Bale Kursu - Kadıköy Güzel Sanatlar - Dans Kursları - Meraklısı İçin
Bale Kursu

İstanbul Dans Kursları Kadıköy Güzel Sanatlar

Bale Kursu

Kadıköy Güzel Sanatlar tarafından düzenlenen M.E.B. onaylı Bale Kursu minik bale meraklılarına yönelik bir bale eğitimi sunuyor. 4 - 13 yaş grubuna bale eğitimi verilen bu kursta öğrenciler yaş gruplarına göre farklı programlara katılıyorlar.

Kursun amaçları ise bale eğitimi ve kültürünü minik bale meraklılarına aşılamak, beden estetiğini geliştirmek, ritmik ve melodik hafızayı güçlendirerek müzik kulağını geliştirmek.

Dersler 10 kişilik gruplarda haftada 1 saat olarak düzenlenir ve isteğe göre haftalık ders saati sayısı arttırılabilir.

Kurs programının içeriği:

  • Ritmik jimnastik
  • Solfej
  • Temel eğitim
  • Klasik bale
  • Modern bale
  • Konservatuara hazırlık

Eğitim süresi toplamda 6 yıl sürer ve her sene sonunda öğrenciler becerilerini yıl sonu gösterisinde sergilerler. Eğitimi tamamlayan öğrencilere M.E.B. onaylı sertifika verilir.

Bu kurs 3078 kez görüntülendi.

Kadıköy Güzel Sanatlar Hakkında

Kadıköy Güzel Sanatlar her yaş grubundan sanat meraklılarına kapılarını açan ve akademik eğitim veren bir kurumdur. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı olan Kadıköy Güzel Sanatlar, aynı zamanda "ASSOCIATED BOARD OF ROYAL SCHOLL OF MUSIC" sınav merkezi olarak hizmet vermektedir.

Kursiyerlerinin müzik yoluyla estetik, işitsel algı ve becerilerini, görsel sanatlarla alan kültürünü, tiyatro ile yaratıcılık ve kendini ifade edebilme becerisini, bale ve dans ile de beden estetiğini geliştirerek sanata, sanatçıya saygı duyan, eleştirel beyne sahip bireyler olmalarını sağlamayı hedefleyen Kadıköy Güzel Sanatlar, pedagojik formasyona sahip akademik öğretim kadrosu ile hizmetinizde.

Çalışma Saatleri: 10.00 — 20.00 (Pazartesi günleri kapalıdır.)

İletişim Bilgileri

Adres : Caferağa Mah. Albay Faik Sözdener Cad. Çetintaş İş Merkezi No :17 /1 Kadıköy - İSTANBUL
(Beşiktaş vapur iskelesi karşısı , Kadıköy ana PTT sırasında Deniz Bank ve İNG Bankın üstü)

Tel :  (0216) 418 64 90 - (0216) 418 64 96

 

Kadıköy Güzel Sanatlar tarafından düzenlenen Bale Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Dans Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir