Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu - Aysel Ellialtı Estetik Güzellik Merkezi - Mesleki Eğitimler - Meraklısı İçin
Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu

İstanbul Mesleki Eğitimler Aysel Ellialtı Estetik Güzellik Merkezi

Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu

Öğrenciler kendi üzerlerinde ve diğer arkadaşlarında uygulama yaparak bilgilerini pekiştirmektedir. Anatomi, Kozmetoloji, Dermatoloji, Beslenme, Satış & Pazarlama ve Beden Dilini Kullanma, Cilt Bakımı, Vücut Bakımı - Zayıflama (Cihazlarla uygulama - Kavitasyon - RF Radyofrekans - Elektroterapi - Pressoterapi - Lenf Drenaj - Enfraruj), Anti-Selülit Bakımları, Kaş Alımı, Kaş & Kirpik Boyama, Klasik Masaj, Refleksoloji, Aromaterapi ve Masajı, Talassoterapy, Aromaterapi Yüz-Baş Masajı, Anti-Selülit Masajı, Makyaj (Gizli, Gece-Gündüz, Gelin, Aqua Porselen), Kalıcı Makyaj, SPA El & Ayak Bakımı gibi konularda teorik ve uygulama eğitimi alan her kursiyer, estetisyenlik mesleğine bilgi ve tecrübe ile donatılarak hazırlanmaktadır.

A56 Eğitim Kurumu'nda her dönem eğitimlerini tamamlayan kursiyerler kurs sonunda çağımızın popüler mesleğine hazırlanabiliyor. 2 ay süren eğitim, haftaiçi ve haftasonu olmak üzere programlanmıştır. Eğitim döneminde % 40 teorik, % 60 pratik uygulama yapılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı Kursu sertifika alanlarının yanı sıra,sektörle ilgili çeşitli eğitimlerin ve kozmetik ürünlerin sertifikaları da A56 Estetisyenlik Güzellik Uzmanlığı (Cilt Bakım ve Güzellik) Kursu'ndan alınabilmektedir.

Bu kurs 5010 kez görüntülendi.

Aysel Ellialtı Estetik Güzellik Merkezi Hakkında

İstanbul Bahçelievler'de 2005 yılından bu yana hizmet veren T.C. MEB Özel A56 Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu, güzellik ve bakım konusunda kalifiye eleman ve uzman estetisyen yetiştirmektedir. 

Bahçelievler ve Bakırköy'de sağlık sektöründeki birikimlerini, günümüzün sektörel ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığı müfredat ile branş eğitimi veren kurumumuz, siz değerli müşterilerimizin talebi doğrultusunda estetik, güzellik, bakım, medikal gereksinmelerine en hızlı ve kalıcı çözümler üretip maksimum yararı sağlayabilmek misyonuyla kurulmuştur.

Bünyesinde, medikal güzellik işlemleri konusunda eğitim almış deneyim sahibi uzman doktor ve estetisyenler bulunduran, sağlık bakanlığı ruhsat onayı almış bir güzellik merkezidir.

Yetiştirdiğimiz profesyonel estetisyenlerimiz, Türkiye'mizin değişik il ve ilçelerinde hastane, merkez, güzellik salonları ile Spa larda başarıyla çalışmaktadır.

Merkezimizin ve kursumuzun kurucusu olan Aysel Ellialtı, kariyeriyle ve kursumuzla ilgili tarihçemizi kısaca şöyle özetliyor;

"2003 yılında estetisyenlik dalında usta öğretici olarak başlamış bulunduğum mesleğime, bu konuda önde gelen bir kurumla birlikte adım attım  ve ortak olarak, ticari anlamda iş hayatının içinde yer aldım. Eğitimini almış olduğum halkla ilişkiler uzmanlığını, mesleğim estetisyenlik ile birleştirerek daha sonra 2005 yılında A56 Güzellik Uzmanlığı Kursunu kurdum.Tedavi edici olmayan, fakat cilt yaşını uzatan kozmetik uygulamaları yapan, estetisyenleri sektörel bazdaki kurumlara ve doktorlarımıza yardımcı eleman olarak yetiştirmek öncelikli hedefimiz oldu.Günümüzde çok hızlı gelişen lazer teknolojisinin öğretilmesi ve pratik uygulamalarının içinde olma gereği bizleri Güzellik Merkezimizinde kurulması zorunluluğuna getirdi.Aynı zamanda merkezi Ankara'da bulunan Güzellik Merkezleri Derneği yönetiminde yer alarak, İstanbul sorumluluğunu üstlendim. 2006 yılında estetik ve bakım uygulamalarının yapıldığı güzellik merkezimizi kurdum. Merkezimiz, eğitim kurumu tarafından yetiştirilen kalifiye elemanlarla sürekli desteklenen sektördeki yenilik ve gelişmelerin takipçisi olan, lazer uygulamalarının geniş kitleler tarafından tanınması misyonunu üstlenen, sürekli geliştirme içinde olan bir kurum olmuştur. 2008 yılında çıkan Güzellik merkezleri ile ilgili kararlarda medikal estetik doktorlarımızın yetkilerinin kısıtlanarak dermotolog ve plastik cerrahlar ile yeniden yapılandırılması içine sokulan mesleğimiz, tıp merkezleri ve hastaneler ile birlikte profesyonel anlamda hareket etme gereği oluşturmaktadır."

Aysel Ellialtı Estetik Güzellik Merkezi tarafından düzenlenen Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Mesleki Eğitimler kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir