Süt Ürünleri Atölyesi - Yengeç Sanat Evi - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
Süt Ürünleri Atölyesi

İstanbul Hobi Kursları Yengeç Sanat Evi

Süt Ürünleri Atölyesi

Günümüzde katkısız süt ürünlerine ulaşmak zorlaştı. Ev yapımı veya köy ürünü şeklinde sunulan noktalarda ise hijyenik olmayan ve pastörize edilmemiş, güvenle tüketemediğimiz ürünlerle karşılaşmaktayız.

Yengeç Sanat Evi tarafından gerçekleştirilen, Öznur Apaydın rehberliğindeki süt ürünleri atölye çalışmasında önceliğimiz pastörize, sağlıklı, katkısız süt ürünlerini üretmektir. Üretimlerimizi "ev mutfağı" şartlarında sadece süt termometresi kullanarak yapıyoruz. Evde üretim yapmanın keyfi,her aşaması kendi hakimiyetimizde olması, ortaya çıkan ürünün sağlıklı olduğunu bilmek ve sevdiklerimize güvenle yedirebilmenin mutluluğunu yaşamaktır. Bu mutluluğu paylaşmak için sizi de atölye çalışmasına davet ediyoruz.

Atölye çalışmasında aşağıdaki konu başlıkların

  • Çiğ süt kalitesi nasıl anlaşılır,
  • Güvenilir çiğ sütü nereden temin edebiliriz?
  • Süt Ürünlerinde yeterli pastörizasyonun önemi nedir?
  • Yeterli pastörizasyon sıcaklığı nasıl olmalıdır?
  • Süt Ürünleri çeşitliliği, sağlığımız açısından önemi ve tüketim şekilleri.

Atölyemizde üretimini yapacağımız ürünler ise Ev Yoğurdu, Tatlı Lor, Labne, Kefir, Quark Peyniri ve Süt Reçeli. Bütün ürünler katkısız - pastörize, ev mutfağı şartlarında yapılacaktır.

Atölye çalışması 1 Nisan 2018 Pazar günü saat 12:00 - 16:00 arasında Kadıköy Yengeç Sanat Evi'nde gerçekleştirilecektir.

Katılımcı sayısı: En az 4 kişi - En fazla 8 kişi

Katılım ücreti 200 TL'dir.

Detaylı bilgi için: 0505 348 17 22 - Öznur Apaydın Arıkan

Öznur Apaydın Arıkan Kimdir?

Afyon doğumlu olan Öznur Apaydın Arıkan, Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Meslek Yüksek Okulu Süt ve Süt Ürünleri Bölümünü bitirdi. Süt Ürünleri İşletmelerinde, Süt Teknikeri olarak görev aldı.

Sonrasında İŞKUR, Halk Eğitim Müdürlüğü, İSMEK kurumlarında , Ev Yapımı Süt ürünleri alanında eğitmenlik yaptı. Halen İstanbul'da Süt Rüyası markasıyla, ev yapımı süt ürünleri konusunda özel eğitim ve workshop çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmalar ev mutfağında üretilebilecek şekilde yapılmaktadır. En önemlisi de üretilen süt ürünlerinin pastörize, katkısız, sağlıklı oluşudur.

Bu kurs 2266 kez görüntülendi.

Etiketler

Yengeç Sanat Evi Hakkında

Sanatla iç içe ve dopdolu; küçük ama sıcacık bir mekan: Yengeç Sanat Evi.

Sanatla yoğrulmuş bir öğretmen tarafından Bahariye'de kendine özgü, özgün bir alan olarak, hepimize kazandırılmış bir mekan. Kadın elinin değdiği, yüreği güzel, söyleyecek sözü olan, rafine bir yer Yengeç Sanat Evi.

Üç ayrı salon ve bahçesiyle her yaşa hitap ediyor.

Resim kursu,güzel sanatlara hazırlık kursu, fotoğraf atölyesi, yaratıcı yazarlık atölyesi, mandala atölyesi,bendir atölyesi,felsefe atölyesi,günlük workshoplar ve kurumsal hizmetler  Sanat evinin çalışma alanları arasında.

Yengeç sanat evi, hafta içi ve hafta sonu nefes alabileceğiniz, çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz, günlük, aylık ve dönemlik çalışmalara katılabileceğiniz vazgeçilmez bir mekanın adresi olacaktır.

Adres
Caferağa mah. Bahariye Cad. Kuzukestane Sk. No: 1/A (Kaymakamlık Yanı) Kadıköy / İSTANBUL

Telefon
0533 428 14 79

Yengeç Sanat Evi tarafından düzenlenen Süt Ürünleri Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Hobi Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir