İkebana Japon Çiçek Düzenleme Sanatı Kursu - İkebana Atölyesi - Türkan Füsun Güleç - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
İkebana Japon Çiçek Düzenleme Sanatı Kursu

İstanbul Hobi Kursları İkebana Atölyesi - Türkan Füsun Güleç

İkebana Japon Çiçek Düzenleme Sanatı Kursu

Teknolojinin, getirdiği kolaylıklarla beraber bizi doğadan uzaklaştırması, kendimize yaptığımız en büyük haksızlık. Büyük şehir karmaşasından uzaklaşıp hem uluslararası bir sanat dalı deneyimlemek hem de ruhumuzun derinliklerindekileri keşfetmek için İkebana çiçek tasarımları sizleri bekliyor.

İkebana, Japon Çiçek Düzenleme Sanatı, bugün evrensel bir sanat dalı olarak dünyanın pek çok yerinde öğretilmektedir. Derin bir felsefesi ve tekniği olan İkebana dersinde önce tarihçesinden başlayarak teorik olarak anlatılıp, ardından uygulamasına geçilir.

Her katılımcı tekniğini uygulayarak yaratıcılıklarını ortaya çıkaracakları çiçek tasarımlarını yaparken içlerine döneceklerinden, ders sonunda terapiye girmişcesine rahatlarlar.

Atölye çalışması boyunca kullanılan vazo, malzeme ve çiçekler kurs sonunda katılımcılara hediye edilir.

Bu kursa ön kayıt yaptıran ziyaretçilerimiz ile atölye eğitmenimiz iletişim kuracak ve kursa katılım için randevu sistemiyle gün ve saat belirlenecektir. Kaydınız gerçekleştikten sonra belirlenen bir günde kursa katılabilirsiniz.

Bu deneyimi yaşamak gerçekten hayatınıza bir anlam kazandıracaktır :)

Bu kurs 4251 kez görüntülendi.

Etiketler

İkebana Atölyesi - Türkan Füsun Güleç Hakkında

İkebana öğretmeni Türkan Füsun Güleç, 1977-1980 yılları arasında eşinin Japonya Türk Büyükelçiliğindeki görevi sırasında, Enshu School'’da 3 yıllık bir eğitimden sonra sertifikasını almıştır. Ülkemizde pek çok vesile ile çiçek götürme adeti olduğundan, 1990 yılından beri pek çok kişiye bu sanatı öğretme mutluluğuna eren sanatçı çocukları ile katılanlardan tek kişilik ücret almaktadır. Televizyon çekimleri ve çeşitli dergilerde yayınlanan ropörtajları, pek çok vesile ile yaptığı sunumları ile yaşama renk katmaya devam etmektedir.

Adres: Mustafa Mazhar Bey cad. Akyıldız Apt. No:79 Kat:8 D:21 Feneryolu / Kadıköy (Özgürlük parkına yürüme mesafesi)

Bilgi için: 05325872017

E-mail: [email protected]

İkebana Atölyesi - Türkan Füsun Güleç tarafından düzenlenen İkebana Japon Çiçek Düzenleme Sanatı Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Hobi Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir