İstanbul Go Okulu - Hobi Kursları - Meraklısı İçin

İstanbul Hobi Kursları

İstanbul Go Okulu

Tüm Go oyuncuları biraz misyonerdir. Oyunu öğrenmek isteyen bir talibi kolay kolay geri çevirmezler, bıkmadan usanmadan anlatırlar. İsterler ki herkes bu güzellikle tanışsın, Go'nun kendine has efsunlu havası tüm dünyayı sarıp sarmalasın.

Biz de şimdi bir grup Go misyoneri olarak kenetlendik, örgütlendik. Japon tarihindeki 4 Go Okulu'ndan etkilendik ve "İstanbul Go Okulu" koyduk adını. Uzun zamandır yapageldiğimiz çalışmaları daha organize hale getirdik.

Bu yapılanlar neler derseniz: Çocuklara ve yetişkinlere, yeni başlayanlara ve orta seviyeli oyunculara yönelik atölyeler düzenlemek, özel ders vemek, ekipman ve kaynak ihtiyaçlarını tam teşekküllü bir şekilde karşılamak, Go'nun tarihi, kültürü ve felsefesi ilgili araştırma, yazı ve yayın çalışmalarına devam etmek, türlü ortam ve medyalarda tanıtım faaliyetleri yürütmek.

Aşağıdaki videoda, İstanbul Go Okulu'ndan Mehmet Emin Barsbey'den Go Oyunu hakkında merak ettiklerinizi dinleyebilirsiniz.

Bu sayfa daha önce 2344 kez görüntülendi.

Mesaj Gönder

İstanbul Go Okulu tarafından düzenlenen kurslar hakkında her türlü soru, görüş, öneri ve isteklerinizi aşağıdaki form aracılığı iletebilirsiniz. Mesajınız kurum yetkililerine iletilecek ve yetkililer en kısa sürede sizinle iletişim kuracaklardır.

İstanbul Go Okulu tarafından düzenlenen kurslar

İlginizi çekebilir