Çocuklar İçin Orff Eğitimi

Öğrenciyi süreçten soğutmadan ve sorumluluk güdüsüne yavaş yavaş alışacağı bir süreci tesis edip, henüz bebek sayılabilecek yaştaki öğrencilerin hevesleri kırılmadan eğitimler sürdürülmektedir. Zaten evrensel yaklaşım da günümüzde bu yöndedir. En sert ekollerden olan Avrupa ekolü dahi, artık bu yöntemi benimsemekte, hatta çocuklar için okul öncesi müzik eğitimi programlarında öncelikle ritim temelli; Orff eğitimi gibi programları kullanmaktadır.

Elbette çocuklar için okul öncesi müzik eğitimi programları birer virtüöz yetiştirme programı değildir. Bu programlara katılan öğrenciler, daha çok temel müzik eğitimi alırlar ve istisnai durumlar dışında, perküsyonlar ve okul öncesi müzik eğitimi çalgıları ile eğitim alırlar. Zira, okul öncesi çocukların 5 yaşa kadar olduğu dikkate alındığında, bu yaş grubunun pek çok enstrümanı çalabilecek fiziksel olgunluğa ulaşmamış olduğu kabul edilmelidir. Bu nedenle çocuklar için okul öncesi müzik eğitimi programları, çocukların üzerinde hakimiyet sağlayabileceği enstrümanlarla verilir ve komplike eserlerin bu yaşlarda öğrenilebilmesi oldukça düşük bir olasılıktır.

Tabii ki, çocuklar için okul öncesi müzik eğitimi dahilinde örneğin; piyano eğitimi alınabilir. Hatta eğer fiziksel olarak bir engel yoksa, enstrümana başlamak için mümkün olan en erken yaşın seçilmesi daha uygundur. Lakin bu noktada kimi velilerin beklentileri abartılı olabilmekte ve süreci manüple etmeye çalışırken, öğrencinin sıkılmasına sebebiyet verilebilmektedir.

Grup dersleri; 400 TL 

Özel dersler; 800 TL 

Yaş: 3-7

Metronom Müzik Hakkında

  • 0532 177 5221

Metronom Müzik her gün faaliyette olup danstan müziğe sanatın müzikle özdeşleşen tüm alanlarda eğitim veren bir merkezdir.

Kurumun Diğer Kursları

Piyano Kursu 400 TL
Piyano Kursu Müzik Kursları

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilen piyano kurslarının amacı öğrencilere müzik sevgisini aşılamak, müzik duygusunu geliştirmek ve beynin mantıksal işleyişini arttırmaktır.

Keman Kursu 400 TL
Keman Kursu Müzik Kursları

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilen keman kursunun amacı öğrencilere müzik sevgisini aşılamak, müzik duygusunu geliştirmek ve beynin mantıksal işleyişini arttırmaktır.

Gitar Kursu 400 TL
Gitar Kursu Müzik Kursları

Gitar eğitimi, diğer sanatsal eğitimler gibi insanın bireysel gelişimini arttırmakla birlikte, insanı çoklu düşünce yöntemine zorlar. Her Yaştan Müzik Tutkunu Gitar Kursunda Buluşuyor!