Deri Atölyesi

Deri atölyesi yaklaşık olarak 3 saat sürecek olup, geleneksel deri işleme sanatının temel prensiplerini uygulamalı olarak öğretmeyi amaçlamaktadır.

Atölyemiz yeni bir hobi edinmek isteyen veya deri işleme sanatını öğrenip kendine yeni bir iş alanı yaratmak isteyen herkese açıktır.

Atölyemiz ikram ettiğimiz Türk kahvesi eşliğinde deri çeşitleri, kullanılan ekipmanlar hakkında sohbet ederek başlayacaktır. Devam eden süreçte elimizdeki cüzdan kalıbına göre derinin kesilmesi, dikiş için deliklerin uygun zımba ve tokmak yardımıyla açılması, çift iğne tekniği ve mumlu iplikle dikişin gerçekleştirilmesi ve son olarak deri kenar waxı ile kenar sonlandırmasının yapılmasını kapsamaktadır.

Her bir atölye maksimum 6 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Katılımcıların hiçbir malzeme getirmesine gerek yoktur, tüm malzemeler tarafımızca tedarik edilecektir. Atölyede birinci kalite gerçek deri kullanılmaktadır.   

Katılımcıların deri işleme ya da dikiş ile ilgili önceden herhangi bir tecrübeye sahip olması gerekmez. Ürün ortaya çıkana kadarki her bir süreç özenle aktarılacaktır.

Katılımcılar deri işleme sanatının başlangıç seviyesi olan 4 bölmeli bir kartlık yapacaklardır ve bu kartlık atölye sonunda katılımcının olacaktır.

Gün: Pazar

Saat: 15:00-18:00

Deri Atölye Hakkında

  • Küçükyalı/İstanbul
  • 0533 771 03 71

Deri Atölye, yeni bir hobi edinmek isteyen veya deri işleme sanatını öğrenip kendine yeni bir iş alanı yaratmak isteyen herkese açıktır.

Kurumun Diğer Kursları