Emei Qigong Okulu

Emei dağı "Lofty Eyebrow Peak", Çin'in 4 Budist dağı içerisinde en yüksek ve en kutsal olandır. "Golden Summit" Altın Zirve Tapınağı ise en tepe noktasına konumlanmıştır. 1227 yılında dağda yaşayan bir rahip zirveye bir hac yolculuğu yapar. Burada, Taoist rahip derin bir meditasyon ve oruca başlar, ta ki ruhsal liderler kendisine bilgelik ve aydınlanmanı yolunu gösterene kadar. Orucunu bıraktığı zaman "Bai Yun", yani "Beyaz Bulut" adını alır. Aydınlanmış rahip, öğretmenleri tarafından kendisine öğretilen 3600 farklı düşünce, felsefe ve tekniği bir araya getirerek özgün bir sağlık sistemi oluşturur ve bu sistemi Emei Linji Qigong Okulu ya da kısaca Emei Qigong olarak adlandırır.

Emei Qigong Budism, Karma, Kanyu, akupunktur, bitkisel ilaçlar, Taoist ve Budist Qigong, Taiji, ESP (duyu dışı algı) teşhisi ve tedavisi, demir vücut, savaş sanatları ve daha birçok farklı öğretiyi içerir. Sistem, üst seviye ruhsal gelişimle beraber mükemmel sağlık elde etmek ve hastalıkların şifasını hedeflemektedir.

Grandmaster Bai Yun kutsal bilgilerini unutulmaması ve yanlış yorumlanmaması için "Emei Treasured Lotus Canon" adlı bir kitapta toplamıştır. Bugün bu kitap Beijing müzesinde bulunmaktadır. Emei Qigong Okulu, 800 yıllık bu bilgi mirasını kesintisiz olarak günümüze taşımıştır.

13. Soy Sahibi olarak görev alan Grandmaster Fu, bilgiyi batı dünyasına açmakla görevlendirilmiştir. 15 yıldan fazla bir süre Amerika'da eğitim vermiş, 2006 yılında ilk defa ülkemizi ziyarete gelmiş ve 2010 itibariyle de ülkemizde eğitim vermeye başlamıştır. Bugün yanı sıra Hong Kong ve Singapur'da da eğitim vermektedir.

Emei Qigong Okulu tarafından düzenlenen tüm programlar