İlk Yardım Kursu - Yönetim - Organizasyon - İstanbul - MAG-AME - Meraklısı İçin
İlk Yardım Kursu

İstanbul Yönetim - Organizasyon MAG-AME

İlk Yardım Kursu

İstanbul ve Türkiye'’de oluşabilecek afet ve acil durumlar karşısında ilk müdahale kapasitesini artırmak ve düşen herkese el uzatabilmek, can kurtarmak için eğitim alarak İstanbul Acil Müdahale Ekibi içinde yer almak isteyen gönüllülerin eğitimleri başladı.

Arama kurtarma eğitimleri şu kapsam dahilinde gerçekleştiriliyor: 

  • Temel afet bilinci 
  • Kurtarmanın aşamaları
  • Ekipman kullanımı
  • Yangın
  • İlk yardım
  • Enkaz bilgisi
  • Tahkimat ve kurtarma becerileri

Kursiyerler teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı saha eğitimleri de alarak AME ekibi içinde yer alarak, operasyonel olarak arama kurtarma çalışmalarına katılabilecekler.

Bu kurs 2773 kez görüntülendi.

MAG-AME Hakkında

Büyük çaplı afetler ve afet öncesinde, meydana gelen olaylarda arama kurtarma çalışmalarına katılarak, hayat kurtarma ile birlikte, toplumda afet duyarlılığının gelişmesi için yürütülen "Mahalle Afet Gönüllüleri" projesini görünür kılmak; Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi kendi ilçesinde ya da yakın bölgesindeki deprem, sel, yangın; trafik, tren kazası, toprak kayması, bina çöküntüsü gibi afet ve acil durumlara ilk müdahale kapasitesini artırmak amacı ile kurulmuştur. İhbarı aldığı andan itibaren ekibi ile birlikte en hızlı şekilde olay yerine ulaşır başta çevre güvenliği olmak üzere bilgi toplama ilk müdahale gibi çalışmaları gerçekleştirir.

Profesyonel ekiplerle işbirliği içinde koordineli bir şekilde çalışır. Müdahale kapasitesini gerek ekipman gerekse eğitim ile sürekli en üst düzeyde tutar. Her ay düzenli olarak eğitimlerini gözden geçirir. Güncellemelerini yapar. Ekibindeki diğer arkadaşları ile düzenli olarak diyalog halinde olur.

MAG Acil Müdahale Ekibi üyeleri kendi mahalleleri ile bağlantılarını kaybetmezler. Büyük çaplı afetlerde kendi mahallelerindeki MAG ekibinde görev alacaklarınını bilinciyle mahallelerindeki MAG çalışmalarına düzenli olarak katılırlar. Mahallesi talep ettiğinde ekibi ve çalışmaları ile ilgili bilgileri paylaşırlar. 

İletişim Bilgileri

Güneştepe Mahallesi Adalı Sokak No:3 Güngören - İstanbul

www.magame.org.tr

MAG-AME tarafından düzenlenen İlk Yardım Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Yönetim - Organizasyon kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir