Mücevher ve Takı Üretimi Atölyesi - Mahrec Sanatevi - Meraklısı İçin
Mücevher ve Takı Üretimi Atölyesi

İstanbul El Sanatları Mahrec Sanatevi

Mücevher ve Takı Üretimi Atölyesi

Mahrec Sanatevi sekiz bin yıllık geçmişe sahip dünyanın en eski şehirlerinden antik İstanbul'un tam ortasında! Kapalıçarşı'nın hemen yanıbaşında bulunan sanatevimiz Cağaloğlu'’ndaki atölyelerinde çeşitli dallarda kuyumculuk eğitimi verip, takı tasarımı ve mücevher tasarımcısı ustaları yetiştiren, bir yandan hobi maksatlı, asıl amacı meslek edindirmeyi hedef alan bir eğitim merkezidir.

Usta öğretici belgesine sahip, Kapalıçarşı geleneğindeki ’’usta-çırak’’ tarzı mücevher ve takı tasarım eğitiminin biraz sıkıştırılmış bir şeklinin takı ve kuyumculuk eğitimi programına kaynaklık ettiği Mahrec Sanatevi ’"Nasıl kuyumcu olunur?" sorusunun en güzel cevap alınabileceği farklı bir eğitim atölyesi.

Atölyemizde mücevher ve takı üretimi atölye eğitimi, mücevher ve takı tasarım çizim teknikleri eğitimi, perakende vitrin kuyumculuğu ve satış elemanı eğitimi, mücevher takıda mum model yapım eğitimi; çağdaş takı, obje tasarımı ve yapımı eğitimi, uygulamalı mine eğitimleri verilmektedir. 

Bu kurs 12811 kez görüntülendi.

Mahrec Sanatevi Hakkında

Üç kuşaktır mücevher ustası geleneğinden amcadan yeğene geçmiş bir ustalık silsilesinden gelen Mahrec Sanatevi kurucusu Hraç Arslanyan 1986’'da üretime başlayan atölyesinin yüreğinde 2008 yılının Ekim ayında mücevher tasarım ve imalatı eğitimlerine başladı.

Bu eğitimlere başlanılmasındaki en önemli etkenlerden biri, İstanbul Kuyumcular Odası'nın eğitim komisyonunun, olumlu baskılarıdır. Bu olumlu baskıların nedeni ise Hraç Arslanyan’'ın Kapalıçarşı kültüründe (usta-çırak) sadekarlık mesleğini öğrenmiş olup ve sanatı icra konusunda ön saflarda yer almasından kaynaklanmaktadır. Kapalıçarşı'nın hemen yanıbaşında Cağaloğlu’'nda hem mücevher üreten hemde mücevher sanatçısı yetiştiren eğitim atölyemiz geleneksel Kapalıçarşı kültürünü gelecek kuşaklara uygulamalı olarak aktarmaktadır.

Amacımız sektörde katma değer yaratacak kuyumcu adaylarını yetiştirmek, yüzlerce yıllık ’’İstanbul Ekolü’’ olarak anılan geleneği ve asırlarca bu topraklarda doğan ve gelişen kuyumculuğa yine bu topraklardaki diğer sanatsal meslekler gibi kaybolmadan sahip çıkmaktır. 

Bu sanata gönül vermiş, bu sanatla var olmak isteyen, mücevher üretim ve tasarım konusunda yeteneklerini geliştirmek arzusundaki her yaştan ve her tecrübeden başvuranlara ihtiyaçları doğrultusunda "butik" eğitim programları uygulayarak bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaktır. 

İletişim Bilgileri

Tel:0212 527 67 31

 Bab-ı Alî Caddesi No:7/2 Cağaloğlu- İstanbul

mahrecsanatevi.com

Mahrec Sanatevi tarafından düzenlenen Mücevher ve Takı Üretimi Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. El Sanatları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir