Yetişkinler için Go Atölyesi - İstanbul Go Okulu - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
Yetişkinler için Go Atölyesi

İstanbul Hobi Kursları İstanbul Go Okulu

Yetişkinler için Go Atölyesi

Dünyanın en eski, en basit ve en karmaşık strateji oyununu öğrenmek için bize katılın. Sadece bir oyunun değil aynı zamanda 4.000 yıllık bir geleneğin parçası olun, yola kendinizi tanımak ve geliştirmek için çıkın. Go'nun otantik dünyasında rakibinizin ortağınız, tek rakibinizinse ezberleriniz ve önyargılarınız olduğunu keşfedin.

Derler ki, tarihin derinliklerinden bugüne dek yeryüzünde iki aynı GO oyunu oynanmamıştır. Her oynadığınız Go eşsiz ve size özeldir.

Kısacası Go; savaşları, aşkları, belleği, başarı ve başarısızlıkları, sesi ve sessizliğiyle hayatın tahta üzerindeki yansımasıdır…

Başlangıç seviyesi atölyelerimizde nefes, grup, taş esir etme, 2 göz kuralı ve ko kuralı öğretilir. Oyun nasıl bitirilir ve nasıl puanlanır konusu üzerinde durulur ve temel taş esir etme ve bağlama tekniklerinden bahsedilir.

Yeni Başlayan Yetişkinler İçin Go Atölyeleri 20 Nisan - 18 Mayıs tarihlerinde 20:00 – 21:30 saatleri arasında Tuva Sanat'ta devam edecektir. 

Atölye Programı

1. ders: 20 Nisan 2015 Pzt,
2. ders: 27 Nisan 2015 Pzt,
3. ders: 04 Mayıs 2015 Pzt,
4. ders: 11 Mayıs 2015 Pzt
Ders kaçıranlar için telafi dersi: 18 Mayıs 2015 Pzt

Atölye Mekanı: Beyoğlu Tuva Sanat Merkezi
Eğitmen: Doğaç Köse (2 Dan Go Oyuncusu ve Eğitmeni)
Katılım ücreti, 180 TL + KDV'dir.(4 Haftalık katılım ücretidir.)​

Bu kurs 4128 kez görüntülendi.

İstanbul Go Okulu Hakkında

Tüm Go oyuncuları biraz misyonerdir. Oyunu öğrenmek isteyen bir talibi kolay kolay geri çevirmezler, bıkmadan usanmadan anlatırlar. İsterler ki herkes bu güzellikle tanışsın, Go'nun kendine has efsunlu havası tüm dünyayı sarıp sarmalasın.

Biz de şimdi bir grup Go misyoneri olarak kenetlendik, örgütlendik. Japon tarihindeki 4 Go Okulu'ndan etkilendik ve "İstanbul Go Okulu" koyduk adını. Uzun zamandır yapageldiğimiz çalışmaları daha organize hale getirdik.

Bu yapılanlar neler derseniz: Çocuklara ve yetişkinlere, yeni başlayanlara ve orta seviyeli oyunculara yönelik atölyeler düzenlemek, özel ders vemek, ekipman ve kaynak ihtiyaçlarını tam teşekküllü bir şekilde karşılamak, Go'nun tarihi, kültürü ve felsefesi ilgili araştırma, yazı ve yayın çalışmalarına devam etmek, türlü ortam ve medyalarda tanıtım faaliyetleri yürütmek.

Aşağıdaki videoda, İstanbul Go Okulu'ndan Mehmet Emin Barsbey'den Go Oyunu hakkında merak ettiklerinizi dinleyebilirsiniz.

İstanbul Go Okulu tarafından düzenlenen Yetişkinler için Go Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Hobi Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir