Ayhan Güler ile Qigong Atölyesi - Integral Enerji Akademisi - Psikoloji - Kişisel Gelişim - Meraklısı İçin
Ayhan Güler ile Qigong Atölyesi

İstanbul Psikoloji - Kişisel Gelişim Integral Enerji Akademisi

Ayhan Güler ile Qigong Atölyesi

Çigong kısaca "Su gibi akışkan, kaya gibi sağlam ol" cümlesiyle özetlenebilir. Kendimize ve çevremize karşı olan farkındalığımızı arttırarak, fiziksel, ruhsal ve zihinsel sağlığımıza kavuşmamızı, uyum içerisinde hareket etmemizi, daha güçlü ve sağlam olmamızı öğretir.  Bunu her yaştan herkesin kendine göre uygulayabileceği basit duruşlar, nefes takibi, fiziksel çalışmalar ve zihinsel özgürlük gibi yollarla kolayca fark etmemizi sağlar.

Çigong'un kökeni uzakdoğuya dayanan en az 5.000 yıllık bir geçmişi vardır. Çi, (Qi ya da prana) "yaşam enerjisi", Gong ise "Yol" veya "Yöntem" anlamına gelir. Çigong'un anlamı "Yaşam Enerjisini kullanma yolu" olarak özetlenebilir.

Program Akışı:

09:00 – 09:30: 18'li Form Tai Chi Çigong ile ısınma çalışması
09:45 – 12:30: Temel duruş ve nefes çalışması - Dinelme ve Yürüme Meditasyonları
13:30 – 18:00: Sağaltıcı Sesler ile Organlardaki Çi'yi saflaştırmak (Liu Qi Fa) - Dinelme ve Yürüme Meditasyonları - Derin Gevşeme (Fang Song Gong)

Uzman eğitmen Ayhan Güler tarafından verilen Qigong Atölyesi 2 Şubat Pazar günü, 09:00-18:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Katılım ücreti 100 TL, öğrenciler için 70 TL'dir.

Bu kurs 3047 kez görüntülendi.

Integral Enerji Akademisi Hakkında

Uzakdoğu'nun kadim felsefe ve psikoloji öğretilerinin fiziksel egzersizlerin içinde uygulanmasıyla, enerji bütünleşmesine, zihinsel farkındalığa ve tinsel uyanışa rehberlik eden, özel integral eğitim metoduyla bireylere beden-zihin-ruh sağlıklarını korumayı ve geliştirmeyi öğreten bir akademidir.

Kurucuları Kaan Can ve Başak Arpacıoğlu uzun senelerden beri bir çok spor branşını amatör ve profesyonel olarak (futbol, voleybol, taekwondo, masa tenisi, sualtı, jiu jitsu, wing tzun, kayak, vücut geliştirme, aerobic, pilates, salsa, modern danslar) deneyimledikten sonra, 2003 senesinde uygulamaya başladıkları Uzakdoğu'nun uygulamalı kadim öğretileri yoga, tai chi ve chi kung ile içsel yolculuklarında derinleştiler. Fiziksel, enerjetik, psikolojik, zihinsel ve tinsel çalışmaları sonucunda kazandıkları bilgi ve deneyimlerini aktif spor yaşamlarından gelen derin tecrübeleriyle birleştirerek Integral Enerji Akademisi'ni yapılandırdılar. Bireylere, çocuklara, gençlere, kurumlara, sporculara, spor takımlarına eğitimler vererek ve kendilerini de sürekli geliştirerek yolculuklarına devam ediyorlar.

Integral Enerji Akademisi tarafından düzenlenen Ayhan Güler ile Qigong Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Psikoloji - Kişisel Gelişim kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir