Mahrec Sanatevi - Meraklısı İçin

İstanbul Hobi Kursları

Mahrec Sanatevi

Üç kuşaktır mücevher ustası geleneğinden amcadan yeğene geçmiş bir ustalık silsilesinden gelen Mahrec Sanatevi kurucusu Hraç Arslanyan 1986’'da üretime başlayan atölyesinin yüreğinde 2008 yılının Ekim ayında mücevher tasarım ve imalatı eğitimlerine başladı.

Bu eğitimlere başlanılmasındaki en önemli etkenlerden biri, İstanbul Kuyumcular Odası'nın eğitim komisyonunun, olumlu baskılarıdır. Bu olumlu baskıların nedeni ise Hraç Arslanyan’'ın Kapalıçarşı kültüründe (usta-çırak) sadekarlık mesleğini öğrenmiş olup ve sanatı icra konusunda ön saflarda yer almasından kaynaklanmaktadır. Kapalıçarşı'nın hemen yanıbaşında Cağaloğlu’'nda hem mücevher üreten hemde mücevher sanatçısı yetiştiren eğitim atölyemiz geleneksel Kapalıçarşı kültürünü gelecek kuşaklara uygulamalı olarak aktarmaktadır.

Amacımız sektörde katma değer yaratacak kuyumcu adaylarını yetiştirmek, yüzlerce yıllık ’’İstanbul Ekolü’’ olarak anılan geleneği ve asırlarca bu topraklarda doğan ve gelişen kuyumculuğa yine bu topraklardaki diğer sanatsal meslekler gibi kaybolmadan sahip çıkmaktır. 

Bu sanata gönül vermiş, bu sanatla var olmak isteyen, mücevher üretim ve tasarım konusunda yeteneklerini geliştirmek arzusundaki her yaştan ve her tecrübeden başvuranlara ihtiyaçları doğrultusunda "butik" eğitim programları uygulayarak bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaktır. 

İletişim Bilgileri

Tel:0212 527 67 31

 Bab-ı Alî Caddesi No:7/2 Cağaloğlu- İstanbul

mahrecsanatevi.com

Bu sayfa daha önce 2374 kez görüntülendi.

Mesaj Gönder

Mahrec Sanatevi tarafından düzenlenen kurslar hakkında her türlü soru, görüş, öneri ve isteklerinizi aşağıdaki form aracılığı iletebilirsiniz. Mesajınız kurum yetkililerine iletilecek ve yetkililer en kısa sürede sizinle iletişim kuracaklardır.

Mahrec Sanatevi tarafından düzenlenen kurslar

İlginizi çekebilir