Kurumsal İçerik Planlama

Kurumların çalışanları için sağladıkları imkanların arasında yer alsa da, gelişmiş ülkelerde standart haline gelen mesleki eğitimler dışında hobilere yönelik aktiviteler Türkiye'de hala yeterince yaygın değil. Yine de özellikle uluslararası kurumların bu konuda önemli adımlar attığı söylenebilir.

Sigorta, yemek ve ulaşım dışında imkanlar sunan kurumlar, hem çalışanlarına sundukları olanaklar ile hem de kurum içi sosyalleşmenin artması sayesinde rakip firmalardan sıyrılıyor. Çalışanlar bu temel ihtiyaçların ve işleri ile ilgili olmayan alanlarda da desteklendiğinde performanslarında ciddi bir artış gözlemleniyor. Üstelik bu durum gelecek çalışanlar için de tercih sebebi haline geliyor. Örnek verecek olursak, en imrenilen çalışma ortamlarının başında gelen Google ofislerinden bahsedebiliriz. Sosyalleşmeye, rutin ve klişe ofis ortamından uzaklaşmaya imkan veren ofis içi tasasrımları sayesinde Google firması birçok başarılı çalışan tarafından diğer firmalara kıyasla açık ara tercih edilirken, performanslara olumlu etkisi de bariz bir şekilde gözlemlenebiliyor.

Neden önemli?

Yenibiris.com'un yaptığı ankete göre çalışanların kurumlarından en çok beklediği yan imkan, istediği alanda eğitim verilmesi. Özellikle yeni nesil çalışanlar somut olanakların yanı sıra kişisel gelişimlerine oldukça önem veriyorlar. Bu tip faaliyetler çalışanın iş / sosyal hayat dengesini kurmasına destek olurken, çalışan bağlılığını da arttıran en önemli faktörlerden biri.

Hobilerin ise stresi azaltmak konusunda ne denli önemli bir rol üstlendiğini ve hobi sahibi kişilerin belirgin oranda daha mutlu olduğunu biliyoruz. Stresi azaltmanın ise motivasyon ve performansın artmasına katkısı malum. Ancak Türkiye'de aktif olarak bir hobi ile uğraşan kişi sayısı oldukça az.

Peki, kurumsal şirket çalışanının bir haftası nasıl geçiyor? Haftaiçi yoğunluğu... Sabah erken saatlerde yollara dökülen çalışanlar, trafik, gürültü, kalabalık gibi etmenlerden oluşan bir şehir stresi yumağının içinden fırlayıp ofislerinde, masa başlarında yerlerini alıyorlar. Masa başında geçen, boyun ağrıları eşliğinde sonlanan yorucu bir günün ardından tekrar aynı stres yumağının içinde buluyorlar kendilerini. Eve varıldığında ise gün çoktan bitmiş oluyor. Yemek, televizyon ve uykudan başka ne zaman ne de mecal kalıyor yapılmak istenenlere. Günlük rutinin dışına çıkmak için ayrıca efor sarfetmek gerekiyor. Haftasonları var tabi ki... Ancak uygun etkinliği bulmak, araştırmak, organize olmak, ve arkadaşları da dahil etmek zaten başlı başına bir mesai. Üstelik ayrı bir stres kaynağı. Tüm bu sebeplerden ötürü, kurumsal şirket çalışanları bir hobi edinmek için mecburen emeklilik günlerini bekliyor.

Sizin için neler yapabiliriz?

İşte Meraklısı İçin bu noktada devreye girmeyi hedefliyor. Günübirlik, aylık, veya karma paket programlarla kurumsal şirket çalışanlarının mesleki, kişisel, sanatsal ve sportif gelişimlerine katkıda bulunmak ve işlerini kolaylaştırmak için farklı alternatifleri tek çatı altında topluyor. Kurumlar intiyaç ve taleplerine göre eğitim fırsatları ve çözüm önerileri sunuyor.

Bu tür çözüm önerileri sunarken çalışanların beklenti ve isteklerinin dikkate alınması gerekiyor. Bunun için kurum içinde uygulanacak bir anket ile taleplerin öğrenilmesi faydalı oluyor. Örnek verecek olursak, son zamanlarda kurum çalışanlarının en çok tercih ettiği alanlar fotoğrafçılık, tiyatro, yabancı dil ve spor.

Talepleriniz ile bize ulaşmanız durumunda, size ve ekibinize en uygun kurs alternatifini veya paket programı sunuyoruz. Kursları düzenleyen kurumlar ile iletişimi direk biz sürdürüyoruz. Kayıt, rezervasyon, ulaşım, organizasyon gibi tüm detayları üstlenerek sizi iş arkadaşlarınızla edineceğiniz yeni hobiniz ile başbaşa bırakıyoruz.

Sizin için yapabileceklerimiz hakkında görüşmek için ekibimize 0216 695 25 26 numaralı telefon ya da [email protected] e-posta adresinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.