Çocuklar İçin Go Atölyesi - İstanbul Go Okulu - Çocuklar İçin Kurslar - Meraklısı İçin
Çocuklar İçin Go Atölyesi

İstanbul Çocuklar İçin Kurslar İstanbul Go Okulu

Çocuklar İçin Go Atölyesi

Dünyanın en eski, en basit ve en karmaşık strateji oyunu Go'yla erken yaşta tanışabilmek için İstanbul Go Okulu ve Tuva Sanat Merkezi işbirliği ile çocuklar için go atölyesi başlıyor. 

Sadece bir oyunun değil aynı zamanda 4.000 yıllık bir geleneğin parçası olun, yola kendinizi tanımak ve geliştirmek için çıkın. Go'nun otantik dünyasında rakibinizin ortağınız, tek rakibinizinse ezberleriniz ve önyargılarınız olduğunu keşfedin.

Birinci dönem
Başlangıç: 30 Haziran 2014 Pazartesi
Bitiş: 16 Temmuz 2014 Çarşamba
3 hafta boyunca her Pazartesi ve Çarşamba
Yeni başlayan öğrenciler: 15.00 – 16.30
Deneyimli öğrenciler: 15.30 – 17.30
Etkinlik yeri: Taksim Tuva Sanat

İkinci dönem
Başlangıç: 4 Ağustos 2014 Pazartesi
Bitiş: 20 Ağustos 2014 Çarşamba
3 hafta boyunca her Pazartesi ve Çarşamba
Yeni başlayan öğrenciler: 15.00 – 16.30
Deneyimli öğrenciler: 15.30 – 17.30
Etkinlik yeri: Taksim Tuva Sanat

Eğitmen: Mehmet Emin Barsbey
Katılım ücreti 236 TL'dir (KDV dahil, 6 derslik bir dönem için katılım ücretidir.)​

Bu kurs 2509 kez görüntülendi.

Etiketlergo oyunu

İstanbul Go Okulu Hakkında

Tüm Go oyuncuları biraz misyonerdir. Oyunu öğrenmek isteyen bir talibi kolay kolay geri çevirmezler, bıkmadan usanmadan anlatırlar. İsterler ki herkes bu güzellikle tanışsın, Go'nun kendine has efsunlu havası tüm dünyayı sarıp sarmalasın.

Biz de şimdi bir grup Go misyoneri olarak kenetlendik, örgütlendik. Japon tarihindeki 4 Go Okulu'ndan etkilendik ve "İstanbul Go Okulu" koyduk adını. Uzun zamandır yapageldiğimiz çalışmaları daha organize hale getirdik.

Bu yapılanlar neler derseniz: Çocuklara ve yetişkinlere, yeni başlayanlara ve orta seviyeli oyunculara yönelik atölyeler düzenlemek, özel ders vemek, ekipman ve kaynak ihtiyaçlarını tam teşekküllü bir şekilde karşılamak, Go'nun tarihi, kültürü ve felsefesi ilgili araştırma, yazı ve yayın çalışmalarına devam etmek, türlü ortam ve medyalarda tanıtım faaliyetleri yürütmek.

Aşağıdaki videoda, İstanbul Go Okulu'ndan Mehmet Emin Barsbey'den Go Oyunu hakkında merak ettiklerinizi dinleyebilirsiniz.

İstanbul Go Okulu tarafından düzenlenen Çocuklar İçin Go Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Çocuklar İçin Kurslar kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir