Mücevher ve Takı Tasarım Çizim Teknikleri Eğitimi - Mahrec Sanatevi - Meraklısı İçin
Mücevher ve Takı Tasarım Çizim Teknikleri Eğitimi

İstanbul El Sanatları Mahrec Sanatevi

Mücevher ve Takı Tasarım Çizim Teknikleri Eğitimi

Biz Mahrec Sanatevi'deki eğitimlerimizde tasarımın ruhuna ulaşma yolunu öğretmeye, eğitimimize katılanlarla paylaşmaya çalışıyoruz. Mahrec'de tasarım eğitimleri atölye eğitimleriyle paralel kurgulandı. Çünkü bizler mücevher resmi çizmeyi değil, yaratıcı gücü tetikleyerek, ergonomisiyle takılabilir, ekonomisiyle satılabilir mücevherlerin tasarım eğitimlerini öğrencilerimize sunuyoruz.

Tek bir mücevher tasarımından, bir koleksiyon oluşturmaya, mücevher tasarımının tekniğinden felsefesine kadar her aşama derslerimizin kapsamını oluşturuyor. Tasarımcının beslendiği kaynakları açıyor, öğrencilerimizin bunları keşfetmek için değil, içselleştirmek için vakit ayırmasını istiyoruz.

Mahrec, tasarım hazinesini keşfetmek isteyen herkese haritasıyla yol gösteriyor…

Bu kurs 8386 kez görüntülendi.

Etiketler

Mahrec Sanatevi Hakkında

Üç kuşaktır mücevher ustası geleneğinden amcadan yeğene geçmiş bir ustalık silsilesinden gelen Mahrec Sanatevi kurucusu Hraç Arslanyan 1986’'da üretime başlayan atölyesinin yüreğinde 2008 yılının Ekim ayında mücevher tasarım ve imalatı eğitimlerine başladı.

Bu eğitimlere başlanılmasındaki en önemli etkenlerden biri, İstanbul Kuyumcular Odası'nın eğitim komisyonunun, olumlu baskılarıdır. Bu olumlu baskıların nedeni ise Hraç Arslanyan’'ın Kapalıçarşı kültüründe (usta-çırak) sadekarlık mesleğini öğrenmiş olup ve sanatı icra konusunda ön saflarda yer almasından kaynaklanmaktadır. Kapalıçarşı'nın hemen yanıbaşında Cağaloğlu’'nda hem mücevher üreten hemde mücevher sanatçısı yetiştiren eğitim atölyemiz geleneksel Kapalıçarşı kültürünü gelecek kuşaklara uygulamalı olarak aktarmaktadır.

Amacımız sektörde katma değer yaratacak kuyumcu adaylarını yetiştirmek, yüzlerce yıllık ’’İstanbul Ekolü’’ olarak anılan geleneği ve asırlarca bu topraklarda doğan ve gelişen kuyumculuğa yine bu topraklardaki diğer sanatsal meslekler gibi kaybolmadan sahip çıkmaktır. 

Bu sanata gönül vermiş, bu sanatla var olmak isteyen, mücevher üretim ve tasarım konusunda yeteneklerini geliştirmek arzusundaki her yaştan ve her tecrübeden başvuranlara ihtiyaçları doğrultusunda "butik" eğitim programları uygulayarak bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaktır. 

İletişim Bilgileri

Tel:0212 527 67 31

 Bab-ı Alî Caddesi No:7/2 Cağaloğlu- İstanbul

mahrecsanatevi.com

Mahrec Sanatevi tarafından düzenlenen Mücevher ve Takı Tasarım Çizim Teknikleri Eğitimi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. El Sanatları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir