Kamera Önü Oyunculuk Kursu - Tiyatro Kursları - İstanbul - Ekol Sanat - Meraklısı İçin
Kamera Önü Oyunculuk Kursu

İstanbul Tiyatro - Oyunculuk Kursları Ekol Sanat Merkezi

Kamera Önü Oyunculuk Kursu

Yeşil Çam'ın ulu çınarı Engin Çağlar yönetiminde kamera önü oyunculuk eğitimi.

Bu eğitim kimler için? 

Eğitimlerimiz gerek tiyatro gerekse sinema oyunculuğu alt yapısını oluşturmak veya geliştirmek isteyenler için önemli bir pratik olanağı sağlıyor. Kamera karşısında çalışan ve kendisini izleme fırsatı bulan oyuncu, çok daha kısa sürede deneyim kazanacak ve oyunculuğunu geliştirme olanağını yakalayacaktır.

Program aynı zamanda kamera arkasında çalışan veya çalışmayı düşünenler için de destekleyici bir eğitim.

Kursun Amacı:

Amaç; katılımcının uygulama ve deneyim yoluyla oyunculukta bilgi, doğallık ve yaratıcılığını geliştirebilmesidir. Çalışmada benimsenen yöntem "rol yapmamak", "yapmak" ve "olmak" üzerinedir. Oyuncunun iç dünyasına yapacağı yolculuklar, fiziksel, zihinsel ve duygusal ifade yollarını da geliştirmeyi amaçlar. Tiyatro oyunculuğu ve film oyunculuğu arasındaki farklar atölyenin başlıca konusudur.

Kurs süresi 16 hafta - 4 ay (Haftada iki gün iki saat)

Kursun İçeriği:

  • Beden dili
  • Doğal oyunculuk
  • Karakter yaratma
  • Ses kullanımı
  • Oyunculuk teknikleri
  • Mimik
  • Kamera ölçekleri
  • Monolog çalışmaları

Ne kazanacaksınız?

Etkili jest mimik ve beden dili kullanabilmeyi, kamera karşısındaki rahatlığı, kamera karşısındaki minimalist oyunculuk tekniğini ve özgüveni, etkili konuşmayı öğreneceksiniz. Her öğrenciye eğitim sonunda kısa film çekilip montajı yapılıp CD halinde öğrencilere verilecektir. Ayrıca Kamera Önü Oyunculuk eğitimi öğrencileri kardeş cast ajansımız DALİ FİLM EKİBİ'nin, dizi, sinema, reklam, kısa film projelerinde rol alma durumunda birincil önceliğe sahip olacaklardır.

ÜCRET: 375 TL. (AYLIK KURS ÜCRETİ)
 

Bu kurs 4695 kez görüntülendi.

Ekol Sanat Merkezi Hakkında

Ekol Sanat Merkezi, 2012 yılında Burhan Topkaya tarafından kurulmuş ve yeni bir kurum olmasına rağmen birçok alanda verdiği nitelikli sanat eğitimi ile kültürün gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen bir sanat merkezidir.

Tiyatro, diksiyon, şan, solfej, keman, piyano, gitar, bağlama, yan flüt, ney, latin dansları, modern dans, arjantin tango, oryantal, plates ve halk oyunları Ekol Sanat Merkezi'nde katılabileceğiniz kurslar arasında yer alıyor.

İletişim Bilgileri

Adres: Şirinevler Mahallesi Maraşel Fevzi Çakmak Caddesi Gediz Sokak No:16/1 Bahçelievler / İSTANBUL

Telefon: 0  212 639 50 80

Ekol Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Kamera Önü Oyunculuk Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Tiyatro - Oyunculuk Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir