Keman Kursu

Özel talep olmadığı taktirde bireysel olarak yapılan keman derslerinde öğrencilere keman tarihçesi, nota ve ritim bilgileri, keman çalım teknikleri aktarılmaktadır. Her öğrencinin seviyesi uygun olarak oluşturulmuş programlar ile birlikte dünyada kabul görmüş seçkin keman eserlerini tanıtarak öğrencilerin iyi bir keman eğitimi alması başlıca amaçlardandır.

Keman yaylı çalgılar ailesinden ve perdesiz bir enstrümandır. Kemanın perdesiz olma özelliğinden dolayı diğer enstrümanlara göre müzikal kulak daha da önem kazanmaktadır. Bu yüzden kursun sağladığı ücretsiz 10-15 dakikalık tanışma derslerimizde eğitmenler tarafından gerçekleştirilen kulak ve ritim testlerinden yararlanabilirsiniz.

5 yaştan itibaren her yaşa yönelik eğitim programı uygulanmaktadır.

Ayrıca kursta Konservatuar, Eğitim Fakültelerinin Müzik Bölümleri, Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri programlarının sınavlarına girmek isteyen öğrenciler için düzenli ve sistemli bir çalışma programı ile yetenek sınavlarına hazırlanmalarını sağlanmaktadır.

Keman dersleri haftada 1 gün 45 dk’lık 1 ders saati özel ders ve solfej dersi şeklinde yapılmaktadır, hocayla birebir çalışıldığı için gün ve saat tercihi yapılabilmektedir size ve eğitmene uygun gün ve saatler ayarlanabilmektedir.

Talepler doğrultusunda 4 kişilik grup derslerde oluşturulabilmektedir.

Grup dersleri; 400 TL 

Özel dersler; 800 TL 

Saatler:

Ders saatleri öğretmen ve öğrencinin karşılıklı görüşmeleri sonucunda birlikte karar vermeleri şeklinde düzenlenmektedir.

Özel derslerde, derse gelemediğiniz durumlarda (bir dönem içinde en fazla 3 kez olmak şartıyla) en geç 1 gün önce haber vermek kaydıyla dersinizi iptal edebilirsiniz. Haber verdiğiniz takdirde ders hakkınızı kaybetmezsiniz elbette telafisi size ve hocamıza uygun gün ve saatte yapılmaktadır.

Metronom Müzik Hakkında

  • 0532 177 5221

Metronom Müzik her gün faaliyette olup danstan müziğe sanatın müzikle özdeşleşen tüm alanlarda eğitim veren bir merkezdir.

Kurumun Diğer Kursları

Çocuklar İçin Orff Eğitimi 400 TL
Çocuklar İçin Orff Eğitimi Çocuklar İçin Kurslar

Çocuklar için okul öncesi müzik eğitimi programları içerisinde, oyunla karışık bir müzik eğitimi sistemini benimsenmektedir.

Piyano Kursu 400 TL
Piyano Kursu Müzik Kursları

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilen piyano kurslarının amacı öğrencilere müzik sevgisini aşılamak, müzik duygusunu geliştirmek ve beynin mantıksal işleyişini arttırmaktır.

Gitar Kursu 400 TL
Gitar Kursu Müzik Kursları

Gitar eğitimi, diğer sanatsal eğitimler gibi insanın bireysel gelişimini arttırmakla birlikte, insanı çoklu düşünce yöntemine zorlar. Her Yaştan Müzik Tutkunu Gitar Kursunda Buluşuyor!