Yaratıcı Yazarlık Atölyesi - Medarmoni Sanat Akademisi - Sinema Kursları - Meraklısı İçin
Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

İstanbul Sinema Kursları Medarmoni Sanat Akademisi

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Öykünün sırlarını keşfedip, yazmanın ve yaratmanın heyecanına ortak olmak isteyen herkesi yaratıcı yazarlık atölyemize bekliyoruz.

Medarmoni Sanat Akademisi tarafından düzenlenen Yaratıcı Yazarlık Atölyesi'nde katılımcıların  "Yazmanın ve yaratmanın sırrı nedir? Doğuştan gelen bir yetenek midir, yoksa tanımlanamayan insanüstü bir kabiliyet mi?" vb. soruların yanıtını arayarak atölye programında bu kavramlar enine boyuna tartışılacak ve bir yazınsal tür olan öykü ve unsurları irdelenecektir. Aristoteles, Friedrich Nietzsche, Rollo May, Umberto Eco, Paul Riceur gibi yazar ve düşünürlerin kuramlarından yola çıkılarak çeşitli metin analizleri yoluyla, farklı okuma ve yorumlama biçimleri geliştirilecektir. Atölye süresince katılımcılar çeşitli yazma temrinleri yoluyla yaratma cesareti kazanırken, yazmanın ve dilin olanaklarının farkına varacak, yeni ifade biçimleri edinecek ve yazma alışkanlığı kazanacaklardır.

Atölye Programı

1. Ders Yazıya giriş. Yaratıcılık nedir? 
2. Ders Kurmaca ve gerçeklik.
3. Ders Zaman, mekan ve olay örgüsü üçlemesi.
4. Ders Öyküde atmosfer oluşturma.
5. Ders Karakterin inşası. Karakter nasıl yaratılır?
6. Ders Çatışma.
7. Ders Anlatıcı seçimi. Dil ve anlatım.
8. Ders Metin çözümleme.
9. Ders Metafor ve imge kullanımı.
10. Ders Diyalog nasıl kurulur?

Eğitim Süresi

2.5 Ay (10 hafta)  Toplam 30 saat

Haftada 1 gün 3 saat

Pazartesi – 19:00-22:00  veya
Cumartesi – 18:00-21:00 

Çalışma grupları en fazla 10 kişiden oluşmaktadır.

Atölye ücreti: 600.00 TL. Öğrenci 500.00 TL'dir. 

Bu kurs 1448 kez görüntülendi.

Etiketler

Medarmoni Sanat Akademisi Hakkında

Medarmoni Sanat Akademisi, kurulduğu tarihten bugüne kadar müziği bir yaşam biçimi haline getirerek benimsemiş eğitimli uzman kadrosu ile sektöre hobi amaçlı veya meslek edinme amaçlı bireyler kazandırmayı hedef ve ilke edinerek birebir özel ders anlayışı ile sanata duyarlı yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam eden bir eğitim kurumudur.

Medarmoni Sanat Akademisi her yaşa ve her seviyeye uygun özel ve farklı eğitim, çağa uygun eğitim yöntemleri ile birebir özel eğitim, rekabete dayalı değil, bireysel başarıya önem veren bir eğitim anlayışını benimser.

İletişim Bilgileri
Adres: Mehmetcik Cad. Denizhan Sok. Karaömeroğlu Apt. No: 8/1 Mecidiyeköy / İstanbul (Cevahir A.V.M Yanında)
Tel: 0(212) 211 99 83 - 0(536) 410 64 86

Medarmoni Sanat Akademisi tarafından düzenlenen Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Sinema Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir