PMP Sınavı Hazırlık Eğitim Programı - İstanbul - İstanbul Kurumsal Gelişim - Meraklısı İçin
PMP Sınavı Hazırlık Eğitim Programı

İstanbul Yönetim - Organizasyon İstanbul Kurumsal Gelişim

PMP Sınavı Hazırlık Eğitim Programı

Eğitim Hakkında :

Amaç: Bu eğitim süresince katılımcılar; Proje Yönetimi'ndeki beş temel süreciyle ilgili konsepti ve kritik uygulama tekniklerini öğrenecekler. • PMP® sınavına yönelik sınav soruları çözecekler ve cevapları eğtimenlerle birlikte tartışma imkanı bulacaklar. • Sınavı geçmek için bir şablon çalışma planı elde edecekler.  
 
Eğitimin İçeriği: 

Bölüm 1 – Genel Tanıtım Bu bölümde katılımcılara PMI® (Project Management Institute®), PMBOK® Guide (Project Management Body of Knowledge) ve PMP®'lik sınavı ile ilgili genel tanıtım bilgileri sunulacaktır. PMBOK® Guide içinde yer alan temel tanımların da anlatılacağı bölümdür. 
 
Bölüm 2 – Proje Yönetimi Terimleri PMP® sınavında çok sık karşılaşılan Proje Yönetimi terimlerinin tanıtıldığı bölümdür. 
 
Bölüm 3 – Proje Yönetimi Süreçleri PMBOK® Guide'de yer alan bir projenin 5 temel sürecinin anlatıldığı ve sınav sorularıyla ilgili bilgilerin verileceği bölümdür. 
 
Bölüm 4 – Proje Entegrasyon Yönetimi Entegrasyon Yönetimi'nin alt süreçlerinin ve ilgili sınav sorularının incelendiği bölümdür. 
 
Bölüm 5 – Proje Kapsam Yönetimi Kapsam Yönetimi'nin alt süreçlerinin ve ilgili sınav sorularının incelendiği bölümdür. 
 
Bölüm 6 – Proje Zaman Yönetimi Zaman Yönetimi'nin alt süreçlerinin ve ilgili sınav sorularının incelendiği bölümdür. 
 
Bölüm 7 – Proje Maliyet Yönetimi Maliyet Yönetimi'nin alt süreçlerinin ve ilgili sınav sorularının incelendiği bölümdür. 
 
Bölüm 8 – Proje Kalite Yönetimi Kalite Yönetimi'nin alt süreçlerinin ve ilgili sınav sorularının incelendiği bölümdür. 
 
Bölüm 9 – Proje İnsan Kaynakları Yönetimi İnsan Kaynakları Yönetimi'nin alt süreçlerinin ve ilgili sınav sorularının incelendiği bölümdür. 
 
Bölüm 10 – Proje İletişim Yönetimi İletişim Yönetimi'nin alt süreçlerinin ve ilgili sınav sorularının incelendiği bölümdür. 
 
Bölüm 11 – Proje Risk Yönetimi Risk Yönetimi'nin alt süreçlerinin ve ilgili sınav sorularının incelendiği bölümdür. 
 
Bölüm 12 – Proje Satınalma Yönetimi Satınalma Yönetimi'nin alt süreçlerinin ve ilgili sınav sorularının incelendiği bölümdür. 
 
Bölüm 13 – PMI®'ın PMP®'lik için Belirlediği Temel Kriterler Bu bölüm sınav sorularnın %14'ünü içerdiği için oldukça önemlidir. 
 
PMP®'lik nosyonunun sadece Proje Yönetimi bilgi birikimiyle olmadığını, bir PMP®'nin davranış ve etik değerleri anlamasının da önemli olduğunu belirleyen PMI®, sınava girecek olan kişilerin bu açıdan da belirli standartlara ulaştırmayı hedeflemektedir. PMBOK® Guide'de yer almayan bu noktalar için ek kaynak veya eğitim desteği kaçınılmazdır.
 
Eğitim Süresi: 3 gün / Eğitim Saatleri: 09:30 – 17:30

Bu kurs 2695 kez görüntülendi.

İstanbul Kurumsal Gelişim Hakkında

İstanbul Kurumsal Gelişim (İKG) olarak bizler, 13 yılı aşkın süredir Türkiye'nin önde gelen firmalarına Proje Yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Kurumumuz, vizyonunu proje yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde sürekli tercih edilen şirket olmak şeklinde belirlemiştir. Bu amacı gerçekleştirmek için proje yönetimi konularında uzmanlığımızı ve araştırmalarımızı her geçen gün daha da arttırmak ve elde ettiğimiz bilgi birikimini eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizle paylaşıma açmak gayretindeyiz.

Geçtiğimiz bu 13 yıllık sürede kurumumuz 1.000'den fazla firmanın 12.000'den fazla katılımcısına eğitim hizmeti vermiştir. Kurumumuz eğitim sektöründe çalışmalarına ilk olarak İTÜ Vakfı bünyesinde başlamış daha sonra 2003 yılı başında bağımsız bir şirket olarak sektörde yer almıştır.

İleşim Bilgileri

Atatürk Mah. 39. Ada Meriç Cad. Turkuaz Plaza T10 Blok Kat:0 D:4 Ataşehir/İstanbul 

Tel : +90 216 456 60 50 (pbx)
Faks: +90 216 455 56 15
İstanbul Kurumsal Gelişim tarafından düzenlenen PMP Sınavı Hazırlık Eğitim Programı, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Yönetim - Organizasyon kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir