İşaret Dili Sertifika Programı - Ekol Drama Sanat Evi - Psikoloji - Kişisel Gelişim - Meraklısı İçin
İşaret Dili Sertifika Programı

İstanbul Psikoloji - Kişisel Gelişim Ekol Drama Sanat Evi

İşaret Dili Sertifika Programı

İşaret Dili Sertifika Programı ile Sessiz dünyayı anlamak için elleriniz konuşsun!

Ekoldrama Sanat Evi "İşaret Dili Sertifika" eğitim programları başlıyor. 

İşaret dili, işitme engelli kişilerin birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir.İşitme engellilerin, sürekli dile getirdiği sorunlardan erişilebilirlik, istihdam, eğitim, sağlık, kişi olmak gibi talepleri, engelli olduklarından kaynaklanan bir sorun değil, insan olmalarından kaynaklanan haklı ve yapılması gereken isteklerdir.Bu isteklerin içinde işitme engelli bireylerin de sorunsuz anlaşılabilmesi ve yaşamlarının kolaylaşması için işaret dilini bilen bireylerle iletişim sağlayabilmeleri isteği yer alır.

Ülkemizde İşaret Dili'ne olan sempatinin giderek arttığını da düşünürsek; çalıştığı kurumlarda müşteri ile birebir iletişimde olan ,işitme engelli yakınları olan,kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes de işaret dili sertifika programına katılabilir.

Program İçeriği

Program uygulanırken; anlatım, soru cevap, gösteri, gösterip yaptırma gibi yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. İşaret dili genel özellikleri,ilk iletişim , işaret ve beden dili ilişkisi, iletişim ve günlük konuşma dili, Türk İşaret Dili'nin özelliklerine göre cümleler, duygu ve düşüncelerin ifadesi gibi başlıklar genel içerik içindedir.

Amaç

Öncelikle kişinin kendini geliştirmesi ve işitme engelli bireyler ile daha sağlıklı iletişim kurabilmesi amacıyla eğitimlere katılmak isteyen herkese temel işaret dili eğitimi verilmektedir.
Eğitimler sırasında işitme engelli bireyler ile daha sağlıklı iletişim kurulabileceğini engellerin aslında çok kolay aşılabileceğinin farkına varmış olacağız belkide.
Keyifli derslerle kısa bir sürede bu dili öğrenmek istiyorsanız, sizleri aramızda görmek istiyoruz.

Program Tarihleri ve Eğitim Ücretleri;

Eğitim 11 Ağustos 2014 tarihinde başlayacak olup 6 haftalık bir eğitimdir.
Eğitimler, Pazartesi-Salı günleri saat 18:30 – 21:00 arasında gerçekleşecektir.

Bu kurs 2007 kez görüntülendi.

Etiketlerişaret dili

Ekol Drama Sanat Evi Hakkında

Ekoldrama Sanat Evi, 1999 yılında kurulmuş olup, Genel Sanat Yönetmeni Haldun Dormen ve Türkiye'de alanında otorite olan ve ortak ideallerine kendilerini adamış uzman eğitmenleri, öğrencileri ve çağdaş eğitim sistemiyle bir "Ekol" olmak yolunda ödün vermeden çalışan bir eğitim kurumudur.

Bünyemizdeki Ekoldrama Araştırma ve Geliştirme Merkezi'nde araştırmalar yapıyor, drama eğitim ve sanat alanındaki kuram ve uygulamaları atölye çalışmalarıyla bütünleştiriyor, bilgi ve yorumlarımızı öğrencilerimizle paylaşıyoruz.

Günümüzde uygulanan ve öğrenci merkezli en etkili eğitim disiplinlerinin başında gelen "Yaratıcı Drama Tekniği"ni kullanarak, 7'den 70'e birçok insana "Özgür bir ortamda bireysel gelişimlerini serbestçe gerçekleştirebilme" olanağı tanıyor, tüm öğrencilerimize bu donanımı kazandırmak adına, onları içlerinde var olan cevherin farkına varmaları için yönlendiriyor ve destekliyoruz.

Kurulduğumuz yıldan bu yana yetiştirdiğimiz öğrenciler, geliştirdiğimiz müfredat, metot ve projeler ile bir "Ekol" olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Söyleyecek ve yapacak çok şeyimiz var;  Dünyadaki bütün gelişmeleri yakından takip edip, eğitim sistemimize ve projelerimize aktararak, sürekli geliştiriyor, yenileniyor ve ilerliyoruz.

Ekol Drama'da verilen eğitimler;

Çocuk Atölyeleri

 • Yaratıcı Drama Atölyesi
 • Genç tiyatro Atölyesi
 • Müzik Yolcuları Atölyesi
 • Resim Atölyesi
 • Modern Dans Atölyesi

Yetişkin Atölyeleri

 • Haldun Dormen ile Oyunculuk / Müzikal Atölyesi
 • Derya Alabora / Ergün Demir ile Reklam,Dizi,Sinema Oyunculuğu Atölyesi
 • Ali Altuğ İle Sahnedeyim
 • Murat Şenol ile Diksiyon Dublaj
 • Asım Ekren Yönetiminde Enstrüman

Ekol dramada eğitim alan çocuk ünlülerimizden bazıları;

 • Melis Kara ( "Dedemin Dolabı" + "Arkadaşım Maxx" )
 • Lorin Merhart ( Disney Channel "Zil Çalınca" Dizisi)
 • Emir Çalıkkocaoğlu ( Disney Channel "Zil Çalınca" Dizisi)
 • Naz Aker ( "Bir Çizgi Bir Nota" adlı kısa dilm ile birkaç ödül almıştır.)
Ekol Drama Sanat Evi tarafından düzenlenen İşaret Dili Sertifika Programı, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Psikoloji - Kişisel Gelişim kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir