

Peki bizim amacımız ne? Bizim amacımız her yaştan ve her gruptan  öğrenenlere birlikte, deneyimleyerek ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmaktır.

Oyunlarımızın her biri kendi içinde birden fazla amaca hizmet etmektedir.  Eğer sipariş üzerine bir oyun yapılacaksa, istenilen oyun mutlaka belirlenen amaçlara yönelik hazırlanacaktır. Ancak tüm oyunların içinde "eğlenmek" olmazsa olmazımızdır.

Vizyonumuz

Gelecekte görmek istediğimiz resim; öğrenmenin eğlenceli olduğunu ve en verimli öğrenmenin insanlar arasında etkileşimle olacağını gösteren yenilikçi öğrenme tasarımları ve eğitim yaklaşımı geliştirmek.

İlkelerimiz

 • Öğrenmek eğlencelidir.
 • Deneyim bir okuldur.
 • Herkes farklıdır ve herkesin farklı öğrenme yöntemi vardır.
 • Farkındalık en önemli öğrenmedir.
 • Yaratıcı akıl, sosyal etkileşimle ortaya çıkar.
Tuğba Çanşalı Öğrenme Tasarımları tarafından düzenlenen Teknobaz İstanbul Eğitimi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Seminer Programları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir