Şan Eğitimi - Medarmoni Sanat Akademisi - Müzik Kursları - Meraklısı İçin
Şan Eğitimi

İstanbul Müzik Kursları Medarmoni Sanat Akademisi

Şan Eğitimi

İnsan sesi doğal bir müzik aleti sayılır. Ancak sese güzellik katabilmek için şan eğitimi şarttır. Medarmoni Sanat Akademisi tarafından düzenlenen Şan Eğitimi'nde akciğerlerin, gırtlaktaki ses tellerinin, kafatası ve göğüs boşluklarının, dil, damak, diş ve dudakların en etkili biçimde kullanılması öğretilir.

Şan Eğitimi alan meraklılar seslerini çeşitli yükseklik derecelerine ve değişik notalara göre ayarlamayı, sesleri kesintisiz olarak nasıl  çıkarmaları gerektiğini ve seslerini sözcükleri en iyi iletebileceği biçimde kullanmayı öğrenirler.

Şan Eğitimi denildiğinde akla ilk gelen şarkı söylemek olsa da aslında bu tam olarak net ve doğru bir karşılık değildir. Şan Eğitimi sesi terbiye etmek ve doğru nefes alışkanlığını edinmek için alınan bir eğitimdir. Şan Eğitimi almak sadece şarkı söylemek için bir takım kazanımlar elde etmek değildir. Aynı zamanda diksiyonu düzgün hale getirmek ve konuşmalar esnasında yaşanan nefes problemlerini ortadan kaldırmak için de alınması gereken önemli bir eğitimdir.

Medarmoni Sanat Akademisi tarafından düzenlenen Şan Eğitimi derslerinde esneme çalışmaları, nefes teknikleri ve egzersizleri, duruş teknikleri, diksiyon çalışmaları, ton ve rezonans çalışmaları, şan egzersizleri, artikülasyon gibi teknik çalışmalar yapılmaktadır.

Ders günleri ve saatleri öğrencinin isteği doğrultusunda belirlenir. Dersler haftanın yedi günü 09:00 - 21:00 saatleri arasında yapılabilir. Şan Eğitimi haftada 1 saat, ayda 4 ders olarak düzenlenmektedir.

Katılım ücreti 200 TL'dir.

Bu kurs 2020 kez görüntülendi.

Medarmoni Sanat Akademisi Hakkında

Medarmoni Sanat Akademisi, kurulduğu tarihten bugüne kadar müziği bir yaşam biçimi haline getirerek benimsemiş eğitimli uzman kadrosu ile sektöre hobi amaçlı veya meslek edinme amaçlı bireyler kazandırmayı hedef ve ilke edinerek birebir özel ders anlayışı ile sanata duyarlı yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam eden bir eğitim kurumudur.

Medarmoni Sanat Akademisi her yaşa ve her seviyeye uygun özel ve farklı eğitim, çağa uygun eğitim yöntemleri ile birebir özel eğitim, rekabete dayalı değil, bireysel başarıya önem veren bir eğitim anlayışını benimser.

İletişim Bilgileri
Adres: Mehmetcik Cad. Denizhan Sok. Karaömeroğlu Apt. No: 8/1 Mecidiyeköy / İstanbul (Cevahir A.V.M Yanında)
Tel: 0(212) 211 99 83 - 0(536) 410 64 86

Medarmoni Sanat Akademisi tarafından düzenlenen Şan Eğitimi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Müzik Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir