Yaratıcı Yazma Atölyesi - Yeldeğirmeni Yazı Evi - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
Yaratıcı Yazma Atölyesi

İstanbul Hobi Kursları Yeldeğirmeni Yazı Evi

Yaratıcı Yazma Atölyesi

Yaratıcı dramayı yöntem olarak kullanarak yaratıcı yazma atölyeleri yapıyoruz.

Yaratıcı drama ve dramatik yazarlık mezunu hocalarımız eşliğinde yazmanın doyumuna varıyoruz. Aslında hepimizin içinde var olan sözcükler, oyunlarla, müzikle, devinimle, resimle yazıya dönüşüyor. Türk kahvesinin telvesine dokunup hikayesini resmediyoruz kağıtlara ve ipe asıp kurumalarını bekliyoruz. Yaratıcı yazma atölyemiz bir nevi yazarak terapi oluyor. 

Bir fincan kahve ile başlıyor hikayemiz.

Her hafta düzenlenen atölyemiz 3 saat sürüyor. Bir saat boyunca yaratıcı drama ile rahatlayan ruhumuz özgürleşiyor. 2.Saat sözcükler kahve telvesi ile kendi hikayesini yazıyor. Özgürleşen ruhumuz ile açığa çıkan yaratıcılığımız atölye sonunda paylaşarak tartışarak sürüyor.  

Kontenjan her atölye için 10 kişi ile sınırlıdır. Yaratıcı yazma atölye çalışması, periyodik olarak hafta sonu ve hafta içi akşam saatlerinde düzenlenmektedir. Kayıt işleminiz sonrası atölye yetkilileri sizinle iletişim kurarak uygun olduğunuz gün ve saat için rezervasyonunuzu tamamlıyor. 

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Meraklısı İçin ziyaretçilerine özel 100 yerine 75 TL'dir

Bu kurs 4590 kez görüntülendi.

Etiketler

Yeldeğirmeni Yazı Evi Hakkında

Yeldeğirmeni Yazı Evi dramatik yazarlık mezunu kişilerce kurulan bir yazı atölyesidir.  Daha önce "Tiyatro Lilith " tiyatro topluluğunu kurup yazarlık ve yönetmenlik yapan yazarımız öncülüğünde kurulmuştur.  Yaratıcı drama liderliği ile yazmayı harmanlayan hocalarımız yazmanın gizli kapılarını aralıyor. Yazarak terapi yapıyoruz. Oyun yazarlığı, senaryo yazarlığı, öykü yazarlığı ve yazarak terapi çalışmaları ile günümüz insanının iç dünyasını dışa vurmada rehberlik ediyor. Biz yazmayı öğretmiyoruz içinizdeki size dokunuyoruz siz hikayelerinizin peşinden gidiyorsunuz.

Yeldeğirmeni Yazı Evi tarafından düzenlenen Yaratıcı Yazma Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Hobi Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir